Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną35°C debesuotumas 10 %
Naktį22°C debesuotumas 10 %
Apklausa

Ar vėl pabranginus alkoholį ir rūkalus sumažės jų vartojimas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Didiką pagerbė kūrybiniu konkursu ir konferencija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2021-06-08
Į konferenciją, skirtą J. K. Chodkevičiui atminti, suvažiavo meno žmonės nuo Žemaitijos iki Dzūkijos.

Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus pedagogai surengė respublikinį meno mokyklų mokinių kūrybinių darbų konkursą „Prisimenant Joną Karolį Chodkevičių“ ir įvertino jo nugalėtojus. Konkursą vainikavo Kretingos rajono kultūros centre pedagogams surengta konferencija „Dailininkas – pedagogas“. Kelių dešimčių visos šalies jaunųjų kūrėjų darbus įvertino komisija – šio konkurso organizatoriai Kretingos meno mokyklos pedagogė Rūta Šulskienė ir Kretingos meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja Danutė Černienė bei krašto menininkas Andrius Miežis. Deja, laureatai, tarp kurių – ir kretingiškė Aistė Žilytė, laimėjusi 7–10 metų amžiaus grupėje, į apdovanojimus dėl tebesitęsiančio karantino nebuvo pakviesti. Jiems bus įteikti pagyrimo raštai ir simboliniai prizai – dailės mokytojos Linos Nikartienės iš keramikos sukurti obuoliai. Nugalėtojų darbai buvo pristatyti konferencijos svečiams, atvykusiems iš Klaipėdos, Šilutės, Akmenės, Plungės, Platelių, Mažeikių, Sedos, Alytaus, Kelmės, Gargždų, Marijampolės. „Ir konkurso dalyviams, ir konferencijos pranešėjams teko pasigilinti į Jono Karolio Chodkevičiaus asmenybę, jo nuopelnus mūsų miestui ir Lietuvai. Jaunieji dailininkai labai skirtingai savo darbuose perteikė tai, kaip jie įsivaizdavo šią iškilią asmenybę“, – kalbėjo abiejų renginių organizatorė R. Šulskienė. Konferencijos svečius pasveikinusi D. Černienė pasidžiaugė vėl atgijusia tiesiogine bendryste ir apibūdino konferencijos tikslą – kuo plačiau pristatyti J. K. Chodkevičių, nes jis buvo ne tik karo žmogus, bažnyčių ir vienuolynų statytojas, bet ir kultūros, švietimo mecenatas, kolegijų įkūrėjas.

Meninio konkurso ir konferencijos organizatorė Rūta Šulskienė, greta jos – pranešėjas kunigas Jonas Liorančas.

Savo pranešime Nidos evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Jonas Liorančas, jis beje – ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Palangos kurorto verslo skyriaus mokytojas, kalbėjo apie J. K. Chodkevičių ir nūdienos identitetą.

„Gijos į šiandieną ateina iš praeities: J. K. Chodkevičių kretingiškiai labiau žino kaip savojo miesto įkūrėją ir gerokai mažiau tai, kad jis, būdamas visos Žemaitijos seniūnu, steigė mokyklas, įkūrė jėzuitų akademiją Kražiuose, rūpinosi kultūra. Paties J. K. Chodkevičiaus gyvenimo kelias buvo susijęs su Europos šviesuomene – jis studijavo Vokietijoje ir Italijoje, ir šių šalių kultūros patirtį pargabeno į Lietuvą. Drąsiai galime teigti, kad nuo XVII a. jo dėka Kretinga tampa pasaulinės kultūros dalimi“, – akcentavo pranešėjas.

Išgražėjusia Kretinga pasidžiaugė Telšių miestą išpuošęs dailininkas Romualdas Inčirauskas su žmona Zita, taip pat kaip ir jis – Vilniaus dailės akademijos dėstytoja.

Svečiai iš Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesoriai Zita ir Romualdas Inčirauskai pristatė savo ir studentų darbus, kurie šiandieną puošia Telšių miestą. Skulptorius, medalininkas, tapytojas R. Inčirauskas sukūrė originaliąsias Telšių Antano Paduviečio katedros duris, skulptūrinę kompoziciją Didžiojoje Žemaičių sienoje, meškos skulptūrą – bokšte, miesto vėtrungę.

„Telšiškių – architekto Algirdo Žebrausko ir jaunojo menininko Manto Petreikio – indėlis pastebimas ir Kretingoje: A. Žebrauskas, kuris išrūpino, kad į Telšius prieš 30 metų „ateitų“ dailės akademija, o telšiškiai sugrįžtų prie Masčio ežero, suprojektavo Vilniaus gatvę Kretingoje, o M. Petreikis sukūrė skulptūras-taktilinius žemėlapius palei Rotušės aikštę. „Labai išgražėjo Kretinga: nuo pat įvažiavimo įspūdingai atsiveria jos erdvės, visas istorinis miesto kompleksas“, – akcentavo Z. ir R. Inčirauskai.

Po konferencijos jos dalyviams išsamiai pažinčiai su istorine Kretinga buvo surengta ekskursija, o Dienos veiklos centras svečiams pristatė savo veiklą ir vaišino juos kava.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas