Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 96 %
Naktį9°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar jums įtikėtina, kad Lietuvoje skursta kas penktas žmogus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vilniaus gatvė: darbų baigties dar teks palaukti

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos
  • 2021-08-17
Vilniaus gatvės renovacijos darbų tempas netenkina rajono Savivaldybės, tačiau rangovas po praėjusią savaitę įvykusio susitikimo pažadėjo, kad darbus baigs kuo skubiau.

Baigiantis praėjusiai darbo savaitei Kretingos rajono meras Antanas Kalnus, rajono Savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, tarybos nariai Darius Petreikis ir Antanas Puodys susitiko ir baigiamuosius Vilniaus gatvės renovacijos darbus aptarė su rangovų įmonės „Šilutės automobilių keliai“ direktoriumi Sauliumi Budinu, techninės priežiūros, projektuotojų atstovais. Po susitikimo paaiškėjo: darbų baigties dar teks palaukti.

Po asfalto tyrimų – ženklins gatvę

V. Turauskaitės teigimu, pastabų, o ypač – pastabų dėl darbų spartos rajono Savivaldybė rangovui „Šilutės automobilių keliai“ visada turėjo ir tebeturi. „Tai pasidarė ypač aktualu prieš Rugsėjo 1-ąją, kai į mokyklas sugrįš mokiniai. Rangovas laukia asfalto tyrimų ir, jeigu viskas gerai, iki mokslo metų pradžios bandys suskubti atlikti horizontalųjį gatvės ženklinimą – pradėti naujuosius mokslo metus be pažymėtų perėjų, ženklų būtų ne kas“, – teigė ji, akcentuodama, kad ir rangovas nori kuo greičiau palikti šį objektą – viršijus darbų sutarties terminus, vienas objekto užsakovų – Lietuvos automobilių kelių direkcija – taiko sankcijas: skaičiuoja delspinigius.

Rangovas rajono vadovams pažadėjo šią savaitė dirbti visu pajėgumu ir pagal galimybes užbaigti abu žiedus Rotušės aikštėje, įrengti autobusų stoteles, sutvarkyti „visus galiukus ir kampus“, pradėti montuoti mažosios architektūros elementus, tvoreles, taip pat – šalinti broką: ištaisyti, kur reikia, klinkerio dangą, kai kur – ją tvarkingai sujungti ir panašiai.

„Tačiau reikšmingų pastabų, kad kas nors vyktų ne pagal projektą, neturėjome“, – tvirtino V. Turauskaitė.

Meras A. Kalnius „Pajūrio naujienoms“ teigė, kad šis susitikimas su rangovu – tęstinis, kad ir anksčiau bendrovei, renovuojančiai Vilniaus gatvę, buvo išsakyta daugybė priekaištų dėl daromo broko. „Jis šiai dienai šiek tiek ištaisytas, tačiau tebėra vietų, dėl kurių turėtume pretenzijų. Ir apskritai, šis rangovas neturi meilės darbui, yra ir mūsų pačių – rajono tarybos narių, Savivaldybės administracijos – kaltės, ypač – dėl konteinerių prie senųjų miesto kapinių. Laiku reikėjo įsivertinti, laiku pamatyti, kad jiems čia – netinkama vieta“, – kalbėjo meras, turėjęs priekaištų ir dėl tvarkos statybvietėje – žmonės išskirtinai skundžiasi dėl akmenų, sumestų ant važiuojamosios kelio dalies. Merą taip pat stebina ir tai, kad, gaudama atlygį už padarytą darbą, bendrovė dirba taip vangiai, darbų pabaigtuvės atidėtos ne sykį, nors dabar rangovas pažadėjo darbus baigti šį mėnesį. „Nesinori tikėti, kad taip ir bus“, – suabejojo A. Kalnius.

Vilniaus gatvės renovacijai skirta per 4 mln. eurų, iš kurių beveik 3,5 mln. Eur – Kelių direkcijos lėšos, Kretingos rajono savivaldybės biudžeto dalis – 737 tūkst. Eur.

Kitam rangovui priekaištų neturi

Tą pačią dieną, penktadienį, prieš pasirašant Melioratorių gatvės žiedo statybos darbų užbaigimo aktą, Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas ir jo pavaduotoja V. Turauskaitė, mero pavaduotojas Dangiras Samalius dalyvavo šio objekto techninėje apžiūroje.

„Jeigu ir buvo pastabų, tai ne esminių“, – V. Turauskaitė pripažino, kad bendradarbiavimas su stipriu ir geru rangovu bendrove „Eurovia Lietuva“ tikrai buvo sėkmingas, o vairuotojų kantrybę dėl trikdomo eismo atpirks užbaigtas objektas – 30 metrų pločio ir apie 50 metrų ilgio sankryža su dviem nedidelės aštuoniukės formos žiedais. Rekonstruojant sankryžą atnaujinta asfalto danga, eismo juostos atskirtos saugumo salelėmis, ties jomis įrengtos pėsčiųjų perėjos su kryptiniu apšvietimu, įrengtas naujas gatvės apšvietimas, pakloti pėsčiųjų ir dviračių takai, atnaujinti lietaus nuotekų tinklai, atlikti kiti darbai.

Rekonstrukcijos darbus vykdęs rangovas AB „Eurovia Lietuva“ darbus atliko etapais. Laiku baigti darbus sutrukdė būtinybė iškelti ESO ir dujotiekio tinklus.

Sankryžos rekonstrukcija buvo vykdoma pagal UAB „Plentprojektas“ parengtą techninį darbo projektą. Melioratorių–Vytauto gatvių sankryžos rekonstrukcijos darbų bendra vertė viršija 1,250 mln. Eur. Lietuvos automobilių kelių direkcijos finansuojamų darbų vertė – daugiau nei 683 tūkst. eurų, Kretingos rajono savivaldybės administracijos dalis – 572 tūkst. 193,51 eurų.

Sustabdė darbus

Taikos gatvėje Kretingoje pėsčiųjų ir dviračių takus rengianti bendrovė „Kuršasta“ informavo Kretingos rajono savivaldybę, kad dėl medžiagų trūkumo ji darbus sustabdė iki rugsėjo 1 d. „Statybininkai negauna specifinių kelio bortų – sutriko jų tiekimas“, – sakė V. Turauskaitė, beje, irgi pasidžiaugusi, kad bendrovė „Kuršasta“ – geras ir patikimas rangovas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas