Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dėl didelės vertės sukčiavimo, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir panaudojimo į teisiamųjų suolą sėdusi buvusi Kretingos psichikos centro vadovė Inna Viršilienė sulaukė Klaipėdos apygardos teismo verdikto.

Kaip „Pajūrio naujienoms“ pakomentavo teismo komunikacijos atstovė Dovilė Saulenienė, ši baudžiamoji byla buvo išnagrinėta už uždarų durų. Kaltę pripažinusiai medikei skirta bausmė sumažinta trečdaliu: per pusę metų ji privalės sumokėti 15 tūkstančių eurų baudą. Už tokius pat nusikaltimus 20 tūkst. eurų bauda, kurią reikės sumokėti per tris mėnesius, skirta ir Kretingos psichikos sveikatos centrui. Be to, įstaiga taip pat įpareigota atlyginti ir daugiau kaip 52 tūkst. eurų žalą. Jei to padaryti ji nesugebės, ši suma bus priteista iš I. Viršilienės.

Įtarimų dokumentų klastojimu buvo sulaukę ir du šios Psichikos sveikatos centro darbuotojai, tačiau nuo baudžiamosios atsakomybės jie atleisti pagal laidavimą.

Paklaustas, kaip vertina teismo sprendimą, kurį dar galima skųsti Apeliaciniam teismui, ir ar priteistos sumos būtų pakeliama finansinė našta įstaigai, dabartinis Psichikos sveikatos centro direktorius Vidmantas Jurgaitis komentuoti nepanoro. „Nieko nežinau, jokių „popierių“ negavau. Penktadienį esu kviečiamas pas merą, aptarsime ir sprendimus priimsime kartu su Savivaldybe“, – sakė jis.

Ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje atlikę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai nustatė, kad tuometinė centro vadovė I. Viršilienė medicininėje dokumentacijoje fiksavo melagingus duomenis apie tariamai suteiktas gydymo paslaugas Psichikos dienos stacionare. Per daugiau nei pusantrų metų privalomojo sveikatos draudimo elektroninėje sistemoje „Sveidra“ užfiksuota, jog įstaiga suteikė paslaugas 101 pacientui, nors iš tikrųjų tokios paslaugos nebuvo teikiamos. Nusikalstamų veiksmų imtasi siekiant gauti didesnį finansavimą viešajai įstaigai bei suformuoti nuomonę apie gerus gydymo įstaigos veiklos rezultatus. Tikrovės neatitinkantys duomenys apie Psichikos dienos stacionare neva suteiktas gydymo paslaugas buvo pateikti Valstybinei ligonių kasai. Ji per beveik pusantrų metų Kretingos psichikos sveikatos centrui pervedė priskaičiuotas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas – daugiau kaip 52 tūkst. eurų.

Kretingos psichikos sveikatos centrui I. Viršilienė vadovavo nuo 2012 metų rugsėjo iki 2020 metų vasario pabaigos, iš darbo savo noru išėjo po to, kai įstaigos veiklą nagrinėjusi Kretingos rajono mero Antano Kalniaus sudaryta darbo grupė pranešė apie aptiktus pažeidimus: įstaigoje vyrauja blogas mikroklimatas, kolektyvas – nevieningas.

I. Viršilienė ne tik vadovavo Psichikos sveikatos centrui, bet ir dirbo medicinos psichologe. Ji savavališkai keitė mero potvarkiu patvirtintą darbo laiko grafiką: nors turėjo 0,1 etato krūvį, darbo grafike jis padidintas iki 0,4 etato.

Už sukčiaujant įgytą didelės vertės svetimą turtą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki 8-erių metų. Griežčiausia bausmė už piktnaudžiavimą siekiant turtinės naudos – laisvės atėmimas iki 7-erių metų. Už dokumentų klastojimą ir panaudojimą, kai dėl to buvo padaryta didelė žala, teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki 6-erių metų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas