Pajūrio naujienos
Help
2021 Liepa
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną29°C debesuotumas 5 %
Naktį17°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar reikėtų Kretingos rajone daugiau sutvarkytų maudyklų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Laiviškiams – dideliems ir mažiems – buvo įdomu susipažinti su vikingų laikotarpio namų apyvokos daiktais, papuošalais.

„Įpusėjus metams, suvieniję jėgas laiviškiai nuveikė nemažai darbų. O atlikus darbus – ir švęsti smagu“, – neabejojo Salantų kultūros centro Laivių skyriaus vedėja ir šio kaimo bendruomenės pirmininkė Rožė Žvinklienė, vietos žmones sukvietusi į tradicinę vasaros šventę ,,Po gimtinės dangumi“, kuri buvo skirta Laivių kaimo 510-mečiui paminėti.

Vasaros šventė prasidėjo edukaciniu užsiėmimu „Senoviniai patiekalai“: su tūkstantmečio senumo protėvių kulinarija laiviškius ir svečius supažindino senovinių valgių rekonstruktorė Edita Nurmi. Vaikai ir suaugę patys formavo duonos paplotėlius, bandeles su aguonų įdaru ir visa tai kepė ant laužo. Dalyviai ne tik kepė, ragavo kanapinį sviestą, ant laužo keptą, rūkytą lašišą, bet galėjo žaisti ir romėnų laikotarpio žaidimais, susipažinti su vikingų laikotarpio namų apyvokos daiktais, papuošalais.

„Gražus kelias į gimtinę. Jau, regis, atmintinai žinai kiekvieną vingį, pakalnę, mišką, lauką ar pievą, o vis stebiesi ir atsistebėt negali, vis grožiesi ir grožiesi... Kur žmogus benueitų, kur bekeliautų – visada gera sugrįžti į savo gimtinę“, – prasmingais žodžiais oficialiąją šventės dalį pradėjusi vakaro vedėja Aurelija Vaitkutė laiviškius kvietė linksmintis, pabūti kartu, pabendrauti.

Laivių kaimo ir jo apylinkių žmones linksmino Donalda Meiželytė, šventėje dalyvavo ir rajono meras Antanas Kalnius.

Koncertinę programą dovanojo atlikėjos Zita ir Simona iš Mosėdžio, Salantų kultūros centro Juodupėnų skyriaus vokalinis kolektyvas, vadovaujamas Jurgitos Girdžiūnienės. Dainomis džiugino atlikėja Donalda Meiželytė. „Svečiai ne tik pasveikino visus susirinkusius, dovanojo dovanų, bet ir gyrė už aktyvumą, gražias ir kaskart naujas idėjas“, – teigė R. Žvinklienė.

Laiviškius pagerbė Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius, Imbarės seniūnijos seniūnas Antanas Turauskis, Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė, „Imbariečių draugijos“ pirmininkė Daiva Stonkuvienė, Barzdžių kaimo bendruomenės pirmininkė Daiva Jonauskienė.

Į šventę žmonės rinkosi po ilgo nesimatymo, vedini noro pabūti kartu, pabendrauti.

Šventės metu tradiciškai buvo pagerbti jubiliatai: Donatas Dobrovolskis, Vilija Vaitkuvienė ir Virgilijus Savickis. Kaip ir kasmet, dovanėlės įteiktos būsimiems pirmokams – Šarūnui Šetkui ir Nojui Žvyrzdinui – ir mokyklą baigusiems dvyliktokams – Laurai Dobrovolskytei ir Vygantui Tuzui, kurie nuo pat pirmos klasės buvo vieni aktyviausių renginių dalyvių. Šventei baigiantis į dangų pakilo ir šventinis simbolis – įvairiaspalviai fejerverkai.

Salantų kultūros centro Laivių skyriaus vedėja ir bendruomenės pirmininkė R. Žvinklienė gerą žodį skyrė tiems, kurių rūpesčiu pavyko surengti vasaros šventę ir pratęsti gražią kaimo tradiciją: Imbarės seniūnui Antanui Turauskiui, seniūnaičiui Algirdui Bertašiui, Salantų kultūros centro garso inžinieriui Evaldui Pučkoriui, Aurelijai Vaitkutei, Romutei Bertašienei, Edvardui Žvinkliui, Jonui Useliui, Valentinai Žvinklienei, meno vadovei Jurgitai Girdžiūnienei.

„P. n.“ Informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas