Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Atliko solinį kūrinį

  • Edita KALNIENĖ
  • Kuprinė
  • 2021-10-29
Akimirka iš Plungėje įvykusio XVI tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio, kuriame kretingiškė Kotryna Dimgailaitė buvo pakviesta atlikti solinį kūrinį akomponuojant jungtiniam orkestrui.

Kretingiškė abiturientė Kotryna Dimgailaitė šių metų rugsėjo pabaigoje dalyvavo Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų jungtinio styginių orkestro koncerte „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“, kur buvo pakviesta atlikti solinį kūrinį.

Nauja patirtis

XVI tarptautiniame Mykolo Oginskio festivalyje dalyvavo meno kolektyvai, atlikėjai iš visos Žemaitijos, groję jungtiniame styginių instrumentų orkestre.

Kiek ankščiau Kotryna šiame festivalyje grodavo kartu su orkestru, tačiau šiemet ji buvo pakviesta atlikti solinį kūrinį. „Jaučiausi nuostabiai. Man tai buvo nauja patirtis. Buvo didelė garbė groti solo su orkestru, diriguojamu tokio puikaus dirigento. Supratau, ką reiškia groti solo, kai akompanuoja šitiek muzikantų“, – patirtimi dalijosi Kretingos meno mokyklos auklėtinė.

Ji atliko solo Jules Massnet „Meditaciją“ iš operos „Thais“.

Jungtiniam styginių instrumentų orkestrui dirigavo Klaipėdos muzikinio teatro orkestro dirigentas, berniukų ir jaunuolių choro „Gintarėlis“ vadovas Tomas Ambrozaitis. „Man buvo didžiulė garbė groti ir be galo smagu dirbti su tokiu nuostabiu dirigentu“, – tikino K. Dimgailaitė.

Artimiausiu metu merginai daugiau koncertų nenusimato „Vis dėlto planuoju šiais metais surengti solinį koncertą“, – atskleidė ji, pridurdama, kad tikslios datos ir vietos dar nežino.

Į nieką nekeistų

Kotrynos pažintis su smuiku prasidėjo beveik prieš dešimt metų Kretingos meno mokykloje, kur mokėsi pas Nijolę Narkutę. Šiuo metu mergina mokosi pas mokytoją Kristiną Kupšienę.

Pasirinkti smuiko specialybę muzikantę paskatino tėvai. „Smuikas buvo vienas iš kelių instrumentų variantų. Pasirinkti būtent jį mane paskatino tėvai. Beje, nė kiek nesigailiu – man šis instrumentas be galo patinka“, – tikino K. Dimgailaitė, įvardijusi, kad savo malonumui dar groja ir pianinu bei gitara.

Grojimą smuiku Pranciškonų gimnazijos abiturientė labiau įvardijo kaip pomėgį: „Muzikavimas man yra lyg galimybė išreikšti save, atitrūkti nuo paprastų, kasdienių dalykų.“

Mokytis groti smuiku nėra paprasta. Kotrynos manymu, tai – sudėtingas instrumentas, „Reikia ne tik įdėti nemažai darbo, kad išmoktum tam tikras grojimo technikas, bet ir nuolat groti, kad jos neužsimirštų. Tam, kad įvaldytum šį instrumentą, reikia skirti nemažai laiko ir pastangų. Manau, groti smuiku gali daug kantrybės, kruopštumo ir motyvacijos turintys žmonės, – svarstė muzikantė, patikinusi, kad joks kitas instrumentas jos taip nežavi, kaip smuikas. – Jo tikrai į nieką nekeisčiau.“

Mergina dar yra dalyvavusi Nacionaliniame Balio Dvariono konkurse, tarptautiniame Kauno Sonorum konkurse, o su drauge Beatriče Žiubryte – surengusi keletą koncertų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas