Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 96 %
Naktį9°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar jums įtikėtina, kad Lietuvoje skursta kas penktas žmogus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Pranciškonų gimnazijos gimnazistas Edgaras Zaboras, už 6 išlaikytus valstybinius egzaminus gavęs po 100 balų įvertinimą.

Kretingos rajono abiturientai sulaukė brandos egzaminų rezultatų. Šiemet rajone 19 brandos egzaminų darbų buvo įvertinti šimtukais, visi jų – Pranciškonų gimnazijos abiturientų.

Gavo net šešis šimtukus

Vienuolika 11 Pranciškonų gimnazijos moksleivių gavo maksimalius šimto balų įvertinimus. Iš vieno egzamino po šimtuką gavo 8 moksleiviai. Du šimtukus iš anglų kalbos bei matematikos gavo Audrius Jurgutis, tris šimtukus iš geografijos, biologijos bei lietuvių kalbos ir literatūros gavo Gediminas Mėčius.

Nepaprastų rezultatų pasiekė nepriekaištingais pažymiais mokyklą baigęs, nacionaliniuose, tarptautiniuose konkursuose ir olimpiadose ne kartą apdovanotas Pranciškonų gimnazijos abiturientas Edgaras Zaboras. Vaikinas pasirinko laikyti 6 brandos egzaminus – lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, chemijos, matematikos, geografijos ir biologijos – ir iš visų jų gavo makslimalius 100 balų įvertinimus.

Pranciškonų gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis neslepė nuostabos šešis šimtukus gavusio abituriento pasiekimais: „Apie Edgarą Zaborą, neabejoju, dar išgirsime respublikos mastu, kadangi tokių atvejų šalyje pasitaiko vienetai: dažniausiai daugelis laiko daugiausiai 5 egzaminus, o štai Edgaras laikė 6 ir iš visų jų gavo maksimalius įvertinimus.“

Pašnekovas neslėpė džiaugsmo ne tik dėl išskirtinių Edgaro Zaboro, kitų šimtukininkų pasiekimų, bet ir dėl bendrų egzaminų rezultatų vidurkių. „Atsižvelgiant į tai, kad beveik visus mokslo metus ugdymas vyko per nuotolį, egzaminų rezultatus vertinu pozityviai. Kai kurių mokomųjų dalykų, pavyzdžiui, matematikos, biologijos ir lietuvių kalbos, įvertinimų vidurkiai, lyginant su ankstesniais metais, yra netgi ūgtelėję“, – akcentavo gimnazijos vadovas.

Egzaminų rezultatai įvairūs

Daugiausiai abiturientų – 278 – šiemet laikė anglų kalbos egzaminą. Didžiąją dalį – 118 – jų sudarė Pranciškonų gimnazijos abiturientai ir Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos abiturientai – 94. Kitų rajono gimnazijų moksleiviai taip pat rinkosi šį egzaminą: Vydmantų – 13, Darbėnų – 17, Salantų – 13, Kretingos technologijos ir verslo mokykloje – 23. Anglų kalbos egzaminą maksimaliu įvertinimu iš 278 kandidatų išlaikė 5 rajono moksleiviai, kurių visi Pranciškonų gimnazijos abiturientai, neišlaikė 13 rajono moksleivių.

Pranciškonų gimnazijos mokyklos baigimo šventė tradiciškai vyko lurdo slėnyje.

Laikyti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą pasirinko 239 rajono moksleiviai, daugiausiai – 116 – jų iš Pranciškonų gimnazijos, Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos – 77. Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą taip pat laikė po 15 moksleivių iš Vydmantų ir Darbėnų gimnazijų, 13 iš Salantų gimnazijos ir 3 iš Kretingos technologijos ir verslo mokyklos. Maksimalius įvertinimus iš šio egzamino gavo 5 Pranciškonų gimnazijos abiturientai, neišlaikė 12 rajono moksleivių. Pusė kandidatų gavo nuo 36 iki 85 balų.

Matematikos brandos egzaminą laikė 224 abiturientai: 109 iš Pranciškonų gimnazijos, 74 iš Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, 13 iš Vydmantų gimnazijos, 8 iš Darbėnų gimnazijos, 14 iš Salantų gimnazijos bei 6 iš Kretingos technologijos ir verslo mokyklos. Maksimaliai įvertinti buvo dviejų Pranciškonų gimnazijos moksleivių darbai. Matematikos egzamino neišlaikė iš viso 39 abiturientai.

Gausus būrys moksleivių laikė istorijos ir biologijos egzaminus. Istorijos egzaminą, kurio neišlaikė tik 1 kandidatas, pasirinko 102 mokiniai. Šimtukų iš šio egzamino rajone nebuvo, tačiau daugiau negu pusė laikiusiųjų šį egzaminą gavo nuo 36 iki 85 balų įvertinimą. Biologijos egzaminą rinkosi 85 rajono abiturientai – maksimalius įvertinimus gavo du Pranciškonų gimnazijos moksleiviai, šio egzamino neišlaikė 2 abiturientai.

Geografijos egzaminą laikė 46 moksleiviai: du Pranciškonų gimnazijos abiturientai gavo šimtukus, 1 mokinys egzamino neišlaikė. Fizikos egzamine jėgas išbandė 40 rajono moksleivių. Maksimalaus įvertinimo negavo nė vienas kandidatas, neišlaikiusiųjų – 3, o daugiau negu pusė abiturientų iš šio egzamino gavo nuo 16 iki 35 balų.

Vydmantų gimnazijos abiturientai – XXXI šios mokyklos laida.

Informacinių technologijų egzaminą laikė 22 abiturientai, jį išlaikyti pasisekė visiems kandidatams, o du Pranciškonų gimnazijos moksleiviai gavo maksimalius įvertinimus. Chemijos egzaminą iš 12 rajono moksleivių išlaikė visi, o maksimalų įvertinima gavo 1 Pranciškonų gimnazijos abiturientas. Taip pat 3 abiturientai iš Kretingos technologijos ir verslo mokyklos rinkosi valstybinį rusų kalbos egzaminą ir visi buvo įvertinti nuo 36 iki 85 balų.

Mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą laikė 93 rajono moksleiviai iš įvairių mokymo įstaigų: maksimalų – 10 balų – įvertinimą gavo 1 Pranciškonų gimnazijos abiturientas, neišlaikiusių iš viso buvo 6. Technologijų mokyklinį egzaminą rinkosi 53 mokiniai. Jį išlaikė visi: dešimtukais įvertinti 6 darbėnų gimnazijos ir 7 Kretingos technologijos ir verslo mokyklos abiturientai. Menų egzaminą laikė 12 moksleivių. Jį taip pat išlaikė visi kandidatai, o maksimaliai įvertinti buvo 2 Pranciškonų gimnazijos abiturientai, po vieną – Vydmantų ir Salantų gimnazijų moksleivį.

Pranciškonų gimnazijos šimtukininkai: Edgaras Zaboras – 6, Gediminas Mėčius – 3, Audrius Jurgutis – 2, Matas Alminas, Kipras Melnikovas, Agnė Andrusinaitė, Linas Daugėla, Akvilė Stonkutė, Adelė Danutė Osterberg, Iveta Strakšaitė, Gintarė Žalinauskaitė – po 1.

Guoda SKRIPKAUSKAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas