Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Niekada nemaniau, kad aš, paprasta salantiškė, kada nors sulauksiu tiek dėmesio. Deja… pasirodo būna... „Transliuotojas” (nežinau, kaip kitaip jį įvardinti, juk nei žurnalistas, nei kokias kitokias, man žinomas, pareigas užima) net visą filmą apie mane susuko ir socialiniuose tinkluose „prasuko“. Pasijutau labai reikšminga. Juk ne dažnai iš niekur nieko kuriami filmai apie eilinius piliečius. Ir išgirdau apie save…

Mano atliekami darbai galimai nusikalstami, ir dėl to mano reputacija priekaištinga. Ilgokai galvojau, kuris mano darbas toks jau gadinantis reputaciją. Gal darbas Salantų kultūros centro Žvainių skyriuje? Lyg ir ne… skyriaus vedėjos pareigos biudžetinėje įstaigoje neturėtų kenkti tarybos narės reputacijai. Tada gal buvimas Seimo nario patarėja užtraukia man priekaištų? Ir čia nerandu nieko nusikalstamo. Tiesa, dar individuali veikla. Bet daugelis žmonių dirba pagal individualią veiklą, šitaip dirbo, dirba ir, manau, jog ir ateityje dirbs ir ne vienas kolega, tarybos narys. Deja, tik aš kažkodėl šito, pasak „Transliuotojo“, negaliu daryti.

Viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje nurodžiau, jog su manim pagal individualią veiklą sudaryta paslaugų teikimo sutartis, visuose tarybos ir komitetų posėdžiuose nusišalinau nuo visų klausimų, susijusių su įmone, su kuria esu sudariusi sutartį. Pasirodo, to nepakanka, nes kažkaip keistokai šia mano individualia veikla susidomėjo Kretingos rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija. Jos pirmininko teigimu, būtina tirti šitą atvejį, nes apie jį kalba „Transliuotojas“. Ir čia pat pirmininkas pripažįsta, jog nėra ko man „prikišti“, nes niekam nenusižengiau ir nieko nepažeidžiau. Tai tyrimas bus pradėtas pagal socialiniuose tinkluose paleistą antį. Kas čia ir ko ieško, kas ir ko siekia?.. Ir dar labiau keista darosi, kad mano individualia veikla Antikorupcijos komisija „susirūpino“ tik beveik po metų. Dirbu oficialiai, sumoku visus mokesčius, negaunu iš niekur jokių nelegalių pajamų. Negi legaliai dirbti yra nusikaltimas? Taip ir kyla klausimas, ar rajone nebėra tikros korupcijos apraiškų? Peršasi mintis, kad gal ši manoji istorija yra lapelis kam nors, kas tikrai kvepia korupcija, pridengti?

Manau, jog šios šmeižimo kampanijos taikinys – mano politinė veikla. „Transliuotojų“ komandos strategija aiški – apspjaudyti, apdergti neįtikusį politinį oponentą ir tegu jis paskui bando nusiplauti tą jų drebiamą purvą bei išgyventi patyčias. Kai paaiškės, kad nėra prie ko prikibti, manau, kad neatstos ir ieškos kitų „nuodėmių“. Va čia ir norėtųsi jiems pasakyti, jog neapliesit, brangieji, srutomis kito, neaptaškę ir savęs. Taip pat reiktų gerai pasitikrint, iš kur vėjas pučia – jei pilsite prieš vėją, tai ir patiems to mėšlo užtikš, o tam, kurį norite apdergti, gali ir nekliūti.

Rajono gyventojų išrinktų Tarybos narių darbas, mano atmintyje, dar niekada taip nebuvo diskredituojamas, nebuvo politikai šmeižiami kaip šiandien. Šmeižiami ne visi, tik tie, neparankūs „transliuotojo“ vadeliotojams. Mūsų rajone, kad ir ką bedarytum, svarbiausia įtikti „Transliuotojui“, nes jis – „transliuotojas“- esantis visų sričių arba labai plataus profilio „specialistas“ - nusprendžia, kas moka ar nemoka rašyti, piešti, dėlioti nuotraukų... Kas kur galėjo ar gali dirbti, o kam, gink, Dieve, nevalia krustelėti be jo/jų leidimo... Tie „Transliuotojo“ komandos „sukami“ filmukai nė iš tolo nedvelkia objektyvumu. Nereikia būti nei kokiu veidotyrininku, nei psichologu, kad aiškiai pastebėtum takoskyrą – vieni gražūs ir protingi, kiti... „nuodėmingi“ ir dar visokie kokie...Vieni tarsi angelai baltais sparneliais, o kiti – virtę „visokiais gyvūnais“ ar kitaip nevisaverčiais.

Dar kartą supratau seniai suvoktą tiesą, kad užkliūva ir kibiro pamazgų ant galvos sulaukia tie, kurie dirba ir stengiasi dėl savo krašto žmonių. Gal esu nepataisoma naivuolė, nes manau, kad politika gali ir turi būti morali, ypač nedidelėje rajono bendruomenėje. Gali tokia būti – jei aukščiau valdžios ir garbės troškimo bus noras spręsti gyventojų reikalus ir gerinti rajono gyvenimą.

Vitalija Valančiutė

Kretingos rajono savivaldybės tarybos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas