Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos miesto erdvėse – dvigubas meno festivalis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2021-09-10
Tai, kad tarptautinio festivalio „PLartForma“ renginiai pasieks ir Kretingos žiūrovus, – režisieriaus Nerijaus Gedmino nuopelnas.

Jau daugel metų, nuo 2000-ųjų, kone kasmet rudenį Kretingoje vykstanti meno akcija „Kita erdvė [3] Vakarų krantas“ šiemet taps tarptautine, nes pasipildys tarptautinio menų festivalio „PLartFORMA“ renginiais – dviem šokio spektakliais, sukurtais choreografų iš Danijos ir Estijos.

Klaipėdiečiai dalinsis su kretingiškiais Meno akcijos „Kita erdvė [3] Vakarų krantas“ organizatorius Kretingos rajono kultūros centro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas, šiuo metu besisemiantis kūrybinės patirties Estijoje, „Pajūrio naujienoms“ sakė labai besidžiaugiąs, kad šiemet pavyko susieti du svarbius renginius į vieną ir pristatyti juos kretingiškiams.

„Daugel metų išvien su menininkų grupe „Žuvies akis“ Klaipėdoje rengiame festivalį „PLartFORMA“. Senokai brandinau viltį jo renginius pristatyti ir kretingiškiams, juolab kad mūsų judėjimas siekia kūrybinės sklaidos regionuose. Tapo labai populiaru bendradarbiauti, derinat festivalius, tačiau ligi šiol vis iškildavo kliūčių dėl finansinių ir techninių dalykų. Todėl šįkart labai džiaugiuosi, kad pavyks surengti dvigubą festivalį ir tradicinė Kretingos meno akcija „Kita erdvė [3] Vakarų krantas“ taps tarptautiniu renginiu“, – kalbėjo N. Gedminas.

Šokio spektakliai po atviru dangumi

Festivalis prasidės rugsėjo 25-ąją: tądien kretingiškiams netradicinėje erdvėje – prie Kretingos dvaro ūkvedžio namo arba prie Saulės laikrodžio ir Kretingos pranciškonų vienuolyno kieme – bus parodyti du šokio spektakliai: „Stone-Face-Book“ (atlikėjai Palle Granhoj iš Danijos, Mikolaj Karczewski iš Lenkijos) ir šiuolaikinio šokio spektaklis „Olmeulmad: Sanctum textum“ (atlikėjai iš Estijos: Raho Aadla, Age Linkmann, Arolin Raudva, Maarja Tonisson).

„Vaikščiojau po Kretingos dvaro parką fotografuodamas ir rinkdamas erdves spektakliams: danų režisieriui labai patiko vieta prie Saulės laikrodžio, kur daug akmenų, nes ir spektaklio pavadinimas apibūdina temą: akmuo-veidas-knyga. Nė mes, festivalio rengėjai, dar tiksliai nežinome šio spektaklio – matėme tik atskirus jo fragmentus, tačiau ligi karantino jis buvo pageidaujamas daugelyje festivalių. Po šio spektaklio režisierius norėtų jį aptarti su žiūrovais“, – pirmąjį festivalio renginį apibūdino N. Gedminas.

Antrasis spektaklis tądien numatytas Pranciškonų vienuolyno kieme, nes jo kūrėjai pageidavo sakralinės erdvės: nebus jokių dekoracijų, tik – sferinis kubas, aplink kurį vyks veiksmas. „Šokėjai kurs mistinę atmosferą įvairių judesių kombinacijomis, tarsi perteikdami klajojančių sielų esybę. Tarp abiejų spektaklių bus valandos pertrauka, galvosime, kuo užimti žiūrovus, kol ateisime ligi vienuolyno erdvių“, – svarstė režisierius.

Pristatys teatro ir šokio legendos

Dar kiti festivalio „Kita erdvė [3] Vakarų krantas“ renginiai numatyti spalio mėnesį: N. Gedminas į Kretingą iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus ketina atgabenti parodą apie legendinį Lietuvos režisierių Eimuntą Nekrošių. Į atidarymą yra pakviestas ir jos kuratorius buvęs E. Nekrošiaus mokinys aktorius Remigijus Vilkaitis.

Po parodos atidarymo numatytas „Šeiko šokio teatro“ monospektaklis „Paženklintas“, kurį sukūrė žymus iš Belgijos kilęs aktorius Niels Claes, net dukart – 2017-aisiais ir 2020 metais – pelnęs „Auksinius scenos kryžius“ Metų šokėjo kategorijoje.

Šį rudenį taip pat planuojama atidaryti kretingiškio dailininko Alfonso Lekavičiaus darbų parodą, kuri buvo numatyta dar pernai, tačiau dėl karantino ją teko atidėti. Pernai Kretingoje teįvyko tik vienas numatytų meno akcijos renginių – dvaro parke buvo parodytas „Šeiko šokio teatro“ spektaklis „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“.

„Labai tikiuosi, kad šiemet koronavirusas nesutrukdys festivaliui. Estijoje visur jau reikalaujama galimybių pasų, žmonės į tai reaguoja ramiai, jokių bereikalingų skandalų neteko girdėti. Manau, kad ir mūsų žmonės apsipras, ir į renginius eis saugodami save bei kitus“, – vylėsi N. Gedminas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas