Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Maisto papildas

Mikroelementas selenas žmonėms būtinas už sveikatos būklę atsakingų sistemų, o ypač – patikimos imuninės sistemos, veiklai palaikyti. Vis dėlto yra viena problema: Europos dirvožemio sudėtyje seleno yra itin mažai, o mokslininkai prognozuoja, kad klimato kaita ir keletas kitų veiksnių šią situaciją dar labiau pablogins.

2017 metais grupė mokslininkų parengė klimato kaitos prognozę, norėdama numatyti, kaip ilgainiui keisis seleno kiekis Europos dirvožemyje. Šioje 2017 m. Nacionalinės mokslų akademijos protokoluose paskelbtoje prognozėje pateikta susirūpinimą keliančių įžvalgų. Dėl nuolatinės klimato kaitos vis gausėjant kritulių kiekiui ir mažėjant dirvožemio pH, per prognozuojamą laikotarpį 66 proc. dirbamos žemės plotų seleno kiekis gali sumažėti 8,7 proc. Tai nėra labai geros naujienos.

Seleno reikia, kad išliktume sveiki

Selenas yra būtinas mikroelementas žmogaus sveikatai išsaugoti. Apie neprilygstamą seleno svarbą trumpai galima pasakyti tiek: jo reikia normaliai imuninės sistemos ir skydliaukės veiklai, normaliam plaukų ir nagų augimui palaikyti, taip pat jis padeda apsaugoti ląsteles nuo kenksmingų laisvųjų radikalų sukeliamos oksidacinės pažaidos.

Yra gausybė kitų su selenu susijusių funkcijų, todėl itin svarbu pakankamai šio mikroelemento suvartoti su maistu.

Pamažu nyksta iš mitybos grandinės

Vis dėlto selenas pamažu nyksta iš mitybos grandinės, ir klimato kaita tėra tik viena iš daugelio šios problemos priežasčių. Ne tik vis didėjantis kritulių kiekis, bet ir kiti veiksniai (pavyzdžiui, dirbtinių trąšų naudojimas) gali daryti įtaką įvairiose dirvose auginamų javų seleno kiekiui.

Kadangi procesas priklauso nuo daugelio veiksnių, seleno kiekis skirtingų regionų maiste labai skiriasi, ir kai kurių pasaulio dalių gyventojai su maistu jo suvartoja per mažai.

Skaičiuojant pasaulio mastu, vienas iš septynių žmonių suvartoja per mažai seleno, ir tas „per mažai“ iš esmės reiškia mažesnį negu rekomenduojamas šio gyvybiškai svarbaus mikroelemento kiekis. Europiečiai suvartoja per mažai

Remiantis statistikos duomenimis, seleno stoka būdinga tokioms Europos valstybėms, kaip Čekijos Respublika ir Kroatija. „Stoka“ šiuo atveju reiškia, kad vidutiniškai su maistu suvartojama mažiau negu 30 mikrogramų seleno per dieną.

Kad būtų su kuo palyginti, PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos), JAV ŽD (Jungtinių Amerikos Valstijų Žemdirbystės departamento) ir EMST (Europos maisto saugos tarnybos) rekomenduojama seleno suvartojimo norma yra ne mažiau negu 55–85 mikrogramai per dieną. Dar labiau neramina tai, kad, remiantis tyrimų duomenimis, norint veiksmingai įsotinti nuo seleno priklausomus enzimus (seleno baltymus), kurie valdo daugybę organizmo funkcijų, per dieną reikia suvartoti 100–125 mikrogramus seleno.

Žmogaus organizme yra 25–30 skirtingų seleno baltymų, kurie deramai neatlieka savo funkcijų, jei negauna pakankamai seleno.

76 proc. valstybių – pavojaus zonoje

Kitos valstybės, pavyzdžiui, Danija, Lietuva, Lenkija, Švedija, Ispanija, Vokietija, Belgija, Didžioji Britanija, Prancūzija, Nyderlandai, Italija, Austrija, Airija ir keletas kitų laikomos seleno stokos zona, kadangi jų gyventojai per dieną suvartoja mažiau negu 55 mikrogramus seleno.

Tiesą sakant, 76 proc. pasaulio valstybių įsikūrusios regionuose, kuriuose trūksta seleno ir kuriuose vidutiniškai jo suvartojama mažiau už apatinę rekomenduojamą normos ribą.

Tablečių pavidalo seleno mielės

Nepaisant visuotinių subalansuotos mitybos rekomendacijų valgyti daug žuvies, daržovių, viso grūdo produktų ir pan., suvartoti pakankamai seleno vis tiek gali būti sudėtinga.

Šį trūkumą galima kompensuoti papildais, tačiau turite būti tikri, kad įsigysite preparatą, kurio įsisavinamumas dokumentuotas. Verta rinktis „SelenoPrecise“ – patentuotas seleno mieles, kurių sudėtyje gausu įvairių natūralių seleno rūšių.

Remiantis tyrimų duomenimis, organizmas absorbuoja beveik 90 proc. šio preparato sudėtyje esančio seleno. Būtent dėl dokumentuotos kokybės Švedijos mokslininkai pasirinko šį prekės ženklą novatoriškam tyrimui „KiSel-10“, kurio rezultatai skelbiami tarptautiniame kardiologijos žurnale „International Journal of Cardiology“.

Daugiau informacijos www.pharmanord.lt


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas