Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Jau užsakytos ir kitą mėnesį mus turėtų pasiekti metalo konstrukcijos iš Italijos, kai tik gausime statybos leidimą, pradėsime kloti pamatus, ir vėliausiai Kalėdoms tikimės sulaukti teniso mėgėjų“, – apie numatomą statyti sporto objektą su dviem stalo ir padelio tenisui skirtomis salėmis bei galimybe įrengti lauko teniso kortus kalbėjo telšiškių bendrovės „Emvadara“ komercijos direktorius Arūnas Valantinavičius.

Vydmantuose Kretingos rajone dar šiemet turėtų iškilti dvi sporto salės.

Projektuoja dvi sales

Naujasis sporto objektas projektuojamas strategiškai patogioje vietoje Vydmantuose Kretingos rajone, prie kelio Šiauliai–Palanga. Kaip sakė projektą rengiančios MB „Ašis“ architektė Lina Slapikienė, 7 tūkst. 350 kv. m plote, šalia motelio ir kavinės „Delfai“, bus statomi du 10 m aukščio sublokuoti neypatingosios kategorijos sporto paskirties pastatai. Abi sporto salės, numatytos padelio teniso ir stalo teniso mėgėjams, bus vieno aukšto, su simetriškais dvi-šlaičiais stogais.

Pastatuose numatytos administracinės patalpos (registratūros ir laukiamieji), sporto salės, moterų ir vyrų persirengimo patalpos su dušais ir tualetais, tualeto patalpos, skirtos žmonių su negalia reikmėms. Taip pat numatyta vietos pirties patalpoms su poilsio kambariu ir dušu, talpinančioms iki 10 žmonių, bei sandėliukui. Abiejose salėse vienu metu galės sportuoti po 18 žmonių.

Privažiavimas ir priėjimai prie sporto salių numatomi taip pat naujai projektuojamu įvažiavimu/kiemo aikštele, kuri bus grįsta pilkomis betoninėmis trinkelėmis. Bendras aikštelės plotas – 2 tūkst. 601 kv. m., joje suprojektuotos 82 vietos automobiliams statyti, iš jų 7 vietos skirtos žmonių su negalia reikmėms. Trečdalį sklypo numatyta apželdinti, o visas jis bus aptvertas ažūrine vielos tinklo tvora.

Pasak architektės, projektas jau praėjo viešojo svarstymo procedūrą, dabar laukiama, kol bus išduotas leidimas statybai. Šiuo metu svarstoma, ar vienu metu atsidarys abi salės, ar tik viena. Pagrindinis akcentas skiriamas padelio tenisui – jis įprastai žaidžiamas iš šonų tinklu apjuostoje aikštėje, kurios galuose įrengtos betono arba grūdinto stiklo sienos. Žaidėjai gali toliau mušti ir nuo sienų atšokusius kamuoliukus, kad pergudrautų savo oponentus. Taškų skaičiavimo sistema perimta iš teniso.

Įkurtuvės – iki Kalėdų

Bendrovės „Emvadara“, besispecializuojančios statybos, kelių tiesimo, tiltų įrengimo ir remonto, apželdinimo, aplinkos tvarkymo srityse, komercijos direktorius A. Valantinavičius minėjo, kad iš pradžių įsigytajame sklype ketinta įrengti įmonės sporto bazę. Pagrindinis akcentas – padelio tenisas, tačiau neatmetama galimybė, be stalo teniso salės, įrengti ir kortus lauko tenisui.

„Apsižiūrėjome, kad niekur aplinkui nėra vietos, kur būtų galima žaisti vis labiau populiarėjantį padelio tenisą. Vydmantai – strategiškai labai gera vieta: netoli Kretinga, čia pat, ranka pasiekiamai, Palanga, iš kurios galima ne tik automobiliu, bet ir dviračiu atvažiuoti. O ir Vydmantai – auganti gyvenvietė, čia kuriasi daug jaunimo, tad priimsime visus, norinčius žaisti“, – patikino A. Valantinavičius.

Pasak jo, žemės darbus naujajame objekte būtų galima pradėti nors rytoj, tačiau dar neturima leidimo statybai. Kiek vėluoja ir laikančiųjų konstrukcijų – plieninio karkaso pristatymas iš Italijos, mat viską lėtina su pandemija susijusios problemos.

„Tikėjomės, kad jau lapkričio mėnesį galėsime priimti pirmuosius teniso mėgėjus. Dabar gi viliamės, kad įkurtuvės bent jau Kalėdoms tikrai bus“, – sakė A. Valantinavičius, pridūręs, kad pats objektas bus įrengtas tikrai ne atmestinai, o puikiai, mat bus statoma ir kitiems, ir sau.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė sakė, kad nematanti jokių trukdžių statybai.

„Kretingos rajonas yra patraukli vieta verslui, ir išties džiugu, kad čia kyla nauji pastatai. Pliusas ir tai, kad Vydmantuose iškils būtent sporto infrastruktūros objektas“, – akcentavo V. Turauskaitė.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas