Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną30°C debesuotumas 1 %
Naktį19°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar jus bedomina viešos rajono valdžios rietenos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vilniaus gatvės renovacija užsitęs

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2021-04-23
Archeologo Jurgio Sadausko žodžiais, po Kretingos centro tyrinėjimo visi kiti darbai atrodys esą lengvi: „Vilniaus gatvė – įdomiausias ir labiausiai mus pamokantis objektas.“

Nors prieš porą mėnesių Kretingos rajono savivaldybės administracija tikino, kad rangovas „Šilutės automobilių keliai“ Vilniaus gatvės renovacijos darbus pagal jau ir taip pernai pratęstą sutartį privalo užbaigti šį birželį, akivaizdu, kad nespės.

„Vilniaus gatvė – gera mokykla visiems: ir statybininkams, ir archeologams“, – neslėpė Vilniaus gatvės projektą įgyvendinančios statybos įmonės darbų vadovas Julius Lekstys.

Jo žodžiais, opiausia ir sudėtingiausia projekto vieta – miesto centras, kur darbai užsivėlino dėl ligšiol tebesitęsiančių archeologų tyrimų. „Esu suinteresuotas darbus pabaigti kuo greičiau, tačiau ne nuo manęs tai priklauso, ir nenoriu skleisti dezinformacijos“, – kalbėjo J. Lekstys, paklaustas, kada visgi pagal dabartinius tempus ketinama galutinai užbaigti gatvės renovaciją.

Jis neslėpė, kad renovacijos darbai turėjo būti baigti jau pernai rugpjūčio 24-ąją, tačiau dėl papildomų archeologų tyrimų, nenumatytų, tačiau privalomų pagal įstatymą, ir statybos darbai užsivėlino.

Archeologiniams tyrimams Vilniaus gatvėje vadovaujantis mažosios bendrijos „Praeities tyrimų institutas“ archeologas Jurgis Sadauskas tikino, kad šį pavasarį anksti atnaujinę pernai vykdytus darbus: „Orai dabar geri, ir pastarosiomis savaitėmis darbai vyksta sparčiai – gegužę iš Kretingos jau ketiname išsikraustyti. Neužilgo pradėsime tyrimus ties Šventąja, Monciškėse – ten 600 ha plote fiksuojamas akmens amžiaus palikimas, ir kasinėsime aplink Raudonės pilį Jurbarko rajone.“

Vilniaus g. tvarkymo darbai nuo Kretingos muziejaus pasistūmėjo senųjų kapinių link.

Jo žodžiais, Vilniaus gatvėje, pradėjus nuo žvalgomųjų tyrimų, paaiškėjo, kad reikia gerokai išsamesnių ir sudėtingesnių detaliųjų tyrimų – buvo iš viso ištirta 3,5 tūkst. kv. m ploto.

„Visa mūsų komanda sakome, kad po Kretingos patirties visi kiti objektai atrodys lengvi. Čia sudėtingiausia buvo administruoti objektą, kai darbus reikėjo derinti, atsižvelgiant į visų poreikius: rangovams dega laikas, mašinoms reikia pravažiuoti, mums – vandenį išsiurbti, o jo nėra kur dėti. Savo darbą vis vien turime padaryti, ir niekam neįdomu, jei atsiranda nenumatytų kliūčių. Kretingos Vilniaus gatvė – ligi šiol įdomiausias ir labiausiai mus pamokantis objektas“, – atviravo J. Sadauskas.

Statybininkai šiomis dienomis darbus baigia Vilniaus gatvės gale, ties Kretingos muziejumi: kloja viršutinį asfalto sluoksnį, liks tik gerovės darbai – užsėti žolę, pradėti sodinti medžius, įrengti mažosios architektūros elementus – šiukšlių dėžes, suolus.

Abipus senųjų kapinių bus įmontuoti požeminiai konteineriai, kurie, pasak J. Leksčio, jau užsakyti pagaminti. Medžius abipus Vilniaus gatvės bus baigta sodinti rudenį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas