Pajūrio naujienos
Help
2021 Liepa
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną29°C debesuotumas 5 %
Naktį17°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar reikėtų Kretingos rajone daugiau sutvarkytų maudyklų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kūlupėnai šventė su liaudiška muzika ir atrakcijomis

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2021-07-20
Naujajai Kretingos rajono kultūros centro Kūlupėnų skyriaus vedėjai Jolitai Drąsutienei (dešinėje) gėlės – iš seniūnės Ritos Lubienės rankų.

Nubėgo nuvilnijo vasaros šventė Kūlupėnuose. Karštis neprislopino organizatorių entuziazmo, neatbaidė žmonių, kurių, po karantino išsiilgusių pasibuvimo kartu, susirinko nemažas būrys. Tuo pasidžiaugė ir pasveikinti atvykę svečiai Seimo narys Antanas Vinkus, Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, Kūlupėnų parapijos klebonas Mindaugas Nausėda.

Svarbiausia – gera nuotaika

Šįkart šventė, anot bendruomenės pirmininkės Jūratės Mačernienės, – išskirtinė ne vien dėl to, kad kaimas paminėjo 455-ąsias metines, bet ir kad pavyko ją surengti ekstremaliomis sąlygomis.

„Iš darbo išėjusią, bet kultūros nepaliekančią, saviveikloje ir toliau dalyvaujančią Kretingos rajono kultūros centro Kūlupėnų skyriaus vedėją Jovitą Rimkuvienę vos prieš porą savaičių pakeitusiai Jolitai Drąsutienei iššūkiu tapo taip greit surikiuoti programą. Su Jovita atlikėjų pradėdavom ieškoti apie vasarį ar kovą, kol jie dar neišgraibstyti, o dabar – ką gavom. Bambančių visuomet yra, bet ką padarysi: vieniems gal labiau patinka Kirkorovas, kitiems – Šiškauskas, skonis skoniui nelygu. Svarbiausia, kad daugelio nuotaika buvo gera“, – apibūdino J. Mačernienė.

Tą nuotaiką kūrė vietos ir Salantų kultūros centro saviveiklos kolektyvai, vakare estafetę perdavę daugelio klausytojų pamėgtam ansambliui „Jonis“ bei iki 23 val. trukusiai triukšmingai diskotekai.

Šoka Salantų kultūros centro kolektyvas „Salanta“.

Dieną nenuobodžiavo ir vaikai – kaip kaskart mažuosius gyventojus užimti pasirūpino bendruomenės centras „Kūlupėnai“: buvo surengtas ir putų šou, ir suteikta galimybė lig valiai, neskaičiuojant šuolių, pašėlti ant batuto, o paaugliai išbandė naujovę – virtualios realybės akinius, leidžiančius kuriam laikui atitrūkti nuo realybės ir persikelti į visiškai kitokią 3D aplinką.

Šventė turėjo daug rėmėjų, tarp kurių – Kretingos rajono savivaldybė, Kūlupėnų seniūnija, visas būrys vietinių žmonių: Nijolė ir Antanas Duobliai, Virgilijus Petrauskas, Danutė ir Kęstutis Šimkai, Adomas Turauskas, Janina ir Stasys Abručiai, Lina ir Arūnas Rimdeikos, Reda ir Arūnas Pileliai, Vitalija ir Vytautas Kazlauskai, Irma ir Pranas Benečiai, Laima ir Mintautas Margiai. Kuo galėjo, organizatoriams savo kūrybiškumu bei patarimais talkinti sušoko Danutė Daukantienė, Petras Kazlauskas, Dalia Uščinienė, Jurgita Gricienė, Violeta Čėsnienė, Jūratė Stalmokienė, Aušra Jašinskienė, Rolandas Žiobakas, Irma Benetienė ir kiti.

Kaimo gimtadienio proga kūlupėniškius pasveikino rajono meras Antanas Kalnius.

Renginį paįvairino vaistažolėmis ir rankų darbo muiliukais kvepiantis amatų kiemelis ir, žinoma, „virtuvės šefai“ – Kūlupėnuose gyvenantis buvęs rajono meras žvejys Juozas Mažeika virė žuvienę, patiekalą iš žvierienos ruošė kūlupėniškis medžiotojas Raimondas Jucius. „Virtuvės šefams“ talkino Liudas Šopauskas, Egidijus Jucius ir Birutė Žvinklienė.

Varžybų grožis ir azartas

Vyko daug azartiškų varžybų, kurias suorganizavo sporto klubas „Kūlupėnai“. Krepšinio „3x3“ vyrų varžybose I v. laimėjo šio klubo nariai Šarūnas Stalmokas, Donatas Bumblys, Julius Narkus ir Aurelijus Baltrimas; II v. – Žemaitijai atstovaujantys „Trečiadienio lygos“ krepšininkai Sigitas Jonutis, Vygantas Brauklys, Mantas Balmiškis ir Karolis Kaubrys; III v. – „RKL“ sportininkai iš Darbėnų Rokas Kazlauskas, Laurynas Kazlauskas ir Karolis Daukantas.

Pergale džiaugiasi virvės traukimo rungties nugalėtojai.

Tinklinio „3x3“ moterų rungtyje I v. užėmė kūlupėniškės „Voverės“ Renata Švelnytė, Ugnė Degimaitė, Viktorija Domarkaitė; II v. – „Bombos“ atstovės Gintarė Bumblytė, Auksė Stroputė, Karolina Zaleckytė; III v. – „Išėjusios iš mados“ Dainora Bumblienė, Raimonda Viskontienė, Fausta Abrutytė. Vyrų rungtyje I v. pelnė darbėniškiai „Darbos“ atstovai Gražvydas Eglinas, Rapolas Serapinas, Justinas Dobrovolskis; II v. – „Galimybių paso“ atstovai iš Kartenos Martynas Kniūkšta, Rolandas Lukauskas, Mantas Baltmiškis, III v. – kūlupėniškiai „Ro-Ro“ Donatas Bumblys, Dovydas Zajančiauskas, Evaldas Pandžius ir Gabrielius Talmontas.

Smiginio varžybose pergalė lydėjo kūlupėniškius Aušrą Jašinskienę, Nerijų Paulauską, (I v.), Viktoriją Talmontaitę, Antaną Motužį (II v.), Stanislavą Talmontienę ir kretingiškį Aleksandrą Daraškevičių (III v.). Tiek vyrai, tiek moterys išbandė jėgą – rankų lenkimo važybose tarp moterų I v. užėmė klaipėdietė Paulina Mickutė, II ir III v. – kūlupėniškės Irma Benetienė bei Donata Turauskienė. Tarp vyrų I, II ir III v. pasiskirstė kūlupėniškiai Artūras Narvilas, Vaidas Morkūnas ir Mantas Petrauskas.

Tinklinio varžybų nugalėtojos ir prizininkės.

Abiem rankom su vienu perėmimu rauti svarstį geriausiai sekėsi Vygandui Braukliui iš Kalniškių, II ir III v. užėmė kūlupėniškiai Vytautas Einikis ir Justas Juškevičius. Galiūnų varžybų nugalėtojais tapo Antanas Motužis (I v.), II v. – Evaldas Kubilius iš Kūlupėnų. III v. – Aleksandras Daraškevičius iš Kretingos. Virvės traukimo varžybose I v. pelnė Kūlupėnų „Seniūnaičių rinktinė“, kurioje Irma Benetienė, Rolandas Žiobakas, Antanas Motužis, Petras Šadreika ir Arvydas Matevičius, II v. „Kartenos“ komanda , III v. – kūlupėniškiai „Atsipūtę“.

Vyrai žaidė futbolą. I v. priklauso Mantui Petrauskui, Laurynui Jokubaičiui, Šarūnui Drakšui, Modestui Degimui, Tomui Narvilui, Martynui Gervinskiui ir Gabrieliui Talmontui iš „Šeškų gūžtos“. II v. – „Džiunglių šniūrams“. Abi komandos iš Kūlupėnų.

Kaip teigė vyriausiasis teisėjas Jonas Benetis, šventėje iš viso varžėsi per 200 Kūlupėnų seniūnijos gyventojų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas