Pajūrio naujienos
Help
2021 Birželis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną30°C debesuotumas 1 %
Naktį19°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar jus bedomina viešos rajono valdžios rietenos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Po sutarties pasirašymo nebaigtą statyti kompleksą apžiūrėjo: (iš kairės) Kretingos rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė, rajono vicemeras Dangiras Samalius, administracijos direktorius Egidijus Viskontas, „HSC Baltic“ vadovas Rimvydas Beržonskis, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, specialistė Inga Tirevičiutė.

Daugiau negu dvigubai – nuo 900 tūkst. eurų iki 2 mln. 177 tūkst. eurų – pabrangusius Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso su uždaru baseinu statybos baigiamuosius darbus padaryti įsipareigojo uždaroji akcinė bendrovė „HSC Baltic“, laimėjusi šių rangos darbų pirkimą ir praėjusį penktadienį, kovo 26 d., su Kretingos rajono savivaldybe pasirašiusi sutartį. Rangovas statybą užbaigti turėtų 2023 m. pradžioje.

Juostelę kirpti norėtų anksčiau

„Manau, kad įkurtuvių juostelę kirpsime 24-iems mėnesiams dar nepraėjus“, – po rangos darbų sutarties pasirašymo viltingai kalbėjo bendrovės „HSC Baltic“ vadovas Rimvydas Beržonskis. 2 mln. 177 tūkst. eurų vertės Kretingos sporto ir sveikatingumo centro statybos darbų sutartį Kretingos bibliotekos skaityklos salėje pasirašė R. Beržonskis ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas, dalyvaujant vicemerui Dangirui Samaliui, administracijos direktoriaus pavaduotojai Violetai Turauskaitei. „Bibliotekos statyba Kretingoje irgi strigo, tačiau šiandieną miesto centre biblioteka yra ir reprezentacinis objektas. Sporto, laisvalaikio centro statybos pabaigtuvių nekantriai laukia sporto bendruomenė“, – teigė E. Viskontas.

R. Beržonskis žadėjo darbus komplekse pradėti šių metų liepos pradžioje, kadangi iki to „HSC Baltic“ turės inventorizuoti tai, ką šioje statybvietėje atliko ir paliko ankstesnis rangovas UAB „LitCon“, pasirengti likusių statybos darbų projektą, susitvarkyti statybos dokumentus.

„Inventorizuosime atliktus darbus, pasitikrinsime inžinerines sistemas: ką galime užbaigti, išsaugoti, ką reikia keisti. Objektas gražus tokiam miesteliui“, – sakė R. Beržonskis. Statyboje dirbs ir subrangovai, taip pat ir vietinės įmonės, kurių R. Beržonskis įvardinti nenorėjo.

Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso statybą 2015 m. gruodį pradėjusi UAB „LitCon“ 2020 metų pradžioje ją pametė. Abejoti „HSC Baltic“ patikimumu R. Beržonskis neleido, akcentavęs įmonės patirtį, pelnytus įvertinimus: „HSC Baltic“ renovavo Lietuvos ambasados rūmus Romoje, rūmų renovacija tuomet rūpinosi ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. „HSC Baltic“ už savo veiklą valstybės statybų sektoriuje yra pelniusi Lietuvos pramonininkų konfederacijos 3 aukso medalius ir vieną sidabro, įmonė turi sporto objektų statybos patirties – šių metų balandį Vilniuje planuoja užbaigti trijų krepšinio salių statybą.

Su teismais atėjo ir išėjo

Kretingos sporto ir sveikatingumo centro pirmąjį pamatų akmenį ir simbolinę kapsulę ateities kartoms bendrovė „LitCon“ iškilmingai įmūrijo 2015 m. gruodžio 1 d. Paklojus pamatus, už kuriuos Savivaldybė „LitCon“-ui sumokėjo apie 300 tūkst. eurų, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pareikalavo, kad Savivaldybė nutrauktų 6 mln. 261,75 tūkst. eurų vertės komplekso rangos darbų su „LitCon“ sutartį kaip neteisėtą.

VPT nustatė, kad Savivaldybė, pažeisdama viešųjų pirkimų tvarką vykdė supaprastintas neskelbtas derybas su „LitCon“ – taip padidino rangos darbų kainą, kuri viršijo ribą, kurią pasiekus reikėjo skelbti tarptautinį rangos darbų pirkimo konkursą. Savivaldybei nesutikus sutartį su „LitCon“ nutraukti geranoriškai, VPT kreipėsi į teismą – 2016 m. Klaipėdos apygardos teismas sutartį pripažino negaliojančia. Vykdydama teismo sprendimą Savivaldybė turėjo skelbti naują rangos darbų pirkimą, tačiau, užuot vykdžiusi teismo sprendimą, Savivaldybės administracija sutarčiai su „LitCon“ išsaugoti pasamdė UAB „Teisa“ ekspertus ir kreipėsi į aukštesnės instancijos teismą, kurį laimėjo. Visą tą laikotarpį – nuo pat konkurso organizavimo, vykdymo, dėl sutarties teisėtumo ginčijantis su VPT teismuose Savivaldybės administracijai vadovo Virginijus Domarkas.

Pagal sutartį bendrovė „LitCon“ Sporto ir sveikatingumo kompleksą Kretingoje buvo įsipareigojusi pastatyti per 6 metus, sutartyje buvo numatyta galimybė statybos terminą pratęsti 2 kartus po 12 mėn. Statybai užbaigti tų dvejų metų pratęsimo ir prireikė, tik be bendrovės „LitCon“, kuri iš statybvietės pasitraukė 2019 metų gruodį, tarsi iš kokios Černobylio zonos – nebaigto pastato patalpose tebestovi apdulkėję statybininkų šalmai, darbiniai rūbai, elektrinis virdulys.

Sporto salėje teks nuvalyti ir perdažyti visas metalines lubų konstrukcijas, R. Beržonskis svarstė, kur iškelti rūsyje pavojingai arti baseino talpos esančias elektros dėžes.

Sutartį su vienašališkai pasitraukusiu „LitCon“, Jolantos Girdvainės vadovaujama Savivaldybės administracija 2020 m. birželį nutraukė administracijos iniciatyva. Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė ragino sutartį nutraukti dar 2019 m., kai paaiškėjo, kad negalioja tarptautinės draudimo kompanijos „ERGO Insurance SE“ išduotas Savivaldybės su „LitCon“ pasirašytos sutarties vykdymo užtikrinimo laidavimas, pagal kurį „LitCon“ pažeidus sutartį, „Ergo“ Savivaldybei turėjo išmokėti 10 proc. sutartyje numatytos rangos darbų kainos, t. y. apie 0,5 mln. eurų. „Ergo“ draudimo mokėti net nesiruošė, kadangi 2018 metų pabaigoje Savivaldybei pateiktas draudimo garantas buvo negaliojantis – „LitCon“ nesumokėjo 2 tūkst. 70 eurų draudimo įmokos.

Savivaldybė nesėkmingai bandė 0,5 mln. eurų atgauti teismuose, tačiau Vilniaus apygardos teismas Savivaldybės ieškinius dėl 0,5 mln. eurų atmetė. Teismai pripažino, kad sutartis dargi buvo negaliojanti visus tuos 6 metus, kai „LitCon“ vykdė darbus, nes pagal viešojo rangos darbų pirkimo konkurso sąlygas galiojantis sutarties įvykdymo užtikrinimo garantas turėjo būti pateiktas visam sutarties galiojimo laikui prieš ją pasirašant.

J. Girdvainei, jos vadovaujamai Savivaldybės administracijai ginčuose su „LitCon“ teismuose, talkino Savivaldybės pasamdyta advokatų kontora „Averus“.

Kontrolės komitetas pareikalavo įvertinti, ar J. Girdvainė tinkamai administravo sutartį su „LitCon“. Tam meras Antanas Kalnius buvo sudaręs komisiją, į kurią buvo pakvietęs ir aplinkinių savivaldybių administracijų juristus. Komisija neįžvelgė J. Girdvainės kaltės dėl administruojant sutartį su „LitCon“ kilusių problemų. Tačiau Kontrolės komitetas, pritariant kai kuriems tarybos nariams, nepasidavė, siekė, kad sutarties su „LitCon“ vykdymą įvertintų teisėsaugos institucijos. Atsižvelgdamas į tai meras A. Kalnius dėl sutarties vykdymo kontrolės kreipėsi į prokuratūrą.

Uždaroji akcinė bendrovė „LitCon“ 2015 metais įsipareigojo Kretingos sporto ir sveikatingumo kompleksą pastatyti per 6 metus už beveik 6,3 mln. eurų.

Žadėjusi statybą užbaigti 2020 m. vasarą, 2020 metų sausį bendrovė „LitCon“ į statybvietę nebesugrįžo, kai nebaigtų darbų buvo likę už 900 tūkst. eurų. Komplekso statybą 2023 metais užbaigti turėtų naujas rangovas bendrovė „HSC Baltic“ už 2 mln. 177 tūkst. Eurų. 2015 m. kartu su bendrove „LitCon“ viešame Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso rangos darbų pirkime dalyvavusi įmonė „Panevėžio trestas“ buvo pasiūliusi 7 mln. 511 tūkst. eurų šios statybos darbų kainą. Šiandieninė statybos kaina – 6,3 mln. eurų plius 2 mln. 177 tūkst. eurų – 8 mln. eurų. Savivaldybei kainuos „LitCon“ palikto apie 230 tūkst. eurų broko pašalinimas, Savivaldybė ne vieną tūkstantį eurų sumokėjo ekspertams už šių defektų išaiškinimą.

Nebaigtas komplekso pastatas antri metai yra šildomas, priklausomai nuo lauko temperatūros – šildymas kiekvieną mėnesį kainuoja nuo 1 iki 3 tūkst. eurų.

Kretingos Sporto ir sveikatingumo centro statybai Savivaldybė 2 mln. 607 tūkst. eurų gavo iš Valstybės investicijų programos, kita – didžioji lėšų suma yra Savivaldybės biudžeto, tad statybai brangstant tuštinama Savivaldybės kišenė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas