Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Švęsdami penkerių metų sukaktį, Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi, šiemet galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. Kaip ir kasmet, festivalio koncertų centre – seniausi Lietuvos vargonai, Kuršo meistrų maždaug 1680 metais sukurtas barokinis instrumentas, saugomas puikios akustikos Kretingos pranciškonų bažnyčioje.

Šįmet pirmą kartą vienas festivalio koncertų bus surengtas ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, siekiant sudominti kurorto svečius vos už 10 km vykstančiais aukščiausio lygio tarptautiniais koncertais, kurie klausytojams yra nemokami. Tokių sąlygų savo publikai negali pasiūlyti turbūt nė vienas Europos senosios muzikos festivalis, pristatantis žvaigždes – ansamblį „Cappella Mediterranea“, atlikėjus Maria Cristina Kiehr, „Richter Ensemble“, Claire Lefilliatre, James Johstone ar Emiliano Gonzalez Toro.

Iškilmingam atidarymo koncertui festivalio meno vadovas Rodrigo Calveyra pakvietė ansamblį „Capppella Mediterranea“ (Šveicarija/Prancūzija), kurio pasirodymai visada išjudina klausytojų emocijas – jų pasirodymas įvyks rugpjūčio 15 d. 19 val. Kretingos bažnyčioje.

Pastaraisiais metais ansamblis savo barokinių operų pastatymais drebina Paryžiaus, Versalio, Dižono, Ženevos ir kitų operos teatrų sales, be jų pasirodymų neapsieina garsiausi Europos festivaliai ir koncertų salės. Iš Argentinos kilusio Leonardo Garcia Alarcono vadovaujama komanda su Lotynų Amerikai būdingu ekspresyvumu išryškina baroko muzikoje slypinčius afektus, aistras. Ištikimoji Kretingos festivalio publika jau girdėjo L. G. Alarconą 2017 metais vargonų solo rečitalyje, kuriame jis visą valandą įspūdingai improvizavo remdamasis baroko muzikos formomis. Šįkart prie jo prisijungs ir pagrindinis „Cappella Mediterraena“ veidas – sopranas Mariana Flores, išties įsimintina dainininkė, ištransliuojanti auditorijai plačiausią jausmų paletę, palydimą išraiškingais gestais, bei ansamblio basso continuo komanda. „Cappella Mediterranea“ nupieš spalvingą muzikinį XVII a. Venecijos paveikslą, o koncertą filmuos LRT televizija.

Rugpjūčio 19 d. 19 val. į koncertą Palangos bažnyčioje kvies senosios muzikos ikona vadinama Maria Cristina Kiehr (sopranas) – su šios atlikėjos įrašais užaugo jau kelios senosios muzikos atlikėjų kartos. Pastaruoju metu dainininkė koncentruojasi daugiausia į renesanso muzikos repertuarą, kur jos tyras, švelnus balsas priartėja prie renesansinio tobulybės idealo. Kartu su Arieliu Abramovichium, grojančiu gitarą primenančiu ispanų renesanso instrumentu vihuela, jie atliks subtilią XVI a. polifonijos meistrų muzikos programą.

Festivalio šeimininkai ansamblis „Canto Fiorito“ šįkart pakvies į Johannui Sebastianui Bachui ir jo mokytojams skirtą koncertą rugpjūčio 22 d. 19 val. Kretingos bažnyčioje. Pirmą kartą Lietuvoje istoriniais instrumentais bus atlikta nepaprasto grožio J. S. Bacho kantata „Actus Tragicus“, išsiskirianti iš daugybės kitų šio meistro kantatų neįprasta instrumentų sudėtimi – itin svarbų vaidmenį joje atlieka dvi išilginės fleitos ir dvi viola da gambos. Kantatai atlikti sutelkta tarptautinė solistų komanda – M. C. Kiehr, mecosopranas Renata Dubinskaitė, garsus belgų kilmės tenoras Reinoud van Mechelen, ir bosas iš Portugalijos Hugo Oliveira. Savo mirtį pasitinkančio žmogaus ir jį už rankos į rojų vedančio Dievo dialogas turėtų surezonuoti kiekvieno klausytojo širdyje.

Paskutinį šios vasaros savaitgalį Kretingos bažnyčioje skambės trys koncertai iš eilės. Solinį vargonų rečitalį rugpjūčio 27 d. atliks vargonininkas James Johnstone, dešinioji britų senosios muzikos lordo Johno Elioto Gardinerio ranka. J. Johnstone publiką išsamiai supažindins su anglų kompozitorių kūryba, o puikusis festivalio instrumentas suskambės visomis savo spalvomis ir pilna galia.

Šeštadienio koncerte rugpjūčio 28 d. bažnyčios skliautus užpildys sakralinė prancūzų baroko muzika ir iškart atpažįstamas Claire Lefilliatre sopranas – daugybę metų ji buvo pagrindinis garsaus ansamblio „Le Poeme Harmonique“ balsas. Ją lydės vargonininkas Stephane Fuget, o koncerto programos pažiba – legendinis Francois Couperin’o kūrinys „Lecons de tenebres“, nepralenktas šio žanro šedevras.

Festivalį užbaigs puikusis barokinio smuiko meistras Rodolfo Richter su jo vadovaujamu istorinių styginių instrumentų kvartetu “Richter Ensemble”. Kvartetas, griežiantis istoriniais instrumentais ne tik baroko muziką, bet ir siūlantis kitokį požiūrį į klasicizmo bei romantizmo repertuarą, uždarymo koncerte pristatys fugos menui skirtą programą.

Styginių kvartetų mėgėjams tai puiki galimybė susipažinti su istorinėmis šio žanro muzikos interpretacijomis. Muzikos mėgėjai iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių kviečiami atvykti į pajūrį rugpjūčio 15–29 dienomis ir suderinti kurortinį poilsį su išskirtine kultūrine programa – nemokamais Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio koncertais. Klausytojai raginami atvykti į koncertus iš anksto, vyks registracija, renginyje būtina dėvėti kaukes. Visų koncertų pradžia – 19 val. Klausytojai turės galimybę prisidėti prie festivalio, palikdami auką pagal savo norą ir išgales.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas