Pajūrio naujienos
Help
2022 Liepa
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Po Kretingos rajono savivaldybės vicemero Dangiro Samaliaus viešo pareiškimo, kad meras Antanas Kalnius prieš jį naudoja psichologinį terorą – mobingą, A. Kalnius apie dirbti trukdančias, psichologinę įtampą keliančias priežastis pasisakė „Pajūrio naujienų“ praėjusiame, lapkričio 5 d., numeryje. Meras patvirtino, kad atmosfera Savivaldybės kolektyve nėra gera, todėl įpareigojęs administracijos direktorių Egidijų Viskontą atlikti nešališką psichologinio klimato Savivaldybėje tyrimą. Savo pasisakyme A. Kalnius akcentavo ir neatsakytą klausimą, ar E. Viskontas turi 4 metų vadovavimo patirtį – nustatytą reikalavimą administracijos vadovui. Mero teigimu, tai „dar vienas dalykas, kuris šiandieną kelia patį didžiausią nerimą.“

„Keista, kai Savivaldybės politinėje komandoje tarp vicemero ir mero su jo patarėju Albertu Barausku vykstantis konfliktas yra perkeliamas Savivaldybės administracijai, t. y. primetama tirti psichologinį administracijos kolektyvo klimatą. Vaizdžiai tariant, reikalaujama ištirti ne ligonį, o jį aptarnaujančius. Mano nuomone, pirmiausia tyrimas turi būti atliktas politinėje komandoje, ir kitas, jei jo reikia, administracijoje“, – atsakydamas į mero A. Kalniaus pareikštas mintis „Pajūrio naujienose“ kalbėjo E. Viskontas.

Ištirti psichologinį klimatą Savivaldybėje A. Kalnius nurodė š. m. lapkričio 3 d., lapkričio 4 d. administracijos vadovas visiems administracijos darbuotojams išsiuntė Valstybinės darbo inspekcijos atmintinę dėl psichologinių darbo sąlygų gerinimo. Darbuotojai gavo ir laišką, kuriame direktoriaus E. Viskonto vardu raginami nebijoti ir kalbėtis atvirai apie psichologinį klimatą kolektyve, apie patiriamas mobingo apraiškas pranešti anonimiškai, „administracijos direktoriaus durys visada atviros, o anonimiškumas garantuojamas“, – teigiama laiške, be to, akcentuojama, kad mobingo ir kitų nuodingų tarpusavio santykių atpažinimas yra pirmas žingsnis sprendžiant brangiai kainuojančią problemą. E. Viskontas tikisi, kad šios priemonės padės išsiaiškinti, ar tyrimas reikalingas ir administracijos kolektyvui. Direktorius patvirtino, kad psichologinio klimato Savivaldybėje tyrimams lėšų Savivaldybės biudžete nenumatyta.

„Situacija tikrai nenormali, vicemeras tikrai yra engiamas, kasdieninėje veikloje patiria spaudimą, patyčias. Užtenka peržvelgti Savivaldybės tarybos, komitetų posėdžių įrašus – laidomos replikos vicemerui, kad šis nusišneka, kalba nesąmones ir pan. Ar tai ne mobingas? Kai meras pasikviečia vicemerą ir pareiškia: „Tu atsakingas už žemės ūkį, žmogus pasiskundė, kad ten jo sodyboje užsikimšo „Traidenis“, spręsk“, – t. y. kone nurodo „atkimšk“. Meras, ypač šitoje situacijoje, kai neturi vadovaujančios daugumos taryboje, turi būti itin diplomatiškas, vienyti, o ne skaldyti“, – sakė E. Viskontas.

Kaip spręsti susidariusią situaciją, E. Viskontas tarėsi su Valstybine darbo inspekcija. „Inspekcija įžvelgia mobingo apraiškas vicemero atžvilgiu. Tikėtina, kad sulauksime tyrimo, kurį atliks Valstybinė darbo inspekcija“, – tarė E. Viskontas. Tyrimą turėtų atlikti ne Klaipėdos, o kažkurio kito regiono Darbo inspekcijos darbuotojai, kadangi Klaipėdos regiono padaliniui vadovauja Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Vytautas Ročys, kartu su A. Kalniumi esantis vienoje tarybos opozicijos komandoje.

„Įsitikinau – A. Kalnius ir mane bando įvelti į visus tuos savo žaidimus, kad išmuštų iš vėžių, trukdytų dirbti. Davė 5 darbo dienas pateikti įrodymus, kad tinku eiti administracijos direktoriaus pareigas, turiu tam vadovavimo stažą“, – teigė E. Viskontas, paaiškinęs, kad vykdydamas mero reikalavimą, jis turėjo kreiptis į 4 skirtingas ankstesnes savo darbovietes, iš ten surinkti atitinkamus dokumentus. „Kreipiausi nedelsdamas į Vyriausiąją rinkimų komisiją, Žemės ūkio ministeriją, Valstybės tarnybos departamentą. Dar neturiu galutinio Valstybės tarnybos departamento atsakymo, nes yra terminai atsakyti, nei departamentas, nei kitos įstaigos jų nepažeidė. O A. Kalnius davė 5 dienas ir kaltina, kad nevykdau jo reikalavimų. Keistai kvestionuojama mano turima vadovavimo patirtis, kai su lygiai tokiais pat rekomendaciniais reikalavimais turėti 4 metų vadovavimo stažą tapau žemės ūkio viceministru, kai ministerijoje man tiesiogiai buvo pavaldūs beveik 3 tūkst. darbuotojų, o Savivaldybės administracijoje vadovauju 300 žmonių“, – kalbėjo E. Viskontas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas