Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną25°C debesuotumas 8 %
Naktį11°C debesuotumas 15 %
Apklausa

Ar Kretingos rajono meras, Savivaldybės taryba ir administracija įstengs dirbti sutartinai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Abipus geležinkelio stoties – 2 km ilgio sienelė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-04-16
Garso izoliacinė sienelė Bajorų ir viaduko virš kelio į Palangą link bus jau antroji Kretingos rajone. Pirmoji prieš dešimtmetį buvo įrengta Kūlupėnų gyvenvietėje.

Šalia geležinkelio, Palangos gatvės kvartale, įsikūrę žmonės pagaliau galės ramiau miegoti: jau šio mėnesio pabaigoje bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ pradės garso izoliavimo sienelės statybą. Sienelė bus 2 km ilgio ir tęsis palei geležinkelį nuo stoties į abi puses – Bajorų ir viaduko viršum kelio į Palangą link. Statybos darbai vyks per visą vasarą ir turėtų būti baigti šiemet spalį.

Apsauginio skydo aukštis – per 5 m

„Prie stoties Bajorų link bus įrengta ilgesnė sienelės dalis, o nuo stoties viaduko link – gerokai trumpesnė, tik palei prie pat geležinkelio stovinčius gyvenamuosius namus. Darbai vyks bendrovei „Lietuvos geležinkeliai“ priklausančioje apsauginėje zonoje, o ten, kur reikės patekti į privačias valdas, yra gauti gyventojų sutikimai“, – apie mūsų mieste startuojantį „Lietuvos geležinkelių“ projektą pasakojo prieš savaitę bendrame pasitarime dalyvavusi Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

Standartinės triukšmą sugeriančios sienelės aukštis, priklausomai nuo reljefo, bus nuo 3,5 iki 5,5 m. Darbus vykdys bendrovė „Geležinkelių tiesimo centras“. Bendra projekto vertė – 3,2 mln. Eur. Tačiau Kretingos rajono savivaldybė taip pat turės prisidėti savo biudžeto lėšomis, jos dalis – 7 proc., arba 189 tūkst. Eur.

Dėl triukšmą mažinančių sienelių, V. Turauskaitės žodžiais, Savivaldybė su bendrove „Lietuvos geležinkeliai“ pasirašė partnerystės sutartį dar 2018-aisiais, kai bendrovė ėmėsi įgyvendinti galingą europinį projektą. 

Tuo pat metu buvo iškelta ir perėjos per geležinkelį Palangos gatvėje problema. Tačiau, patikino V. Turauskaitė, tai – du skirtingi projektai, ir pastarąjį įgyvendins pati Kretingos rajono savivaldybė.

Svarstė dėl perėjos tipo

Kelerius metus buvo diskutuojama, kokio tipo – antžeminę su keltuvu ar požeminę – perėją tikslingiausia statyti senosios pervažos vietoje. Tačiau šiemet vasarį Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius su Susisiekimo ministerijos ir bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais galutinai sutarė, kad Palangos gatvėje, netoli geležinkelio stoties, bus statoma požeminė perėja.

„Pagal pirminį projektą buvo siūloma išvis uždaryti tą praėjimą ties Palangos–Geležinkelio gatvėmis. Nesutikome. Nuo 2019-ųjų metų rajono taryba įdėjo nemažai pastangų, kol įtikinome bendrovę „Lietuvos geležinkeliai“ ir Susisiekimo ministeriją, kad perėjos reikia būtent toje pačioje, žmonėms įprastoje, vietoje. Ir ne bet kokios, o – požeminės, nes šalia veikia mokykla, ir kasdien iš miesto pėsčiomis ateina daug mokinių ir mokytojų. Be to, vadinamajame lapyno mikrorajone gyvena nemažai senyvo amžiaus žmonių, namus statosi naujakuriai“, – dar vasario pabaigoje po bendro sutarimo „Pajūrio naujienoms“ pasakojo meras.

Pagrindinis geležinkeliečius įtikinęs motyvas – kad pėstiesiems jų pasiūlytoje kitoje perėjos vietoje būtų nesaugu, nes transporto srautai auga, „Lietuvos geležinkeliai“ eina elektrifikacijos link ir netrukus šilumvežius pakeis elektriniai traukiniai.

Mero žodžiais, „Lietuvos geležinkeliai“ Susisiekimo ministerijai buvo pateikę ir savąjį projektą, pagal kurį praėjimą būtų buvę galima įrengti tarp būsimų garso izoliacijos sienelių.

Perėjos statyba – Savivaldybės rūpestis

„Laikinai praėjimas tarp garso izoliacijos sienelių bus įrengtas ir dabar – bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ užtikrino, kad jis bus saugus, nes požeminės perėjos įrengimo projektas šiek tiek atsilieka. Tikimės, kad kitą vasarą prasidės konkretūs perėjos statybos darbai“, – kalbėjo V. Turauskaitė.

Preliminariais skaičiavimais, įrengti požeminę perėją kainuos apie 2 mln. Eur. Perėjos projekto užsakovas – Kretingos rajono savivaldybė, tad ji pati turės pasirūpinti ir lėšomis. Jų tikimasi gauti iš Vyriausybės rezervo. 

„Pirminiams darbams – parengti techninius dokumentus – iš Vyriausybės jau gavome apie 100 tūkst. Eur. Buvo pradėtas rengti perėjos statybos projektas, tačiau dėl nenumatytų aplinkybių projektuotojas šio darbo atsisakė. Teks skelbti naują konkursą ir tęsti pradėtą darbą, o kitąmet turėtų prasidėti ir statybos darbai“, – patikino V. Turauskaitė. 

Statybos kaštai išauga dar ir todėl, kad bendrovei „Lietuvos geležinkeliai“, kol vyks darbai, teks perorganizuoti traukinių eismą, iš 4 juostų pakaitomis nukreipiant transportą reikiama linkme.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas