Pajūrio naujienos
Help
2022 Liepa
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kas trukdo dirbti

  • Savivaldybėje
  • 2021-11-05
Antanas KALNIUS

Kretingos rajono savivaldybės meras

Viename respublikinių portalų vicemero Dangiro Samaliaus buvau apkaltintas mobingu jo atžvilgiu. Neteisinu savęs ir nepateisinu, kad kartais paleidžiu vadžias emocijoms. Tačiau kas jas išprovokavo? Iš vicemero viešo pasisakymo išgirdau daug to, kas privertė suklusti. Kodėl vicemeras slapčiomis daro mūsų darbinių susitikimų, pasitarimų garso ir net vaizdo įrašus? Įtarimų, kad jis tuo užsiima, buvo kilę ir anksčiau. Deklaruoja apie tai, kaip nori dirbti ranka rankon, o elgiasi kaip?

Bandymų išprovokuoti mano emocijų protrūkį, vienokį ar kitokį netoleruotiną poelgį buvo nuo pat kadencijos pradžios, sukirsti mane, pažeminti, parodyti mano nekompetenciją, viešai pašiepiant. Nėra mokyklos, kaip atlaikyti tokius išbandymus. Tokiems išbandymams sunku pasiruošti. Tos gyvenimo situacijos moko. Tačiau dirbti turime komandoje, vienas kitą girdėdami, ginčuose ieškodami geriausių sprendimų ir veikdami išvien. Nustebino vicemero prašymas, kad pavedimus jam pateikčiau raštu. Pavedimus, kurių, beje, dažnai nevykdo, peradresuoja kitiems.

Psichologinė atmosfera Savivaldybės kolektyve tikrai yra įtempta. Tos įtampos šaltinis ne kas kitas, o mes – keturi Savivaldybės vadovai: meras, vicemeras, administracijos direktorius ir jo pavaduotoja. Todėl šį ketvirtadienį įpareigojau administracijos direktorių Egidijų Viskontą atlikti nešališką psichologinio klimato tyrimą mūsų Savivaldybėje. Manau, tai padės nurimti, sumažinti tą įtampą ir dirbti sklandžiau. Norėčiau, kad administracijos vadovai nenaudotų Savivaldybės svetainės politikavimui, nes netgi Vietos savivaldos įstatymas, Savivaldybės tarybos reglamentas įpareigoja visiems rajono politikams suteikti vienodas galimybes reikštis.

Kas po viešo pareiškimo apie galimą mobingą gali slypėti giliau? Gal neminėsiu šiandieną sustojusių didžiųjų Savivaldybės statybų, tą akcentavo paskutiniame tarybos posėdyje ir politikai. Jei dabartinės Savivaldybės tarybos daugumos veiklos pradžioje tarybos posėdžiuose buvo priimama 30–40 sprendimų, paskutinius keletą posėdžių – po 20-imt ir mažiau. Tai irgi verčia susimąstyti. Ar mobingu nebandoma pridengti netinkamus administracijos sprendimus, kaip antai, kai be tarybos sprendimo projektuojamas pastato priestatas archyvui statyti J. Pabrėžos gatvėje. Mano ir vicemero pastarąjį konfliktą taip pat išprovokavo iki galo neišspręstas klausimas, kai trys elektromobilių įkrovimo stotelės Kretingoje buvo pastatytos neturint sprendimo, kas mokės už elektros energiją. Savivaldybė? Bet tam biudžete lėšų nenumatyta. Ar gyventojai? Nors jiems skelbta, kad krovimas bus nemokamas. Vicemeras rūpinosi tų stotelių pastatymu, todėl jo ir paprašiau daugiau aiškumo dėl jų eksploatacijos. Ar čia mobingas, ar neturėjau tokios teisės?

Dar vienas dalykas, kuris šiandieną kelia patį didžiausią nerimą – Egidijaus Viskonto tinkamumas vadovauti administracijai. Ar jis turi nustatytą 4 metų vadovavimo patirtį, būtiną šiai pareigybei? Šį klausimą jam uždaviau spalio 1 d., iki šiol neatsakė.

Nepaisant visų tų iššūkių, turime susitelkti bendram darbui rajono ir žmonių gerovei. Žmonės tam mus išrinko – tarnystei.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas