Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar teisinga įvesti nekilnojamojo turto mokestį, kuriuo būtų apmokestintas pirmasis gyvenamasis būstas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Laivių jubiliejui atnaujino koplytėlę

  • Kaimo bendruomenėse
  • 2021-11-05
Koplytėlę pašventino jos atnaujinimui lėšų skyręs klebonas Vladas Gedgaudas.

Šiemet 510 metų sukaktį minintis Laivių kaimas spalio 29-ąją dar kartą prisiminė jubiliejinę datą: tądien pašventinta atnaujinta Laivių kaimo kryžkelės koplytėlė, o po iškilmingų apeigų buvo giedami Žemaičių Kalvarijos kalnai.

„Svarbią mums istorinę datą – Laivių 510-ąsias metines – šiemet paminėjome ne kartą. Džiugu, kad ji sutapo su Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko parapijos klebono, iš Laivių kilusio Vlado Gedgaudo iniciatyva atnaujinti Laivių kaimo kryžkelės koplytėlę“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė Salantų kultūros centro Laivių skyriaus vedėja bendruomenės centro „Laiviai“ pirmininkė Rožė Žvinklienė, akcentavusi, kad prie koplytėlės remonto darbų prisidėjo ir bendruomenės nariai: kas atvežė smėlio, žvyro, kas davė plytelių, kas tvarkė aplinką, kas koplytėlei pamatus pylė.

Į atnaujintos koplytėlės pašventinimo iškilmę laiviškiai rinkosi spalio 29-ąją. Koplytėlę pašventino jos atnaujinimą inicijavęs ir finansavęs klebonas V. Gedgaudas. Šventinime dalyvavo ne tik laiviškiai, bet ir koplytėlės rekonstruktoriai – tautodailininkas Alioyzas Pocius iš Salantų ir Vaidas Mikalauskas iš Laivių kaimo. Susirinkę kaimo giedotojo giedojo Švč. Mergelės Marijai skirtas giesmes. Po pašventinimo iškilmių dalyviai prisiminę kryžkelės koplytėlės istoriją. Kiek pamena vyresnieji kaimo gyventojai, pirmoji koplytėlė kaimo kryžkelėje po karo jau stovėjo. Laiviškiai nebeprisimena, kelintais metais ji buvo pastatyta, bet gerai pamena, kada ją pašventino: kartu su kryžkelėje pastatytu akmeniniu kryžiumi ji buvo pašventina 1947 metais.

Vyresnieji prisimena, kad pastatyti koplytėlę ir surinkti tam lėšų rūpinosi laiviškė Kazlauskienė, tik va jos vardo žmonės, vadinę ją tiesiog pavarde, nelabai beatmena – berods, Magdalena. Ją siejo giminystės ryšiai su klebonu V. Gedgaudu: moteris buvo jo tėvo pirmosios žmonos motina ir klebono vyresniosios sesers močiutė.

Žemaičių Kalvarijos kalnus giedojo Laivių kaimo giedotojai.

Pirmąją 1947-aisiais pašventintą koplytėlę sukūrė tautodailininko Alioyzo Pociaus tėvas Jonas Pocius. Po Nepriklausomybės atkūrimo, 1998 metais, koplytėlė buvo atnaujinta ir pašventinta. Tai inicijavo ir lėšas rinko – aukojo visi laiviškiai – klebono V. Gedgaudo mama Bronė Gedgaudienė ir Jadvyga Domarkienė. Koplytėlę perstatė kaimo gyventojas Alfonsas Domarkas, o pašventino Salantuose klebonavęs kunigas Vytautas Gedvainis.

„Pasidalinę prisiminimais laiviškiai rinkosi į kultūros namus tradiciškai giedoti Žemaičių Kalvarijos kalnus už mūsų kaimo bendruomenės žmones, – pasakojo R. Žvinklienė. – Vyrų vedantysis balsas yra Anicetas Reika, o moterų – Irena Dobrovolskienė. Džiugu, kad dar iki šių dienų išliko giedojimo tradicija, skatinanti susitelkti ir išlaikyti bendruomeniškumą.“

Bendruomenės pirmininkė išsakė viltį, kad pašventinta kaimo kryžkelės koplytėlė su Švč. Mergelės Marijos skulptūra ilgus dešimtmečius rymos pakelėje ir saugos gyventojus, kad tikrosios vertybės iš kartos į kartą bus palaikomos ir tęsiamos.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas