Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Raktas į sėkmę – sistemingas darbas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2021-03-23
Kretingos meno mokyklos auklėtinis saksofonistas Augustinas Paulauskas vieną kūrinių, kuris jam atnešė sėkmę tarptautiniame konkurse, įrašė Pranciškonų gimnazijos erdvėse.

Kretingos meno mokyklos mokinys, mokytojo Laimono Staniaus auklėtinis 14 metų saksofonininkas Augustinas Paulauskas per karantiną dalyvavo keliuose šalies ir tarptautiniuose konkursuose, kuriuose jį lydėjo neabejotina sėkmė. Anot mokytojo, raktas į sėkmę – tai sistemingas nuolatinis darbas, kuo šis vaikinas ir išsiskiria iš kitų.

Nors konkursai vyko per nuotolį, tai laimėjimų nesumenkina. „Visais atvejais reikia groti gerai ir tik gerai. Antra, – konkursams per nuotolį būtina pateikti kokybiškus įrašus, o tai irgi reikalauja nemažai pastangų. Būna, kad bandymas seka po bandymo, kol pasiekiama kokybės“, – teigė L. Stanius, akcentuodamas, kad prie Augustino laimėjimo svariai prisidėjo ir jo tėvai – palaikydami, skatindami, padėdami įrašyti kūrinius.

Tarptautiniame konkurse „International Music Astana“ Kazachstane A. Paulauskas tapo II v. laureatu, jo koncertmeisterė – pedagogė Olga Vasiljeva.

Antrą vietą jis užėmė ir II respublikiniame konkurse „Karališkasis barokas“, kuriame reikėjo atlikti baroko laikotarpio kūrinį. Be Augustino, šiame konkurse dalyvavo bei II v. užėmė ir kitas L. Staniaus auklėtinis 10 metų Julius Verba, kuriam akomponavo jo mama Edita Verbienė.

Utenoje surengtame respublikiniame konkurse „Naujieji atradimai“, kuriame dalyvavo gerokai per 1,5 tūkst. jaunųjų atlikėjų įvairiais instrumentais, pučiamųjų grupėje A. Paulauskas pelnė III v.

Tačiau didžiausias Augustino laimėjimas – „Grand Prix“ – iškovotas tarptautiniame konkurse „Astana Grand Festival“, kuriame varžėsi atlikėjai iš 9 šalių, o juos vertino kompetentinga komisija. Tokio apdovanojimo, mokytojo teigimu, iki šiol nebuvo iškovojęs nė vienas pučiamaisiais grojantis Kretingos meno mokyklos auklėtinis.

Šiame konkurse A. Paulauskas grojo Balio Dvariono „Elegia canzonetta“ – kūrinį smuikui mokytojas L. Stanius pritaikė saksofonui, ir toks pasirinkimas, anot jo, galėjo turėti įtakos laimėjimui. „Kazachstanas žino Balį Dvarioną, jo kūrybinį palikimą“, – neabejojo mokytojas.

Jis prisipažino, kad jam buvo malonu ir įdomu dirbti, pritaikant žymaus kompozitoriaus kūrinį: „Didžiausias iššūkis – kūrinį pritaikyti saksofono diapazonui, kuris yra siauresnis už smuiko. Šis kūrinys brendo seniai ir laukė savo laiko, savo atlikėjo. Augustinas yra romantikas, jis viską išgyvena savo viduje, ir tuos išgyvenimus išreiškia per muziką. Todėl ir Balio Dvarionio „Elegia canzonetta“ suskambo ypač išraiškingai.“

Jaunasis muzikantas yra Pranciškonų gimnazijos mokinys, ir mokykla suteikė jam galimybę kūrinį įrašyti gimnazijos erdvėse. „Šios mokyklos, kaip ir Šv. Antano rūmų, akustika – nuostabi“, – kad tai taip pat turėjo įtakos kūrinio skambėjimui, įžvelgė L. Stanius.

Latvijoje surengtame konkurse „Wind Stars“ A. Paulauskui buvo skirta III v., šiame konkurse varžėsi apie 700 dalyvių iš 21 šalies, o ir vertinimo komisija buvusi ypač stipri.

Kovo pabaigoje A. Paulauskas rengiasi dalyvauti dar viename konkurse.

Gabus ir darbštus vaikinas šiemet baigia Kretingos meno mokyklą, tačiau dar nėra apsisprendęs dėl ateities. „Rinksis Augustinas muziko kelią ar ne, vis dėlto tikiu, kad saksofono jis jau nepamirš niekada“, – įsitikinęs mokytojas L. Stanius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas