Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar teisinga įvesti nekilnojamojo turto mokestį, kuriuo būtų apmokestintas pirmasis gyvenamasis būstas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kitą savaitgalį Palangoje įvyksiančiame jubiliejiniame, 20-ajame, šiuolaikinės krikščioniškosios muzikos festivalyje „Sielos“ būtinai turi apsilankyti ir kretingiškiai, kadangi pirmąjį tokio pobūdžio renginį apie 1997–1998 m. Kaune pradėjo ne kas kitas, o dabartinis Kretingos klebonas brolis pranciškonas kunigas Juozapas Marija Žukauskas.

„Pamenu, grįžau iš Italijos 1997 m. ir kartu su Gediminu Jauniumi, kuris tuo metu rengėsi tapti jėzuitu, suorganizavome Kaune pirmąjį tarptautinį krikščioniškos muzikos festivalį Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje, – prisiminė vienuolis. – Sulaukėme dalyvių ir iš Italijos, Latvijos. Renginį transliavo Katalikų televizijos studija.“

Kunigas kalbėjo, kad festivalis buvo rengiamas dvejus metus iš eilės. „Paskui išvykau į Ameriką, festivalis nutrūko, bet netrukus jį perėmė brolis pranciškonas Gediminas Numgaudis ir jį suorganizavo Kretingoje“, – patikslino jis.

Vėliau iniciatyvą perėmė broliai domininkonai ir jų ugdomas jaunimas, Vilniuje ir Palangoje dvejus metus rengę festivalį „Ieškau ugnies Tavyje“.

Solidžiausias iki „Sielų“ vykęs festivalis – „Musica aeternitatis“, kurį Kaune organizavo to paties pavadinimo organizacija. Tačiau jis nutrūko, pristigus lėšų.

Pirmasis festivalis „Sielos“ 2002 m. lapkritį buvo surengtas Plungėje – iniciatyvos ėmėsi tuometis Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centro jaunimo referentas, LRT laidos „Būk artistas“ vedėjas, dabar LR Seimo narys Giedrius Surplys.

Nuo 2003 m. festivalį organizuoja viešoji įstaiga „Gerosios Naujienos centras“ ir renginys, įgijęs tvirtas tradicijas, virtęs keliaujančiu, nepertraukiamai vyksta 20 metų vis kitame Lietuvos mieste.

Kitą šeštadienį Palangoje pasirodys ryškiausia Žemaitijoje giesmių kūrėja kretingiškė „Sielų“ senbuvė Angelė Joknytė, antrajame festivalyje apdovanota už nuopelnus krikščioniškajai muzikai.

Išgirsime ir dar vieną kretingiškę – Rasą Pienę.

Festivalio istorijoje iš viso buvo apdovanoti 3 kretingiškiai: be Angelės Joknytės, ir kunigas Gediminas Numgaudis – už indėlį į krikščionišką muziką, Kretingos pranciškonų jaunimo grupė „Crowing terra“ – už geriausią 2013-ųjų metų dainą.

„Kviečiu kretingiškius, rajono gyventojus apsilankyti Palangoje paskutinį spalio šeštadienį, – sakė brolis Juozapas Marija Žukauskas. – Visų pirma todėl, kad tai apskritai – puikus renginys: yra galimybė išgirsti naujai susikūrusias grupes, taip pat – pasiklausyti žinomų kūrėjų. Man smagu, kad šis festivalis įsitvirtino ir tęsiasi metų metus.“

„Sielos 2021“ įvyks spalio 30 d. 16 val. Palangos koncertų salėje, muzikos klube „Ramybė“ ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

Festivalio kulminacija – elektroninės pop muzikos grupės „LZ7“ iš Jungtinės Karalystės pasirodymas Palangos koncertų salėje.

Festivalio „Sielos“ organizatorių informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas