Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos bibliotekininkai atgaivino vaikystės pasakas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2021-05-04
Bibliotekos kompiuterių tinklo inžinierius Kęstutis Joskaudas su vaikystėje labiausiai pamėgta knyga.

Šiemet balandžio 23–30 dienomis visoje Lietuvoje dėl pandemijos jau antrą kartą virtualiai buvo švenčiama Nacionalinė bibliotekų savaitė. Kretingos rajono Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkų bendruomenė savuosius renginius labiau skyrė jauniesiems kretingiškiams.

Pasak Kretingos rajono Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Birutės Naujokaitienės, renginius jų bendruomenė paruošė iš anksto.

„Pačią pirmąją dieną 10 val. tradiciškai transliavome atidarymą iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, o po to perėjome prie savo renginių: pateikėme įrašytą Kretingos meno mokyklos vaikinų – akordeonistų Roko Meškausko ir Edvino Navicko bei birbynininko Tomo Perkumo – koncertą“, – Nacionalinės bibliotekų savaitės pradžią pristatė B. Naujokaitienė.

Balandžio 28-ąją buvo surengtas virtualus susitikimas su vaikų rašytoja Gaja Guna Ekle: bibliotekininkai pasirūpino, kad autorė susijungtų su keliomis Kretingos miesto mokyklos pradinukų klasėmis. Vaikai iš anksto buvo susipažinę su populiaria šios rašytojos knyga „Brolis, kurio nereikėjo“, uždavė klausimus, diskutavo, autorė taip pat papasakojo apie savo kūrybą.

Bibliotekininkės Simonos Gagilaitės iniciatyva, balandžio 30-ąją vaikai bei jaunuoliai nuo 12 metų ir vyresni galėjo išbandyti savo kūrybines galimybes virtualiame rašymo užsiėmime, kurį vedė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos bibliotekininkė Malvina Zimblienė. Mokiniai per tam tikrą laiką buvo skatinami parašyti tekstą pačių pasirinkta laisva tema. „Po to skaitė darbus ir patys buvo nustebę, kaip rašymas išlaisvina jų vaizduotę“, – pastebėjo B. Naujokaitienė.

Parodos „Mano mylimiausia vaikystės knyga“ iniciatorė Simona Gagilaitė

S. Gagilaitė taip pat inicijavo realią fotoparodą, kurioje užfiksuoti bibliotekininkai su savo mylimiausia vaikystės knyga. Paroda surengta ant vidinių bibliotekos langų.

Prancūzijoje su šeima gyvenanti gydytoja psichoterapeutė Aurima Dilienė, išleidusi 3 knygas, dalijosi apie dabarties aktualijas, gyvenant karantino sąlygomis. Klausytojai tiesiogiai „YouTube“ kanale galėjo užduoti klausimus, ir A. Dilienė į juos išsyk atsakė.

Vienas originaliausių ir naujausių pačių kretingiškių projektų – virtualus žaidimas „Pasakų veikėjai atgyja“ su 4D akiniais. „Šis žaidimas – mūsų pernai vykdyto projekto rezultatas. Scenarijų kūrėme patys, o lėšų – 6 tūkst. Eur – jam įgyvendinti skyrė Lietuvos kultūros taryba ir Kretingos rajono savivaldybė. Žaidimas lieka mūsų bibliotekos Vaikų edukacijos centre: norint į jį patekti, dabar reikia registruotis iš anksto, o, pasibaigus karantinui, jis bus prieinamas visiems mūsų jauniesiems lankytojams“, – akcentavo B. Naujokaitienė.

Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos raginimu, visos šalies bibliotekininkai buvo pakviesti sušokti pasaulyje vis labiau populiarėjantį šokį „Jerusalema“, kaip visuotinumo ir atskirties mažinimo simbolį. Kretingiškiai „kėlė bangas“ bibliotekos prieigose, vaizdą išplatino savo „Facebook“ paskyroje ir taip pat išsiuntė kolegų kurtam bendram filmui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas