Pajūrio naujienos
Help
2021 Liepa
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną29°C debesuotumas 5 %
Naktį17°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar reikėtų Kretingos rajone daugiau sutvarkytų maudyklų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Nebaigto statyti priestato sieną jau papuošė lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ženklas, kuris tamsiuoju paros laiku bus apšviestas.

Praėjusių metų gruodį lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priestato statybą užbaigti turėjusi uždaroji akcinė bendrovė „Indema“ iš Vilniaus vėluoja, įkurtuvės priestate š. m. rugsėjo 1-ąją dar irgi kažin ar įvyks.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė visgi tikisi, kad iki naujų mokslo metų pradžios „Indemai“ pavyks šią statybą užbaigti. „Išorės darbai jau padaryti, liko vidaus apdailos darbų, sutvarkyti vidinį kiemą. Jei dirbs sklandžiai, rugpjūčio viduryje gal užbaigs“, – sakė ji.

Pagal rangos sutartį su Savivaldybe „Indema“ priestatą pradėjo statyti 2019 m. gruodžio 23 d. ir per 12 mėnesių turėjo užbaigti. Darbams stringant rangovas išsiderėjo iš Savivaldybės jų pratęsimą iki 2021 m. kovo 1 d. To neužteko, ir Savivaldybė, gavusi Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) leidimą, statybos darbų terminą pratęsė iki 2022 m. sausio 1 d. Pradinė kone 400 kv. m priestato statybos kaina buvo 398,6 tūkst. eurų, dėl, kaip buvo teigiama, projektuotojų kaltės (nenumatė dalies darbų) statyba pabrango iki 406,6 tūkst. eurų, o galutinė jos kaina, tikėtina, sieks apie 450 tūkst. eurų. Priestatui statyti gauta 370,7 tūkst. eurų ES paramos, 30 tūkst. eurų – iš Valstybės investicijų programos, ir likusios lėšos yra iš Savivaldybės biudžeto. Tad statybai brangstant didėja Savivaldybės išlaidos. CPVA kontroliuoja ES paramos pinigų panaudojimą. Pagal Savivaldybės su CPVA pasirašytą priestato statybos darbų finansavimo sutartį jos galiojimo terminas baigėsi š. m. birželio 1 d. Jei CPVA nebūtų šio termino pratęsusi, Savivaldybei grėsė netekti 370,7 tūkst. eurų ES paramos ir apie 6 tūkst. eurų bauda.

Lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“ šiandieną lanko 225 vaikai, atidarius priestatą jų skaičius išaugs iki 260. Priestate įsikurs 2 grupės – lopšelinukų (15) ir darželinukų (20). „Su tėvais esame sudarę sutartis. Pagal pasirašytas sutartis visos būsimos naujos vietos tiek lopšelinukų, tiek darželinukų grupėse jau užimtos“, – tvirtino lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė, pasidžiaugusi, kad pradėjus veikti grupėms priestate poreikį lopšelinukams įstaiga bus patenkinusi, tačiau apie 11-ai darželinukų, pagal dabartinius duomenimis, vietų pritrūks. Direktorė užsiminė, kad pasitarė su kolektyvu ir bandys įstaigos darbą organizuoti kiek įmanoma lanksčiau, kad kuo mažiau liktų arba neliktų išvis vaikų už „Ąžuoliuko“ durų.

Z. Domarkienės pastebėjimu, vaikams patalpos priestate bus erdvios, šiuolaikiškos, tačiau ji nėra užtikrinta, kad iki naujų mokslo metų pradžios „Indemos“ statybininkai užbaigs darbus ir išsikraustys iš „Ąžuoliuko“ teritorijos. „Iki rugsėjo 1-osios tegul išvalo, sutvarko teritoriją, kad po vasaros susirinkusiems vaikams saugu būtų“, – lūkesčiais dalijosi įstaigos vadovė.

Z. Domarkienė įsitikinusi, kad priestato statyba užvilkinta ir dėl prastos darbų organizacijos, priežiūros. „Pati ėjau ir raginau darbininkus, kad dirbtų, darbo dienų nestumtų gulėdami darželio teritorijoje. Reikėjo nuolat prispirti, kad nešiukšlintų, šiukšles išsivežtų“, – nemalonia patirtimi dalijosi direktorė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas