Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Netrukus Kretingos nakvynės namuose – įkurtuvės

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2021-09-14
Penkerius metus trukusi Kretingos nakvynės namų statyba pagaliau baigta – šią žiemą juose jau galės glaustis pirmieji miesto benamiai.

Spalio 1-ąją Kretingos mieste, prie ligoninės, dvaro parko pašonėje, duris ketina atverti nauji nakvynės namai, kurių skandalinga statyba dėl rangovų kaitos užtruko net 5-erius metus ir kainavo per 420 tūkst. eurų.

Praminė užkeikta statyba

Statyti Nakvynės namus Kretingoje rajono taryba nusprendė 2016-aisias, mieste padaugėjus benamių asmenų, kurie, užplūdus šalčiams, naktimis dažniausiai glausdavosi ligoninės Priėmimo–skubios pagalbos skyriaus patalpose.

Nakvynės namų statybai ir buvo nuspręsta pritaikyti vieną pagalbinių ligoninės pastatų, esančių jos pašonėje. Projektui įgyvendinti Savivaldybė gavo Europos Sąjungos fondų lėšų – apie 300 tūkst. eurų, jos pačios dalis – per 120,8 tūkst. eurų.

Pirmoji Kretingos nakvynės namų statybos ėmėsi bendrovė „SMD“, pasišovusi objektą pastatyti už 213,3 tūkst. eurų, tačiau tesugebėjo atlikti darbų vos už 41,2 tūkst. eurų ir bankrutavo. Antroji bendrovė, „Lyderio grupė“, žadėjo pastatyti už 295 tūkst. eurų, tačiau, atlikusi darbų už 228,1 tūkst. eurų, taip pat bankrutavo.

Trečiam rangovui, Kretingos bendrovei „Arkosta“, vietinių žmonių užkeikta pramintą statybą pagaliau pavyko užbaigti. Tiesa, ši įmonė įrengimo ir apdailos darbus planavo atlikti už 115, 5 tūkst. eurų, bet atliko už 143,8 tūkst. eurų, nes, perėmus per dvejas rankas perėjusią statybą, pirmiausia reikėjo „sugaudyti galus“, kur kas atlikta neteisingai arba nuo nepriežiūros jau spėję susidėvėti. „Arkosta“ savo įsipareigojimą pabaigti nakvynės namus atliko laiku.

Ties ranką benamiams

Nakvynės namai bus Kretingos socialinių paslaugų centro padalinys. Šio centro vadovė Danutė Skruibienė tikino, kad naujasis socialinis objektas mieste tarnaus nuolatinės gyvenamosios vietos neturintiems žmonėms – jie galės juose laikinai prisiglausti nuo vienos nakties iki 1-erių metų. Vienaaukščiame pastate įrengtos gyvenamosios patalpos, virtuvė, skalbykla, tualetai, dušai, laisvalaikio kambarys, sandėliai patalynei ir iš „Maisto banko“ gaunamam maistui laikyti. Skalbtis, apsipirkti maisto produktų ir pasigaminti valgį priglaustieji asmenys turės patys, o tiems, kurie nesugebės, talkins socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai. Siekiant, kad laikinai čia apsistoję žmonės taptų kuo savarankiškesni ir galėtų lengviau integruotis į visuomenę, įgūdžių stokojantiems darbuotojai teiks konsultavimo, tarpininkavimo paslaugas tvarkant asmens dokumentus, ieškant darbo ar registruojantis Užimtumo tarnyboje.

Apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugos bus mokamos – įkainius nustatys rajono taryba, tačiau jie nebus dideli. Iš viso nakvynės namuose 4-iuose dviviečiuose kambariuose galės laikinai apsistoti iki 12 asmenų, tarp jų – ir grįžę iš įkalinimo vietų, taip pat nuo šeimų atskirti smurtautojai arba tie, kurie laikinai praradę būstą ir neturi kur glaustis. „Visi laikini gyventojai privalės laikytis taisyklių. Girti nebus įleidžiami, tai nebus išblaivinimo įstaiga“, – akcentavo D. Skruibienė.

Šiuo metu formuojama darbuotojų komanda. Nakvynės namuose dirbs 9 socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai, valytoja, apsaugininkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas