Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Žibutės“ lauko klasė – kupole

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2021-04-27
Aštuonių metrų skersmens 50 kv. m ploto kupolas padarytas iš metalinių konstrukcijų, apgaubtų tentu.

Penktadienis buvo išskirtinė diena Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ bendruomenei – čia atidaryta lauko klasė kupole.

Į šventę pasikviesti svečių neleido karantino apribojimai, tad gera nuotaika dalijosi vien „namiškiai“: mokyklos vadovai bei I klasė, kurios mokytoja Daiva Stonkienė iškart surengė ir pirmąjį STEAM (mokslas, technologijos, inžinerija, menai ir kūryba, matematika) užsiėmimą – su mokiniais atliko bandymą „Ugnikalnio išsiveržimas“ ir tyrimą „Medžiagų rūgštingumo nustatymas“.

Kaip sakė mokyklos-darželio direktorė Snieguolė Bružė, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau keliolika metų skatina vaikus ugdyti netradicinėse erdvėse. Kretingos rajone jos taip pat kuriasi, bet „Žibutės“ kupolas, kurį pasirinkti švietimo įstaigos bendruomenę paskatino dažniausiai nepalankūs vaikus ugdyti lauke orai, – išskirtinis, kol kas vienintelis. Kepinant saulei, vaikams ir pedagogams jis suteiks pavėsį, o sienos saugos nuo vėjo gūsių bei drėgmės.

Kupolą iš sutaupytų lėšų mokykla-darželis įsigijo ir savo teritorijoje pastatė dar praėjusiais metais.

„Žiemą klasėje sudėjome grindis – norėjosi, kad ši erdvė būtų kuo jaukesnė, kad joje galėtume organizuoti užsiėmimus visais metų laikais“, – pasakojo direktorė.

Pirminė projekto idėja buvo tik STEAM ugdymas, gamtamoksliniai stebėjimai, bandymai, mat atskiros laboratorijos įstaiga neturi. Tačiau dabar jau planuojama lauko klasėje organizuoti ir įvairių dalykų pamokas, klasės valandėles, prevencinius ir neformaliojo ugdymo užsiėmimus, popamokinius renginius ne tik I–IV klasių mokiniams, bet ir darželinukams.

Mokyklos-darželio „Žibutė“ direktorė Snieguolė Bružė (kairėje) neabejojo, kad ugdytis netradicinėje erdvėje vaikams bus įdomiau.

„Manome, kad šiuolaikiniam vaikui labai svarbu išeiti iš nusibodusios klasės ar grupės į kitą mokymosi erdvę. Tai žadins smalsumą, mokinių mokymosi motyvaciją. Lauko klase vaikai galės naudotis ir per pertraukas ar būdami pailgintos dienos grupėje, be to, erdvė puikiai pasitarnaus vaikų vasaros stovyklos veikloms organizuoti“, – išvardino S. Bružė.

Lauko klasėje pagal poreikį bus naudojami įvairūs baldai: sėdmaišiai, pagalvėlės, pufai, kėdės, stalai ir kt. Dauguma baldų ir priemonių įsigyta anksčiau, kai kurias planuojama įsigyti šiais metais. Kėdžių ir stalų, sakė direktorė, buvo gauta iš Kretingos rajono švietimo centro, iš ten į Kretingos technologijos ir verslo mokyklą iškeldinus Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyrių.

S. Bružės žodžiais, lauko klase I–IV klasės ir ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupės naudosis pagal iš anksto patvirtintą grafiką. Karantino laikotarpiu klase per dieną galės naudotis tik viena klasė ar grupė. Kokius užsiėmimus organizuoti kupole, nuspręs patys pedagogai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas