Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kas sieks mero pozicijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2022-ųjų Metų žmogų!

Paulius VAINEIKIS
Gabrielė STONKUTĖ
Eldoradas BUTRIMAS
Vytautas GRYKŠAS
Brigita BARKAUSKAITĖ
Jonas DRUNGILAS
Aida MIKUTIENĖ
Šarūnas KASMAUSKAS
Birutė VISKONTIENĖ
Komentarų topas
Etnomuzikologė, televizijos ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė

Sparčiai prastėjant epidemiologinei situacijai šalyje, įžymūs senjorai kviečia Lietuvos žmones būti atsakingus, saugoti savo ir artimųjų sveikatą ir drąsiai eiti skiepytis nuo Covid-19. Ypač tai padaryti kviečiami didžiausią riziką patiriantys vyresnio amžiaus žmonės, turintys gretutinių ligų. 75-erių metų ir vyresniems žmonėms, pasiskiepijusiems nuo COVID-19, bus mokamos 100 eurų išmokos kartu su pensija ar kitomis „Sodros“ išmokomis.

Etnomuzikologė, televizijos ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė sakė prieš pusmetį pasiskiepijusi dviem „Pfizer“ vakcinos dozėmis ir besirengianti pasiskiepyti trečiąja sustiprinančiąja doze. Ponia Zita sakė, kad jai yra nesuprantama žmonių baimė skiepytis ir delsimas apsispręsti: „Nesuprantu, kodėl tiek laiko žmonės dar neapsisprendė, skiepytis jiems ar ne. Galvoju, arba jie yra pernelyg užsispyrę, arba jiems kažkas susuko galvas, pasakodami įvairius baisius gyvenimo scenarijus. Kaip tik, sakyčiau, daug baisių atvejų nutinka, kai žmonės suserga iš neatsargumo ar iš kvailumo. Suserga, nes nepasiskiepijo. Aš nesuprantu, kodėl būčiau turėjusi nesiskiepyti. Tokiu atveju būčiau privalėjusi sėdėti užsidarius, nieko nematyčiau, niekur negalėčiau įeiti, kelčiau grėsmę žmonėms. Aš pasiskiepijau ir man nieko nenutiko. Man net nesuprantama ta žmonių baimė skiepytis.“

Režisierius ir laidų vedėjas Vytenis Pauliukaitis taip pat yra pasiskiepijęs nuo Covid-19 ir ragino kuo skubiau tai padaryti ir kitus, ypač vyresnio amžiaus žmones.

Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė

„Aš galvoju, kad mums jau užtenka diskutuoti. Apie skiepus žinome nuo vaikystės. Skiepyti buvome ir vienais, ir kitais skiepais, ir nenumirėme. Priešingai – buvome apsaugoti nuo daugelio ligų. Užtenka čia diskutuoti, reikia imtis atsakomybės, eiti skiepytis ir apsaugoti savo bei kitų sveikatą“, – įsitikinęs ponas Vytenis.

Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė sakė, kad dedama daug pastangų įtikinti senjorus pasiskiepyti nuo Covid-19 ir taip apsaugoti savo ir kitų sveikatą.

„Norėčiau pasakyti senjorams, kad reikia klausyti, ką sako specialistai, medikai. Skiepai gali išgelbėti gyvybę, išsaugoti sveikatą. Yra žmonių, kurie dėl sveikatos problemų negali skiepytis. Jei kyla klausimų, ar dėl sveikatos galima skiepytis, reikia pasitarti su šeimos gydytojais, jie atsižvelgs į jūsų ligos istorijas ir pasakys. Kviečiu nelaukti, kuo skubiau išsiaiškinti ir pasiskiepyti, jei gydytojai leidžia“, – sakė Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė.

Režisierius ir laidų vedėjas Vytenis Pauliukaitis

Vienkartinė išmoka

Siekiant paskatinti labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius skiepytis ir pagerinti epidemiologinę situaciją šalyje, nuspręsta skirti vienkartines išmokas. Nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. 75-erių metų ir vyresniems žmonėms, pasiskiepijusiems nuo COVID-19 dviem vakcinos dozėmis bus mokamos 100 eurų dydžio vienkartinės išmokos. Jei šios amžiaus grupės žmonės jau yra anksčiau pasiskiepiję, kviečiami sustiprinti savo imunitetą ir pasiskiepyti trečiąja sustiprinančiąja vakcinos doze. Tai padariusieji iki kitų metų kovo 31 d. taip pat gaus 100 eurų išmoką. Vienkartinę išmoką gaus ir tie 75-erių metų bei vyresni žmonės, kurie jau yra pasiskiepiję sustiprinančiąja trečiąja vakcinos doze.

Kodėl pasirinkta ši amžiaus grupė (75+)?

Šiai grupei priklausančių asmenų imunizacijos lygis yra gerokai mažesnis negu kitų aukštos rizikos grupių. Jiems yra didžiausia hospitalizacijos rizika ir dvigubai didesnė rizika mirti nuo COVID-19 negu kitoms amžiaus grupėms priklausantiems asmenims.

Išmoką gaus ir šiek tiek jaunesni

Visuomenei kyla klausimų, ar asmuo turi būti sulaukęs ne mažiau kaip 75-erių metų skiepijimosi dieną, kad jam būtų mokama vienkartinė išmoka. Skiepytis gali ir 74-erių metų asmenys, tačiau svarbu, kad 75-eri jiems sukaktų šių metų lapkričio 30 d., jei 2021 m. rugsėjo 1 d. buvęs nepasiskiepiję asmuo pageidauja gauti vienkartinę išmoką pasiskiepijus pagal visą skiepijimo schemą, arba 2022 m. kovo 31 d., jei asmuo nori gauti vienkartinę išmoką, pasiskiepijęs sustiprinančiąja vakcinos doze.

Išmoka bus mokama tik vieną kartą

100 eurų išmoką asmuo galės gauti tik vieną kartą. Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. 75-erių metų ir vyresni žmonės, pasiskiepiję dviem dozėmis, vienkartinę išmoką gaus po visos vakcinacijos. Vienkartinę išmoką gaus taip pat ir tie šios amžiaus grupės senjorai, kurie jau yra pasiskiepiję arba pasiskiepys sustiprinančiąja trečiąja vakcinos doze iki 2022 m. kovo 31 d. Vienkartinę išmoką gaus ir tie senjorai, kurie iki lapkričio 30 d. nepasiskiepys, nes bus persirgę COVID-19 ir dėl to negalės būti paskiepyti, tačiau pasiskiepys nuo šių metų gruodžio 1 d. iki 2022 m. kovo 31 d.

Prašymų išmokai gauti teikti nereikia

Prašymų 100 eurų vienkartinei išmokai gauti teikti nereikės. Duomenys apie vyresnio amžiaus asmenis bus tikrinami registre. Vienkartinę išmoką senjorai gaus kartu su pensija ar kita išmoka, kurią moka „Sodra“. Išmoka bus mokama po visos vakcinacijos kitą mėnesį kartu su pensija ar kita „Sodros“ mokama išmoka pavedimu į banko sąskaitą arba ne vėliau kaip iki 2022 m. balandžio 30 d. pristatant į namus.

Finansinių nuostolių dėl išmokos senjorai nepatirs

Jei žmonės gauna kompensaciją už šildymą ar kitas išmokas, vienkartinė 100 eurų išmoka neturės jokios įtakos skiriant jiems minėtas išmokas. Šie pinigai nebus įskaičiuojami į asmens ar šeimos pajamas.

www.koronastop.lt informacija/Partnerio turinys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas