Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar teisinga įvesti nekilnojamojo turto mokestį, kuriuo būtų apmokestintas pirmasis gyvenamasis būstas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Per šią savaitę įvykusį Kretingos rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir ūkio plėtros komiteto, kuriam vadovauja Romualdas Jablonskis, posėdį išsakyti savo problemas galimybė buvo suteikta privatiems vežėjams, kurie, pagal sutartį su rajono Savivaldybe, vykdo keleivių pavėžėjimo funkciją.

Problemos esmė – kad privatūs vežėjai, kurie teikia pavėžėjimo paslaugas ir pagal sutartis padeda Savivaldybei vykdyti jai priskirtas funkcijas, kurių negali realizuoti Savivaldybės įmonė Kretingos autobusų parkas, nebeišsitenka į tas pinigų sumas, kurios yra numatytos sutartyse.

„Esame prispausti infliacijos, visų negandų, kurias atnešė koronaviruso pandemija, o nuo 2011 metų, kada pasirašėme sutartis, kaina nėra pakilusi“, – kalbėjo uždarosios akcinės bendrovės (UAB) „Kelista“ vadovas Sigitas Keblys, akcentuodamas, kad jis ir jo kolegos jau kreipėsi į rajono Savivaldybės tarybos narius, tačiau rimto atsakymo, kaip kokiu nors būdu būtų galima pakelti sutartyje numatytą kainą, jie negavę.

Kolegą privatų vežėją papildęs UAB „Rimvira“ vadovas Rimantas Uselis teigė, kad to atsakymo labai norėtųsi, kadangi ir įmonės darbuotojams reikia pasakyti, dirbs įmonė toliau ar ne. „Šiandien kalbame apie kylančią minimalią algą, brangstantį kurą, infliaciją. Ką šiandien turiu pasakyti savo darbuotojams? Kad juos atleidžiu ar dirbame toliau?“ – retoriškai klausė R. Uselis, kurio įmonė, kaip ir kolegos S. Keblio, dirba per 23-jus metus, o dėl koronaviruso pandemijos jau antrus metus ne tik kad neskaičiuoja jokio pelno, bet ir gyvena iš iki pandemijos sutaupytų lėšų.

Įmonių vadovai paaiškino, kad 51 eurocento kaina už 1 km nebepadengia visų paslaugos kaštų. „Nebeįsispraudžiame į tuos rėmus, todėl ir norime Savivaldybės atsakymo: suraskite galimybę peržiūrėti mūsų su jumis sutartį“, – prašė R. Uselis.

Sutartis dėl keleivių pavėžėjimo paslaugos su šiomis bendrovėmis buvo sudaryta 2011 metais, kai rajono Savivaldybės administracijai vadovavo Jolita Vaickienė. Vežėjų pastebėjimu, po kelerių metų, administracijai jau vadovaujant Virginijui Domarkui, iš sutarties dingo nuostata, kad pavėžėjimo kaina pagal aplinkybes gali būti perskaičiuota. Tokia sutartis, ją pratęsiant, buvo fiksuojama ir, kai Savivaldybės administracijai vadovavo Jolanta Girdvainė.

Šią problemą prisipažino žinanti ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė: „Bendravome su vežėjais, peržiūrėjau sutartis. Jeigu rajono Savivaldybės taryba pritartų, visiškai įmanoma, kad pavėžėjimo funkciją galėtų administruoti Kretingos autobusų parkas, ir tai būtų vidaus sandoris.“

Tam pritarė ir susitikimą su privačiais vežėjais inicijavęs Ekonomikos ir ūkio plėtros komiteto pirmininkas rajono tarybos narys Romualdas Jablonskis. Jo pastebėjimu, Kretingos autobusų parkas fiziškai neturi galimybių vykdyti pavėžėjimo funkcijų. „Bet gal įmonė galėtų tartis su tais, kurie atlieka tą paslaugą?“ – pasvarstė jis.

Rajono tarybos narys Vytautas Ročys, neabejodamas, kad privatiems vežėjams reikia padėti, suabejojo, ar būtų naudos, jeigu rajono Savivaldybė su jais nutrauktų sutartį. „Reikia leisti uždirbti savo krašto žmonėms, tačiau turime kalbėtis, ar jie tomis pačiomis sąlygomis dar dirbtų šiais metais, o po Naujųjų – derintume naujas sąlygas “, – teigė jis.

Kad reikia padėti vietos verslininkams, kurie stengiasi teikti kokybiškas pavėžėjimo sąlygas, pritarė ir rajono tarybos narys Konstantinas Skierus, kurio nuomone, šią situaciją reikėtų išspręsti skubiai.

Apie tai, kaip būtų galima nutraukti sutartį ir skelbti naują paslaugos pirkimo konkursą, pasvarstė rajono tarybos narys vydmantiškis Simas Končius, už kokią kainą galėtų dirbti privačios pavėžėjimo paslaugos teikėjai – rajono meras Antanas Kalnius.

„Kovą buvome pateikę vienus skaičiavimus, bet jau praėjo nemažai laiko, ir situacija kardinaliai pasikeitė“, – kad privatūs vežėjai į rajono valdžią kreipėsi ne šiandien, patikslino S. Keblys.

Susidariusią situaciją Ekonomikos ir ūkio plėtros komiteto pirmininkas R. Jablonskis įvardino kaip pato (šis terminas yra taikomas žaidžiant šachmatais – aut. past.) ir siūlė išeitį be sankcijų nutraukti sutartį bei ieškoti išeičių, kaip padėti privatiems vežėjams, šiandien padedantiems vykdyti Savivaldybei priskirtas funkcijas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas