Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 14 %
Naktį2°C debesuotumas 69 %
Apklausa

Ar Kretingoje paprasta įsigyti narkotikų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Po penkerių metų, baigusi rezidentūros studijas, tikrai grįšiu dirbti į Kretingą“, – tikino nuo rugpjūčio 1-osios Kretingos ligoninėje budinčia medicinos gydytoja dirbanti rezidentė, būsimoji dermatovenerologė Gabrielė Vengalytė.

Po rezidentūros studijų gydytoja dermatovenerologė Gabrielė Vengalytė dirbs Kretingos ligoninėje.

Kretingą pasirinko pati

„Man, gimusiai ir augusiai kaimynystėje, Plungėje, visada labai patiko Kretinga, – paklausta, ar ji pasirinko Kretingą, ar Kretinga pasirinko ją, „Pajūrio naujienoms“ atsakė Gabrielė Vengalytė. – Kiek tekdavo pravažiuoti pro šalį, stebėdavau, kaip miestas tvarkosi, keičiasi, gražėja, man patiko ir jo infrastruktūra. Be to, Kretinga netoli gimtosios Plungės, visai šalia – jūra, kuri man yra vienas didžiausių ramybės ir atgaivos šaltinių.“

Mediciną gydytoja rezidentė studijavo Kaune, Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Ir prisipažino, kad ne pačią populiariausią dermatovenerologijos – gydytojai dermatovenerologai diagnozuoja ir gydo odos bei gleivinės ligas – specializaciją pasirinko dėl kelių priežasčių: šeimoje buvo sirgusių onkologinėmis odos ligomis, tad ir atlikdama praktiką Plungės ligoninės priėmimo skyriuje itin domėjosi įvairiais odos pažeidimais, pradėjo gilintis į sveikos ir nesveikos odos sandarą, bendruosius odos ligų dėsnius, gydymą, profilaktiką.

Budinčia gydytoja antras mėnuo dirbanti G. Vengalytė sakė, jog darbas Kretingos ligoninėje jai labai patinka: čia – puikus personalas, gydytojai ir slaugytojos itin profesionalūs bei kolegiški, visada pasirengę padėti patarimais ir ne tik jais. Tad baigusi penkerius metus truksiančias rezidentūros studijas gydytoja ketina įsikurti Kretingoje.

Pasinaudojo programa

Medicinos gydytoja – specialiste dermatovenerologe ji taps baigusi rezidentūrą – dabar dirbanti G. Vengalytė pasinaudojo nuo 2012-ųjų veikiančia Kretingos rajono sveikatos priežiūros specialistų studijų rėmimo programa. Ji skirta remti Lietuvos Respublikos aukštosiose mokyklose pagal trečiosios pakopos, t.y. rezidentūros studijų programas studijuojančius studentus, kurie po studijų įsipareigoja grįžti dirbti į Kretingos rajono sveikatos priežiūros įstaigas.

Programos tikslas ir uždaviniai – įdarbinti studentus, baigusius studijas, Kretingos rajono sveikatos priežiūros įstaigose ir skatinti dirbti kvalifikuotus specialistus Kretingos rajone.

Studentai rezidentai turi užpildyti specialų prašymą Kretingos rajono savivaldybės programos lėšų skyrimo komisijai, kuri gali siūlyti skirti paramą, siekiančią iki 5 tūkst. Eur per metus, kol studentas baigs rezidentūros studijas. Apie 1 tūkst. 700 Eur dar gali pridėti Kretingos ligoninė.

Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Aleksandras Šalavėjus „Pajūrio naujienoms“ patvirtino, kad iš kaimyninio rajono kilusi būsimoji odos ligų specialistė pati juos susiradusi: iš pradžių ji kreipėsi į ligoninės vadovus, šie, savo ruožtu, į įstaigos steigėjus, Savivaldybę, prašydami G. Vengalytei leisti pasinaudoti programos teikiamomis galimybėmis. Ir patikino, kad ši programa yra prasminga ir vertinga.

Specialistų reikia

„Gydytojo dermatovenerologo mums tikrai reikėjo. Šių specialistų trūksta ne tik Kretingoje, jų mažai tėra visame mūsų regione, ir problemų dėl odos ligų turintiems pacientams dažnai tenka važiuoti konsultuotis į privačias gydymo įstaigas Klaipėdoje. Anapilin iškeliavus nuo 1962-ųjų pas mus dirbusiam puikiam gydytojui Petrui Miščikui, šios srities specialisto kurį laiką neturėjome. Paskui, pasinaudojusi Kretingos rajono sveikatos priežiūros specialistų studijų rėmimo programa, rezidentūrą baigė ir pas mus dirbti atėjo gydytoja Ieva Turskė, kuri antrus metus yra vaiko priežiūros atostogose“, – A. Šalavėjus teigė, kad, suteikdama galimybę baigti rezidentūrą dar vienai būsimajai odos ligų gydytojai, kuri įsipareigoja 5 metus atidirbti Kretingoje, tiek Kretingos ligoninė, tiek Savivaldybė žvelgia į ateitį: artėjant dar vienai sveikatos apsaugos reformai, mūsų mieste būtina stiprinti ambulatorinę grandį.

Pasak vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai, Kretingos ligoninei dar labai reikėtų vidaus ligų gydytojų, kardiologų, chirurgų. Pora pastarųjų sričių specialistų taip pat ketino pasinaudoję studijų rėmimo programa po rezidentūros bent 5 metus atidirbti Kretingoje, tačiau juos „perpirko“ kitos gydymo įstaigos. Įpusėjus rezidentūrai, kardiologą persiviliojo Šiaulių ligoninė, Jūrininkų ligoninė Klaipėdoje perėmė neurologą. Tačiau, kaip akcentavo A. Šalavėjus, specialistų rengimui skirtos lėšos neprapuola: pagal sutartį, jeigu būsimasis gydytojas neįvykdo įsipareigojimų, jam numatytos griežtos sankcijos. Ir priminė, kad, pasinaudojusi programa, Kretingos ligoninė užsiaugino gydytoją akušerę ginekologę Ievą Šopagienę.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas