Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 96 %
Naktį9°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar jums įtikėtina, kad Lietuvoje skursta kas penktas žmogus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kurmaičiai atšventė 455-ąjį gimtadienį

  • Kaimo bendruomenėse
  • 2021-07-27
455-ajame Kurmaičių gimtadienyje iškilmingą nuotaiką kūrė Lietuvos šaulių sąjungos orkestras.

Gimtinė – mano uostas!” – tokio šūkio sukviesti kurmaitiškiai ir tie, kurie gimė bei augo Kurmaičiuose, kartu su būriu svečių rinkosi švęsti 455-ojo Kurmaičių gimtadienio prie prieš penkerius metus, minint 450-ąją jubiliejinę sukaktį nuo kaimo vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose, pastatyto paminklinio akmens.

Skambūs sveikinimai ir linkėjimai

Belaukdami šventės pradžios jos dalyviai ir svečiai, klausydamiesi Lino Senkaus vadovaujamo iškilmes papuošusio Lietuvos šaulių sąjungos orkestro atliekamų kūrinių, turėjo progos prie paminklinio akmens pastatytame informaciniame stende, kurį sukūrė Julius Jasas ir Tomas Viliušis, pasiskaityti apie Kurmaičių vietovardžio kilmę. Kaip ir kasmet erdvę puošė ant Gintaro Jakumo sukalto karkaso iš šiaudų išpintas užrašas „Kurmaičiai“ su šių metų šventę simbolizuojančiu skaičiumi „455“ ir atnaujintu laivo, kuriuo į gimtąjį uostą kviečiami grįžti čia gimusieji, modeliu: visa tai išpynė Kurmaičių bendruomenės narės Rima Drungilienė, Renata Petrauskienė, Daiva Beržonskytė, Kristina Gedvilienė, Kristina Mikašauskienė, Gražina Miltinienė, o Rasa Mozūraitytė pasirūpino pavėsinės puošyba.

Bendruomenės pirmininkei Ingridai Rinkevičienei – Seimo nario Antano Vinkaus padėka.

Iškilmingoji šventės dalis prasidėjo nuo oficialių sveikinimų: su 455 metų istorijos sukaktimi visus Kurmaičiuose gyvenančius, čia dirbusius bei iš čia kilusius pasveikino Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius, kaimo bendruomenės centro „Kurmaičiai“ pirmininkė Ingrida Rinkevičienė, seniūnaitis Egidijus Gedvilas. Sveikinusieji linkėjo visiems nepamiršti, savo gimtinės, kur prie Akmenos upės yra jų tikrasis uostas. Seimo narys Antanas Vinkus, pasidžiaugęs, kad kurmaitiškiai puikiai geba susitelkti bendrai veiklai, savo gyvenvietės gražinimui, turiningam laisvalaikiui, dėkojo visiems, puoselėjantiems Kurmaičių bendruomenės vertybes, rodantiems iniciatyvumą ir prisidedantiems prie kaimo tradicijų, kultūrinės veiklos klestėjimo. Padėkas už aktyvią bendruomeninę veiklą A. Vinkus įteikė Egidijui ir Giletai Gedvilams, Kristinai ir Linui Mikašauskiams, Vytautui Viščiūnui, Nerijui Litvinui, Laimonui Ivanauskui, Gintarui Jakumui ir Kretingos rajono kultūros centro Kurmaičių skyriaus meno vadovui Donatui Žilinskui.

Į šventę susirinko Kurmaičiuose gyvenantieji, čia gimę ir gimtinėn grįžę bei pasisvečiuoti atvykusieji.

Šventė su muzika ir vaišėmis

Šventės metu sveikinimai pylėsi kaip iš gausybės rago, o tarp jų skambėjo mokytojos Janinos Kripienės vadovaujamų mažųjų dainininkų iš Kurmaičių pradinės mokyklos koncertas, skambiomis melodijomis džiugino Kretingos rajono kultūros centro Kurmaičių skyriaus liaudiška kapela „Kormate“, kuriai vadovauja Darius Brazdeikis, nuotaikingomis dainomis – Kartenos skyriaus postfolkloro ansamblis „Vo tep“, vadovaujamas Rimanto Varkojaus, ir atlikėja Gintarė Karaliūnaitė.

Praalkusius ir ištroškusius šventės dalyvius plovu maitino Linas Mikašauskas, savo raugta gira vaišino Aušra Jašmontienė, įvairių užkandžių siūlė „Draugiškosios gatvės“ gyventojai. Kurmaičių bendruomenė prisiminė jauniausius ir vyriausius kurmaitiškius – pasveikinti naujagimiai Juna Jenkutė ir Antanas Jarutis bei tie gyventojai, kurie šiemet šventė jubiliejinius gimtadienius: 85-erių sulaukusi Augustina Žilinskienė, 80-ties Adolfina Miežetienė, 75-erių Vanda Jakumienė ir Vanda Jonutienė, 70-ties Stasė Kontrimienė, Alius Lingaitis, Irena Tamošauskienė ir Steponas Anužis, 65-erių Steponas Bambalas, Bronius Bučkus, Stefanija Januškienė, Antanina Petrikienė, Bronius Sungaila ir Vytautas Norvilas bei 60-mečiai Zina Jurkaitienė, Nijolė Milašienė, Algirdas Paulauskas, Stasė Tamošauskienė, Donatas Žilinskas, Aldona Bertašienė, Irena Daukantienė, Albinas Dočkys ir Zita Jurgutienė. Sveikinimų sulaukė ir varduvininkai Ona Malūkienė, Ona Žiubrienė, Jokūbas Brazdžius ir Henrikas Trokinas.

Liaudiška kapela „Kormate“ smagiai nuteikė žiūrovus ir klausytojus.

Kaip ir kasmet įvertinti gražiausiai besitvarkančių sodybų šeimininkai. Šiais metais už gėlynų gausą dėkota Genovaitei Rimienei, o už gražiai tvarkomas sodybas pagerbti Vilma ir Gintaras Petrauskai, Aušra ir Audrius Jašmontai bei Irena ir Edmundas Mickai. Bendruomeniškiausiųjų titulo šiemet nusipelnė „Draugiškoji gatvė“ – po šiuo pavadinimu susibūrė keletas greta gyvenančių kaimynų, taip pat Rima ir Saulius Drungilai bei Neda Lingytė.

Bendruomenės pirmininkė I. Rinkevičienė dėkojo visiems, finansiškai parėmusiems šventę – pasak jos, šiemet kaip niekada daug kurmaitiškių prisidėjo didesne ar mažesne suma. Ir pasidžiaugė, kad jau surinkti pirmieji 200 eurų kitų metų vasaros šventei: šiemet buvo surengtas aukcionas, kurio metu specialiai šiai šventei pasiūdintus trejus marškinėlius su užrašu „Aš kurmaitiškis“ už šią sumą įsigijo vienas šventės dalyvių, o sunkiai besiverčiančiam asmeniui surinkta 190 eurų gyvenamajai aplinkai pagerinti.

Mažiausieji dainininkai – Kurmaičių mokyklos pradinukai

Nepamirštas ir sportas

Tradiciškai Kurmaičiuose neapsieita ir be sporto renginių. Dar liepos 3–5 dienomis jaunimo ir sporto klubo „Kurmaičiai“, kuriam vadovauja Vaidas Gedvilas, iniciatyva 12 gyventojų leidosi į 120 km dviračių žygį „Nuo Kurmaičių Ventos iki Kurmaičių Akmenos“. Žygiu nuo Kurmaičių Mažeikių rajone iki Kurmaičių Kretingos rajone žygeiviai paminėjo pastarųjų 455 metų jubiliejų.

O tikrąją šventės dieną visi norintys buvo kviečiami dalyvauti gatvės krepšinio „3x3“ varžybose, kurių nugalėtojai, susirungę 2 pogrupiuose, buvo apdovanoti vakarui atėjus.

Jaunimo pogrupyje auksą iškovojo į komandą „Spartuoliai“ susibūrę Vaidas Juška, Emilis Girdenis ir Saidas Serepinas; sidabru tenkinosi ekipa „Sutepti guoliai“, kurioje žaidė Auksė Gedvilaitė, Lukas ir Rokas Pilibavičiai, III v. atiteko „Buliams“ Kostui Statkauskui, Nerilei Rimkutei ir Giletai Gedvilienei.

Vyresniųjų pogrupyje visus įveikė ir I v. laimėjo komanda „Tinteliai“, kurioje žaidė Andrius ir Mindaugas Rimos, Arūnas Ruzgaila bei Saulius Krigelis, II v. liko komanda „Kukurūzai“ – Julius Lubys, Emilis Kaubrys, Antanas Damulis bei Rytis Galdikas, III v. užėmė „NoNo“ rinktinė: Mantas Bartkus, Rokas ir Mindaugas Žilinskai bei Simonas Vasiliauskas.

:Nepasiryžę rungtis krepšinio aikštelėje bei visi, norėję karštą dieną atsigaivinti, galėjo tai padaryti išbandydami naują sporto rūšį: smagiai nusileisti į vandenį seniūnaičio E. Gedvilo, vietos verslininkų bei jaunimo iniciatyva maudykloje įrengta čiuožykla.

Vakarą Kurmaičiuose užbaigė grupės „X-Band“ koncertas ir šventiniai fejerverkai.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas