Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną30°C debesuotumas 1 %
Naktį19°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar jus bedomina viešos rajono valdžios rietenos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kelio ženklinimas – pavyzdys to, kaip neturėtų būti

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Ekonomika
  • 2021-04-13
Tam, kad ant Žemaitės alėjos ir Rožyno gatvės kampo gyvenantys žmonės pasiektų savo namus, jie priversti apvažiuoti visą kvartalą arba trumpinti kelią per „Maximos“ kiemą, laviruojant tarp automobilių spūsties.

Gausiai apgyvendinto Parko, Rožyno, Dvaro gatvių kvartalo gyventojai ne per seniausiai tapo kelio ženklinimo įkaitais: tam, kad Žemaitės alėja nuo miesto galėtų patekti į savo namus pasukę į Rožyno gatvę, jie priversti apvažiuoti aplinkui Tvenkinio gatve arba rizikuodami kirsti prekybos centro „Maxima“ teritoriją.

Tvenkinio gatvė – nepritaikyta ir nesaugi

Naujasis kelio ženklinimas, kuriuo iš Žemaitės alėjos nuo miesto pusės buvo uždrausta sukti į Rožyno gatvę, įrengtas prieš mėnesį, ir jau stipriai papiktino kvartalo gyventojus.

Žemaitės alėja yra dalis regioninio kelio A11 Palanga–Šiauliai, kuris priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD). „Direkcijos „šulai“ sėdi Vilniuje ir projektuoja, kaip jiems patogiau. Jie žiūri į Palangą vykstančių poilsiautojų interesų, kad tranzitu būtų kuo patogiau vykt, ir Kretingos žmonių poreikių nepaiso“, – piktinosi šio kvartalo gyventojas Petras J.

„Tam, kad patekčiau į savo namus Parko gatvėje, esu priverstas be reikalo apvažiuoti visą kilometrą. Tai dar nebūtų didžiausia bėda, bet esmė yra ta, kad Tvenkinio gatvė, kuria dabar nukreiptas eismas, nėra pritaikyta didesniems transporto krūviams: ji siaura, plotis – vos 6 m, kai Rožyno gatvė tiesi ir gerokai platesnė – iki 9 m. Tvenkinio gatvėje nėra pėsčiųjų zonos, ir ji tampa tiesiog nesaugi“, – kalbėjo Kretingos rajono politikas ir Saugaus eismo komisijos narys Konstantinas Skierus.

Rinks gyventojų parašus

Rožyno gatvėje, šalia prekybos centro „Maxima“, stovi verslininkų kioskai, žuvies parduotuvė, – tam, kad pristatytų prekes, krovininiais automobiliais ligi jų taip pat tenka apvažiuoti Tvenkinio gatve. Neužilgo prasidės poilsio sezonas, ir žmonės iš viso miesto šia gatve važiuos ilsėtis prie vienintelio oficialaus paplūdimio ties pirmuoju Kretingos dvaro tvenkiniu.

K. Skieraus manymu, Kelių direkcija nuėjo lengviausiu būdu. Šitokį kelio ženklinimą LAKD siūlė dar pernai, tačiau Kretingos rajono Saugaus eismo komisija jį atmetė.

„Kelių direkcijai parašėme raštą, bet jie nepripažino mūsų argumentų, kad eismas Tvenkinio gatve yra nesaugus. Neturime jokių teisių paveikti, nes gatvė – jų. Tačiau neketiname sėdėti sudėję rankų – esame numatę tris žingsnius: rinkti gyventojų, verslininkų parašus, iš naujo kreiptis į Kelių direkcijos vadovus ir Seimo narį Antaną Vinkų, kad šis tarpininkautų, sprendžiant nemažai daliai kretingiškių svarbią problemą“, – tvirtino rajono politikas.

Prieš mėnesį pakoreguotas kelio ženklas ir juostomis paženklintas kelias draudžia sukti į Rožyno gatvę.

Reikėtų įrengti papildomą juostą

Vairavimo mokyklos vadovas Algis Mažionis taip pat mano, kad dabartinis kelio ženklinimas palengvina eismą tiems, kurie Žemaitės alėja važiuoja tiesiai. Anksčiau įrengta vidurinė juosta buvo skirta suktis ir į Rožyno gatvę, važiuojant nuo miesto, ir sukant į Savanorių gatvę, važiuojant nuo „Lidl“-o. Buvo nesaugu – automobiliai susidurdavo kone kaktomuša, nes vairuotojai nepaisydavo kelio ženklo.

A. Mažionio manymu, įrengus žiedą, problema išsispręstų, tačiau kelias Palanga–Šiauliai neseniai renovuotas ir vargu ar LAKD skirtų lėšų papildomiems darbams. „Jiems viešas interesas svarbiau už vietinių žmonių, svarbu, saugumas važiuojant tranzitu“, – samprotavo A. Mažionis.

K. Skierus mano, kad žiedas sankryžoje su Rožyno gatve nėra tikslingas, jis labiau būtų reikalingas ties sankryža prie „Lidl“-o. Sankryžą ties Rožyno gatve reikėtų rekonstruoti, įrengiant dar vieną eismo juostą teritorijoje priešais daugiabučius, kad, važiuojant nuo miesto, galima būtų sukti į kairę, arba ties autobusų stotele įrengti nuovažą, kad vairuotojai nuo Šiaulių plento galėtų sukti į dešinę.

„Variantų yra, tik reikia Kelių direkcijos geranoriškumo. Nes dabartinis variantas – pavyzdys to, kaip nereikia daryti“, – įsitikinęs rajono politikas.

---

Kretingos rajono Saugaus eismo komisijos vadovės Violetos Turauskaitės komentaras:

„Norėjau tiesiogiai pasikalbėti su projektą įgyvendinusiu LAKD atstovu inžinieriumi Almantu Rainiu. Jis taip pat patikino, kad yra užverstas gyventojų ir žiniasklaidos užklausomis. Jo žodžiais, pokyčius inicijavo pati Kretingos rajono Saugaus eismo komisija, kuri dar 2019 m. kreipėsi, prašydama išspręsti šios keblios sankryžos problemą. LAKD mato tik tokį sprendimą, kurį įvykdė, ir siūlo kelis mėnesius bandyti susigyventi su naujove. Piktinasi tik to kvartalo gyventojai, bet visuomet tai, kas nauja, iššaukia nepatogumus. Jeigu dabartinis ženklinimas nepasiteisins, LAKD bandys ieškoti kitokių būdų, tačiau prie ankstesnės tvarkos, kuri visiems vairuotojams įnešė sumaišties, tvirtino, nebegrįšią. Galimybės dėl papildomos kelio juostos jie nemato, nes iškyla gretimo žemės sklypo nuosavybės problema.“

---

Kai publikacija jau buvo parengta, gavome LAKD tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadybininko Evaldo Tamariūno atsakymą: „Kretingoje, kaip ir daugelyje kitų šalies miestų, yra alternatyvų, kaip pasiekti vieną ar kitą objektą, todėl apribojimai eismo saugos prasme yra toleruotini ir proporcingi.

Rengiant Žemaitės al. renovacijos projektą ir jį tvirtinant, nebuvo pareikštas poreikis minimoje vietoje įrengti šviesoforą ar žiedinę sankryžą.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas