Pajūrio naujienos
Help
2021 Gruodis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 4 %
Naktį-11°C debesuotumas 95 %
Apklausa

Ar pritariate sostinės iniciatyvai atsisakyti šventinių fejerverkų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2021-ųjų Metų žmogų!

Edgaras ZABORAS
Arimantas MIKALOČIUS
Jūratė MAČERNIENĖ
Dalia ČINKIENĖ
Kazys MAKSVYTIS
Virginijus JAPERTAS
Ingrida TAUJANSKIENĖ
Alma JANKAUSKIENĖ
Nerijus ČAPAS
Ričardas JOVAIŠA
Komentarų topas

Darius Petreikis nepasiduoda: tarybos narių neatsiprašys

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-06-25
Darius Petreikis įvardino kilusio ginčo pretekstą: tarybai pateiktas svarstyti projektas skyrėsi nuo originalo kopijos, įkeltos į dokumentų valdymo sistemą „Kontora“.

Juozo Mažeikos žodžiais, projektas buvo užregistruotas, o kaip vyko derinimo procedūra ir kur yra originalas, – ne rajono tarybos narių reikalas.

Tomo Abelkio nuomone, D. Petreikiui nebūtina muštis į krūtinę ir atgailauti, kad yra kaltas, užtektų pasakyti „atsiprašau“.

Pirmadienį įvykusiame Etikos komisijos posėdyje buvo pripažinta, kad visuomeniniam rinkimų komitetui „Kretingos kraštas“ priklausančios rajono tarybos opozicijos lyderis Darius Petreikis pažeidė etiką, jam rekomenduota valdančiosios daugumos atsiprašyti už tiesiogiai transliuojamame rajono tarybos posėdyje pasakytus du teiginius: „tai yra akivaizdi klastotė“ ir „tai yra tam tikra nusikalstama veika“.

Nepasakė „galimai“

Būtent tokiais žodžiais D. Petreikis apibūdino sprendimo projektą T1-184 dėl Kretingos rajono savivaldybės politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo panaikinimo. Politikas atkreipė dėmesį, kad 14 tarybos narių buvo pasirašę ant vieno sprendimo projekto, o ant papildyto, kuris buvo pateiktas svarstyti, parašai tiesiog perkelti juos nukopijavus.   „Mano kaltė ta, kad teiginius „tai yra akivaizdi klastotė“ ir „tai yra tam tikra nusikalstama veika“ pasakiau nepridėjęs žodžio „galimai“, bet aš ir dabar esu šventai įsitikinęs: svarstyti buvo pateikta dokumento klastotė. SprendimoT1-184 originalo niekas lig šiol nesugeba rasti. Tad man kyla logiškas klausimas: nuo ko padaryta kopija?“ – „Pajūrio naujienoms“ dėstė D. Petreikis.

Etikos komisijos posėdyje iš 6 dalyvavo 4 nariai. Balsuojant už tai, kad tarybos narys pažeidė etiką ir kolegų turėtų atsiprašyti, rankas pakėlė Valerijonas Kubilius, Dangiras Samalius ir komisijos pirmininkas Antanas Puodys, o Vitalija Valančiutė susilaikė. Pirmininko žodžiais, kaip bebūtų, iš D. Petreikio lūpų tokie kaltinimai nuskambėjo, o Klaipėdos apylinkės prokuratūra yra atmetusi mero Antano Kalniaus prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos. Prokuratūros atsakyme motyvuojama, kad, jeigu dokumentas parengtas netinkamai, tai yra Savivaldybės vidaus reikalas, ir atsakingiems asmenims pakanka taikyti drausmines priemones.

D. Petreikis įsitikinęs, kad verdiktas būtų kitoks, jeigu prokuratūra būtų paprašiusi sprendimo originalo.

Atsiprašytų, jeigu būtų už ką

Opozicijos lyderis atviravo, jog, kai tik sulauks oficialaus Etikos komisijos sprendimo, kuriame rekomenduojama atsiprašyti, kreipsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, be to, su teisininkais aptars galimybes belstis į Generalinės prokuratūros duris dėl galimo parašų klastojimo. „Pirmąkart į prokuratūrą, mano prašymu, kreipėsi meras Antanas Kalnius, bet ir aš tokią teisę turiu“, – teigė politikas.

Jis pacitavo iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos gautą atsakymą į pateiktą klausimą, ar gali Savivaldybės Etikos komisijos darbe dalyvauti tie komisijos nariai, kurie asmeniškai suinteresuoti nuobaudos svarstomajam asmeniui skyrimu.

„Rekomenduojama nusišalinti, ir aš posėdyje tai perskaičiau garsiai. Nors Valerijonas Kubilius ir Dangiras Samalius yra suinteresuoti, figūruoja tarp tų 14-os valdančiosios daugumos narių, bet šis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos atsakymas jiems buvo nė motais“, – teigė D. Petreikis.

Politiko nuomone, liepdami atsiprašyti, valdantieji daro spaudimą, nori pažeminti jį ir visuomeninį rinkimų komitetą „Kretingos kraštas“, bet tai – nepavyks.

„Esu mokytojas. Pasitaiko, kad mokykloje padarau klaidų, ir man nieko nereiškia atsiprašyti mokinio, jeigu esu neteisus. Atsiprašyčiau ir 14-os tarybos narių, jeigu tik būtų už ką. Etikos komisijai mane svarstyti perdavusi tarybos dauguma remiasi prokuratūros sprendimu, kuriame atsisakoma pradėti ikiteisminį tyrimą, o aš remiuosi kitkuo: kad atsiprašyčiau, tegul man duoda sprendimo originalą!“ – sakė D. Petreikis.

Jaučiasi įskaudinti

Tačiau valdančiosios daugumos atstovo konservatoriaus Juozo Mažeikos žodžiais, rajono tarybos nariai originalo ieškoti neprivalo. Dokumentas buvo tvarkingai užregistruotas, o iš kurio kabineto į kurį toliau keliavo, kaip vyko derinimo procedūros, – Savivaldybės administracijos specialistų reikalas, tad geriausia klausti mero ir jį aptarnaujančios komandos.

J. Mažeika – vienas pirmųjų, kuris, gavus prokuratūros atsakymą apie tai, kad ikiteisminio tyrimo nebus, tarybos posėdžio metu prabilo, kad D. Petreikis turėtų viešai atsiprašyti už taip pat viešai kolegoms mestus kaltinimus. Anot politikos senbuvio, oficialiai kalbėdami per posėdžius, ne tik D. Petreikis, bet kiekvienas rajono tarybos narys turėtų elgtis atsakingai, galvoti, ką kalba ir žodžiais nesišvaistyti.

„Dokumento klastojimas yra nusikalstama baudžiamoji veika. Vis dėlto 14-a žmonių esam įskaudinti, apkaltinti tuo, ko nepadarėm, ir tai labai nemalonu, neteisinga“, – „Pajūrio naujienoms“ pakomentavo jis.

Socialdemokratas Tomas Abelkis, galima sakyti, rajono tarybos naujokas, pagal partijos sąrašą kovo pabaigoje mandatą gavęs iš aktyvios politikos pasitraukus Virginijui Domarkui. T. Abelkio manymu, kolegos D. Petreikio sakiniai ir tonas buvo neetiški.

„Aš nesakau, kad dabar jis turi muštis sau į krūtinę ir atgailauti, kad yra kaltas. Tiesiog užtektų pasakyti „atsiprašau už skubotas išvadas“, ir tai jau būtų vienas žingsnis rajono tarybos daugumos ir mažumos normalaus bendradarbiavimo link. Tačiau Petreikiui, matyt, yra sunku perlipti per save“, – svarstė socialdemokratas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas