Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar teisinga įvesti nekilnojamojo turto mokestį, kuriuo būtų apmokestintas pirmasis gyvenamasis būstas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos komanda „SM-Kretinga“, treniruojama Aurimo Ivanovo (dešinėje) ir Arimanto Mikaločiaus (kairėje), mūsų miestui ir rajonui atstovaus Regionų krepšinio lygos B divizione.

Pasirengimą artėjančiam RKL (Regionų krepšinio lygos) B diviziono sezonui tęsia Kretingos „SM-Kretinga“ komanda, kuriai šiemet vadovaus Kretingos sporto mokyklos treneris Aurimas Ivanovas, jam talkins ir vyriausiasis „Kretingos“ komandos treneris Arimantas Mikaločius. Komanda bus finansuojama perpus Kretingos sporto mokyklos ir Kretingos krepšinio klubo.

Komanda sudaryta iš visų Kretingos sporto mokyklos trenerių auklėtinių: Aurimo Ivanovo – gimusių 2005–2006 m., Arimanto Mikaločiaus – gimusių 2007 m. ir Vytauto Šližiaus – Roko Tiškaus ir Ugniaus Kvietkausko.

„Komandoje žais tik Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai. Mūsų tikslas – kad užaugtų bent keli žaidėjai pagrindinei Kretingos vyrų komandai, kuri varžosi „7bet-NKL“ čempionate“, – apie komandos įkūrimo tikslus kalbėjo Arimantas Mikaločius.

Jis tęsė mintį: „Komanda sudaryta iš labai jaunų vaikinų – amžiaus vidurkis vos 15 metų, turime tik vieną pilnametį komandoje. Kojas RKL kol kas yra apšilę tik du komandos nariai – Rokas Tiškus ir Ugnius Kvietkauskas. Vaikinams spaudimo nedarysime ir nereikalausime išskirtinių rezultatų, pergalių, nes pagrindinis tikslas yra vaikų tobulėjimas ir integravimasis į vyrų krepšinį.“

„Žaisime pagal Kretingos komandos žaidimo modelį. Rezultatas, manau, turėtų pasimatyti po dvejų–trejų metų. Sezono metu galėsime įvertinti, kurie žaidėjai dėjo didžiausias pastangas ir patobulėjo“, – kalbėjo vyriausiasis Kretingos „SM-Kretinga“ treneris Aurimas Ivanovas.

Komanda dirbs piramidės principu, bus naudojami tie patys deriniai ir gynybos schemos, kaip ir vyrų komandoje, kad, reikalui esant, žaidėjams būtų lengviau pereiti į pagrindinę komandą, galbūt kai kurie geriausiai pasirodę jaunuoliai ir vidury sezono bus registruoti „7bet-NKL“ rungtynėms. Su komanda daugiausiai dirbs Aurimas Ivanovas, bet vieną kartą per savaitę komandą treniruos ir vyriausiasis Kretingos krepšinio klubo treneris Arimantas Mikaločius. Kai kurie vaikinai jau ir dabar pluša reprezentacinės mūsų miesto komandos treniruotėse. Komandos tvarkaraštis yra suderintas su Nacionalinės krepšinio lygos tvarkaraščiu – penktadieniais komanda žais išvykose, o namų rungtynės visada vyks sekmadieniais Kretingos sporto mokykloje.

Tiek A. Mikaločius, tiek A. Ivanovas tikisi, kad pralaimėjimai nepalauš komandos – sprendimas dalyvauti RKL B divizione buvo priimtas žaidėjams pritarus, kad reikia pasinaudoti atsiradusia laisva vieta ir galimybe startuoti šioje lygoje.

„Perspektyvoje šis projektas – didelė nauda visai Kretingos sporto mokyklai, nes, kasmet treniruojantis vis jaunesnių Kretingos sporto mokyklos auklėtinių grupėms, turėsime tęstinumą. Galų gale vaikinai žais su vyresniais ir fiziškai stipresniais varžovais, kas labai padės kovojant ir Moksleivių krepšinio lygoje, kur vaikinai jausis dar drąsiau“, – šio projekto teigiamas puses apžvelgė Aurimas Ivanovas. Jo požiūriu, tai turėtų išspręsti ir vieną didelę Kretingos sporto mokyklos problemą: „Galimybė vaikinams žaisti RKL, atstovauti savo miesto komandai turėtų sustabdyti perspektyviausių Kretingos krepšininkų viliojimą į kitus miestus, nes turėsime galimybę pasiūlyti vaikinams geras sąlygas žaisti aukštu lygiu ir čia, Kretingoje. Manau, jei ne šis projektas, ne vienas vaikinas dvejų metų laikotarpiu būtų atsidūręs aplinkinių miestų komandose.“

Treneris A. Ivanovas atskleidė, kad su vaikinais turėjo ir rimtą pokalbį, nes, žaidžiant RKL B divizione, reikia turėti ir visai kitą atsakomybės jausmą ir galbūt dėl krepšinio neretai reikės atsisakyti ekskursijų su klase, pasibuvimų su draugais, kitų pramogų.

„Komanda sudaryta iš labai jaunų vaikinų, kuriems dar reikia skiepyti tą atsakomybės ir profesionalumo jausmą. Vienu metu pastebėjau, kad žaidėjai vangiai rinkdavosi į treniruotes, iškeisdami jas į pramogas, bet surengėme susirinkimą, ir, manau, vieni kitus supratome – situacija pastebimai pagerėjo. Žinoma, labai svarbu turi būti ir mokslai“, – kalbėjo A. Ivanovas.

„Nors pergalių šiemet ir nesitikime, bet mano vizija yra tokia, kad turime kautis kiekvienose rungtynėse iš visų jėgų ir bandyti išspausti maksimumą. Tikrai nebus taip, kad ir, pralaimint dideliu skirtumu, nuleisime rankas ir pasiduosime anksčiau laiko – nežiūrint į rezultatą, žaisime iki galo ir grūdinsimės“, – atskleidė vyriausiasis komandos treneris.

Pirmas krikštas Kretingos komandos „SM-Kretinga“ laukia jau artėjantį savaitgalį – spalio 22 d. kretingiškiai išvykoje susitiks su Kauno „Žalgiriu-III“. „Tai iš perspektyviausių visos Lietuvos jaunuolių sudaryta komanda, žaidėjai yra savo amžiaus rinktinių kandidatai. Kauno „Žalgirio-III“ komandoje pernai žaidę žaidėjai šiemet jau žaidžia „7bet-NKL“ ir savaitgalį pasiekė pirmąją šio sezono pergalę, o pernai jie tapo RKL B diviziono čempionais“, – būsimus pirmuosius varžovus pristatė A. Ivanovas.

Kretingos „SM-Kretinga“ rungtyniaus A pogrupyje ir išbandys jėgas su 11 skirtingų varžovų.

Kretingos „SM-Kretinga“: Rokas Tiškus (komandos kapitonas, 18 m.), Gajus Domarkas (16 m.), Eisvydas Petkus (15 m.), Matas Girdenis (15 m.), Tautvydas Rudys (14 m.), Arnas Kareckas (16 m.), Deivydas Kazlauskas (14 m.), Dovydas Jadenkus (15 m.), Emilis Kaubrys (16 m.), Lukas Preibys (15 m.), Edvinas Mickus (15 m.), Nojus Rožmanovas (15 m.), Nojus Rupšlaukis (14 m.), Rokas Pauliukonis (16 m.), Ugnius Kvietkauskas (17 m.) ir jauniausias komandos žaidėjas Nojus Tautavičius (13 m.).

Tomas KUBILIUS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas