Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
„Smagu, kad pastebi, kiek darbo įdedi. Žmonės supranta ir tiki, kad einu teisingu keliu“, – teigė Kūrybinės sielos apdovanojimą šiemet Kretingos jaunimo apdovanojimuose pelnęs būgnininkas kretingiškis Dovydas Šulskis.

Šiemet įvykusiuose Kretingos jaunimo apdovanojimuose Dovydas Šulskis pelnė Kūrybinės sielos nominaciją. Vaikinas jau nuo vaikystės groja būgnais, šią specialybę šiuo metu studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), ateityje ketina Vokietijoje studijuoti džiazo magistrą. Jam muzika svarbi, nes padeda atsiskleisti ir kurti.

Groti pradėjo seniai

D. Šulskio mama, Kretingos meno mokyklos dailės mokytoja, Dovydui mokantis dar pirmoje klasėje pasiūlė muzikuoti. Vaikinas susižavėjo būgnais. Mokytis jį priėmė mokytojas Alvydas Bružas, nes tuo metu būgnų specialybės nebuvo. Kai vaikinas buvo antrokas, meno mokykloje buvo įsteigta būgnų specialybė, ir 6-ius metus D. Šulskis lankė šias pamokas.

Pasak jaunojo muzikanto, būgnai – geras saviraiškos būdas, nes „gali atvaizduoti visas mintis, kurias sugeri“. Vaikinas groja džiazą, nes juo galima kurti improvizacinę muziką, reikia mažiau skaityti iš natų. „Tai kūryba būnant momente – tarsi iš nieko gali gimti kosminiai dalykai“, – atviravo pašnekovas.

„Muzika apima daug, sukuria kitokį mąstymą, padeda pažinti daugiau kultūros. Atlikdamas kūrinį esi priverstas apie tai galvoti. Galvoji, kodėl būtent taip pavyko pagroti, ką nori pasakyti būtent tokiu grojimu, tarsi iš nieko sukuri mintį“, – mąstė vaikinas.

Subūrė grupę „Music chairs“

Drauge su kitais muzikantais D. Šulskis tėvų iniciatyva įkūrė grupę „Music chairs“. Vasarą grupė grodavo Palangoje, kai daugelis bendrakursių vasarą grįžo namo, susikirto keliai ir su Klaipėdos muzikantais.

Grupė dalyvavo Kretingos savivaldybės, Kretingos meno mokyklos ir draugijos „Sandora“ projekte „Atrask save“. Per jį buvo siekiama šviesti vaikus, supažindinti juos su muzika. Vykstant šiam projektui grupės nariai išvyko į Vokietiją. Blankenfeldės -Malhow meno mokykla bendradarbiauja su Kretingos meno mokykla, tad jos drauge surengė koncertų. Vienas koncertas vyko meno mokykloje, vienas – Berlyne plaukiant kanalais laivu, du koncertai – Vokietijos bažnyčiose, vyko ir edukacija su vaikais.

„Kelionė paliko itin gerą įspūdį, nors truko tik savaitę. Koncertai vyko beveik kasdien, reikėjo daug repetuoti, jiems ruoštis, tačiau pavyko ir atsipalaiduoti. Ypač smagu, kad tai buvo vieni geriausių grupės sugrotų koncertų“, – tikino pašnekovas.

Paskutinį vakarą grupės nariai nuėjo į Zigzag klube vykusį Emmet Cohen Trio – vieno geriausių Niujorko scenos džiazo pianistų – koncertą. Jis groja amerikietiško džiazo standartinę muziką, kurios šaknys siekia 1950–1960 metus. Per karantiną muzikas kūrė internetinį džiazo klubą, grupės nariai jo muzikavimu buvo susidomėję, tad nusprendė pamatyti gyvai.

Šiuo metu daugelis grupės narių studijuoja, tad skiria laiko mokslams, bet ateity dar ketina kartu groti, galbūt rengti koncertų.

Studijuoja LMTA

D. Šulskis studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA). „Neretas studentas studijuoti muziką nusprendžia baigęs M. K. Čiurlionio, B. Dvariono menų gimnazijas ar kitas mokyklas, o aš nežinojau, ką konkrečiai studijuosiu, stojau į kino meno studijas, nes patiko filmuoti. Vis dėlto mama paskatino studijuoti muziką, nors anksčiau ketinau ją pasilikti pomėgiui, nes iš jos pragyventi sunku. Mokytojas Viačeslavas Krasnopiorovas mane buvo gerai parengęs, tad įstoti buvo nesunku“, – tvirtino pašnekovas.

Pasak Dovydo, muzikos aplinka suteikia gerus ryšius, tarsi atsirandi muzikantų rate, dažnai pakviečia pagroti. „Mokytis gali ir pats, o akademijoje viskas sukonkretinta, bet svarbiausia susipažinti su kitais muzikantais ir pakliūti į muzikantų ratą. Pasak vieno mūsų dėstytojo, jau dabar turime mąstyti kaip muzikantai, turime būti muzikanto kūne“, – teigė Dovydas.

Pernai vasarą D. Šulskis pradėjo groti Palangos orkestre, kur buvo laisva vieta būgnininkui. D. Šulskis manė, kad teks groti būgnų komplektu, bet teko susipažinti su melodiniais instrumentais – varpeliais, marimba, medinėmis plytelėmis. „Iš pradžių išsigandau, nes bemaž nebuvau šiais instrumentais grojęs, man trūko patirties, kol įpratau, buvo nejauku“, – atviravo pašnekovas. Pagrojęs kelias dienas rotondoje, kur vyko koncertai, Dovydas buvo priimtas. Pasak vaikino, groti su orkestru – vertinga patirtis. Nors grojama klasikinė muzika, įgyta patirtis praverčia ir grojant džiazą.

„Kūryba – geras saviraiškos būdas. Kiekvienas pasirenka savą meno sritį. Man muzika – geriausias būdas, kuriuo sugebu atskleisti savo mintis. Muzika keičia individualų mąstymą, kad nereikėtų sekti taisyklėmis, kad būtų galima kurti. Žmonės miega su muzika, dirba su muzika – ji tiesiog gyvenimo dalis“, – svarstė D. Šulskis.

Linas DAUGĖLA

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas