Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Kretingos „Minijos“ vyriausiojo trenerio pareigas einantis Martynas Viluckas įsitikinęs, kad jo vadovaujama ekipa per rungtynes su Šiaulių FA „Šiauliais“ buvo verta bent taško, o gal – ir visų trijų.

Pirmoji nesėkmė

Pirmą nesėkmę Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse, vadovaujant Martynui Viluckui, patyrė „Minijos“ komanda: svečiuose 0:4 (0:3) kretingiškiai neprilygo Panevėžio komandai „Panevėžys B“ (IV vieta, 37 taškai).

Rungtynių pradžioje svečiai turėjo neblogą galimybę pasižymėti, bet Shogo Osawa iš 3 m pataikė į virpstą, o tada, kaip pakomentavo komandos vyr. treneris Martynas Viluckas, „visiškai galėjo pasikeisti visų rungtynių eiga, bet buvo sužaistas turbūt blogiausias kėlinys šį sezoną.“

Pirmasis įvartis į „Minijos“ vartus krito po gynybos linijos klaidos: 21-ą min. gynėjai užsižaidė su kamuoliu prie savųjų vartų, o tuo pasinaudojęs Darius Jurgelevičius pelnė pirmą įvartį ir išvedė savo komandą į priekį 0:1. Antrasis įvartis krito 26-ą min., kai po Sebastian Vasquez Gambao realizuoto 11 m baudinio kamuolys atšoko nuo virpsto. Šis baudinys buvo „uždirbtas“ visiškai nepavojingoje situacijoje, tad tai buvo dar viena gynėjų klaida. Dėl trečiojo įvarčio treneris turėjo pretenzijų ir komandos vartininkui Eimantui Brezgiui, neatlaikiusiam į artimąjį vartų kampą iš maždaug 20 m smūgiuoto kamuolio, kurį prieš pat pertrauką 43-ią min. kaire koja į vartus pasiuntė Eimantas Abramavičius. Tuo košmariškas pirmas kėlinys kretingiškiams ir baigėsi.

Antrą kėlinį, pasak M. Vilucko, „Minija“ žaidė geriau, tačiau reikėjo bent vieno įvarčio, kad komanda bandytų atsitiesti. Neblogą progą pasižymėti turėjo kretingiškių saugas Valdas Jašmontas, bet, sulaukęs gero perdavimo, iš 7 m smūgiavo virš vartų. Ketvirtą įvartį panevėžiečiai pelnė 73-ią min., kai Eimantas Abramavičius pelnė antrąjį įvartį, įtvirtindamas savo komandos pergalę 0:4.

Kretingos „Minija“: vartininkas ir kapitonas Eimantas Brezgys, Pape Sarigne Lo, Said Yanis Bance (78 min. Lukas Gujis), David Kirzneris, Shogo Osawa, Gustas Gumbaravičius, Aidas Pipiras (55 min. Mantas Gedutis),Valdas Jašmontas, Germanas Vaniuchinas (70 min. Deividas Pipiras), Ogochukwu Prince Odoh ir Vilius Kazlauskas (84 min. Aronas Zakarauskas).

Nors minijiečiai ir kūrė pavojingas atakas, laimėti ar bent išsaugoti lygiąsias nepavyko.

Drama – atidėtose rungtynėse

Rugsėjo 18 d. Kretingos „Minija“ atidėtose I rato rungtynėse namuose 1:2 (1:0) pralaimėjo prieš vienus iš LFF I lygos lyderių Šiaulių FA „Šiauliai“ (II vieta, 56 taškai). Pirmą kėlinį kretingiškiai, palaikomi savų žiūrovų, niekuo nenusileido gerą formą demonstruojantiems varžovams, netgi atvirkščiai – kūrė pavojingesnes atakas. Viena tokių atakų ir baigėsi įvarčiu: 26-ą min. S. Y. Bance įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko puikų perdavimą komandos puolėjui O. Odoh, kuris iš kelių metrų „sušaudė“ varžovų vartininką ir išvedė šeimininkus į priekį – 1:0. Jie turėjo ir daugiau progų pasižymėti, bet baigiamojoje atakos stadijoje vis pritrūkdavo tikslumo. Tikslumo stokojo ir šiauliečiai, ir porą kartų pavojinguose momentuose vartus išgelbėjo puikiai žaidęs vartininkas E. Brezgys. Antrą kėlinį kretingiškiai jau ne taip dažnai atakavo, o labiau rūpinosi savo vartų saugumu. 76-ą min. varžovai atliko perdavimą į baudos aikštelę ir, nors E. Brezgys suskubo prie kamuolio, teisėjas įžvelgė D. Šiušos pražangą ir paskyrė 11 m baudinį, o pastarajam dar parodžius antrą geltoną kortelę, šeimininkai liko žaisti 10 prieš 11. Kai jau atrodė, kad rungtynės baigsis lygiosiomis, per teisėjo pridėtą laiką varžovų naudą persvėrė Ronaldas Misiūnas.

Šiose rungtynėse „Minijos“ treneriui M. Viluckui teko spręsti nemažai galvosūkių, nes visi keitimai buvo daromi dėl žaidėjų traumų. Po šių rungtynių „Minija“ su 21 tašku turnyro lentelėje smuktelėjo į XI vietą, bet vis dar turi vienerias rungtynes atsargoje.

Kretingos „Minija“: vartininkas ir kapitonas Eimantas Brezgys, Pape Sarigne Lo, Said Yanis Bance, Ogochukwu Prince Odoh, Vilius Kazlauskas (67 min. Deividas Pipiras), Shogo Osawa, Gustas Gumbaravičius, Laurynas Bauža (37 min. Aidas Pipiras), Deividas Šiuša, David Kirzneris (85 min. Lukas Gujis) ir Valdas Jašmontas (58 min. Mantas Gedutis).

„Minijos“ vyr. trenerio M. Vilucko komentaras: „Aikštėje kova virė nuo pat pirmų rungtynių minučių – daug kovos kiekviename aikštės metre, daug kontakto. Manau, mums šiose rungtynėse nepasisekė, buvom verti bent taško, o gal net ir visų trijų – už įdėtas pastangas ir parodytą norą. Žaidėjams jokių priekaištų tikrai neturiu – didžiuojuosi vyrais ir noriu juos pagirti, manau, po praėjusios savaitės prastų rungtynių Panevėžyje tikrai atsitiesėme, parodėme charakterį, tvirtybę ir vienybę. Esame stiprus ir vieningas kolektyvas. Vėl daug diskusijų sukėlė tas 11 m baudinys ir parodyta antra geltona kortelė.“

Artimiausias rungtynes Kretingos „Minija“ žais išvykoje su pirmoje vietoje žengiančia Jonavos „Jonava“ (59 taškai).