Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
(Iš kairės) komisijos pirmininkas Vytautas Dumčius ir konkurso organizatorė Audronė Levickytė-Bumbulienė paskelbė vyresniojo amžiaus grupės nugalėtojus: Danutę Lekniuvienę, Adelę Semenavičienę ir Eglę Baranauskaitę (sėdi).

Ketvirtą kartą Palangos kurorto muziejaus iniciatyva surengtame poezijos konkurse „Haiku Palangai“ šiemet dalyvavę kūrėjai savo eiles buvo kviečiami skirti Palangos grąžinimo Lietuvai ir Šventosios prijungimo 100-osioms metinėms, o pagrindinė konkurso tema – „Gera žinia“.

Sveikindama į Palangos kurorto muziejaus salę susirinkusius haiku kūrėjus konkurso sumanytoja ir organizatorė, muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Audronė Levickytė-Bumbulienė pasidžiaugė, kad kasmet konkursas auga ir sukviečia vis daugiau poetų iš visos Lietuvos: pirmajame konkurse 2018 metais dalyvavo 38, šiemet – 129 kūrėjai.

Konkurso komisijai – jos pirmininkui, japonologui, vertėjui, haiku žinovui Vytautui Dumčiui, komisijos darbe dalyvavusiam poetui, eseistui, dramaturgui, vertėjui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Rolandui Rastauskui, kitiems – šiemet teko nelengva užduotis išrinkti geriausius haiku – konkursui kiekvienas autorius pateikė nuo vieno iki šešių trieilių. Tarp komisijos įvertinų autorių šiais metais – ir du poetai iš Kretingos rajono.

Pagal konkurso nuostatus poetai, kurių pavardės komisijai nėra skelbiamos, buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes. Gausiausia – suaugusiųjų amžiaus grupė, kurioje buvo 69 dalyviai, jaunesniojo mokyklinio amžiaus grupėje kūrybines jėgas išbandė 37, vyresniojo mokyklinio amžiaus grupėje – 33 autoriai.

Prieš paskelbdama komisijos išrinktuosius ketvirtojo poezijos konkurso „Haiku Palangai“ laureatus, prizininkus, A. Levickytė-Bumbulienė įteikė Palangos kurorto muziejaus įsteigtus prizus trims autoriams: Domui Šepečiui (Vilnius), Kamilei Gabalytei (Radviliškis) ir Almai Viskontienei (Palanga).

Haiku kūrėjai iš Kretingos rajono Linas Daugėla (pirmame plane) ir Adelė Semenavičienė (už jo dešinėje) šiemet savo amžiaus kategorijose užėmė III vietas.

Konkurso laureatai apdovanoti originaliais suvenyrais: knygą primenančiomis stiklo figūrėlėmis.

Konkurso vertinimo komisijos išrinkti laureatai apdovanoti originaliais suvenyrais: knygą primenančiomis stiklo figūrėlėmis, ant kurių išgraviruotas Palangos herbas, prizą pelnęs haiku ir jo kūrėjo vardas ir pavardė. Be to, kaip ir kasmet, komisija skyrė papildomų prizų. Jaunesniojo mokyklinio amžiaus grupėje paskatinamieji prizai skirti Jokūbui Kavaliauskui (Vilnius) ir Tomai Paknytei (Panevėžys). Visas tris prizines vietas užėmė jaunieji kūrėjai iš sostinės: trečiąją vietą komisija skyrė Elzei Beniušytei, antrąją – Vakariui Daugirdui, pirmąją – Sofijai Vasilevskytei.

Vyresniojo mokyklinio amžiaus grupėje specialūs komisijos prizai atiteko Ivetai Skulmytei iš Radviliškio ir nė vieno konkurso nepraleidusiai ir kasmet komisijos įvertinamai Mūzai Svetickaitei iš Palangos. Trečioji vieta šioje amžiaus grupėje skirta kretingiškiui Linui Daugėlai, antroji – Aurelijai Astikaitei iš Švenčionių, pirma vieta įvertintas Kamilės Rimdeikaitės (Kaunas) haiku.

Suaugusiųjų grupėje specialūs prizai įteikti nuolatiniams konkurso dalyviams vilniečiui Dainiui Dirgėlai ir Aleksandrui Sakui iš Klaipėdos. Trečiąja vieta įvertintas taip pat nuolat konkurse dalyvaujančios salantiškės Adelės Semenavičienės žemaičių tarme sukurtas haiku. Antroji vieta skirta Danutei Lekniuvienei iš Skuodo, pirmoji vieta pirmąkart per ketverius konkurso rengimo metus atiteko poetei iš Palangos Eglei Baranauskaitei.

Šiemet konkurso dalyviai sulaukė ir dar vienos staigmenos: ant daugiau nei 20-ties aplink Palangos kurorto muziejų esančių suolelių prikabintos lentelės su laureatų ir prizininkų, o taip pat konkurso rengėjų geriausiai įvertintų haiku tekstais ir autorių pavardėmis.

Livija GRAJAUSKIENĖ

---

Konkurso nugalėtojų haiku

Saulės akinių

armija. Saulės juodai

nenudažysi.

Sofija VASILEVSKYTĖ

---

Prieš brolius savo

kovoje dėl verkiančių

bangų laimėjom.

Kamilė RIMDEIKAITĖ

---

Ruduo prie jūros

vėjas pusto smėlį –

tiesą į akis.

Eglė BARANAUSKAITĖ

---

Kretingos rajono kūrėjų haiku

Basanavičiaus gatvėj

Emigrantai

stiklina langus.

Linas DAUGĖLA

---

Mėgluots rytmetys...

Žaliūs maurūs spind gintars.

Sraige! Op! Šliaužk iš če!

Adelė SEMENAVIČIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas