Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Paviliotas dviejų mūzų – teatro ir Indijos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2021-03-16
Vytautas Kontrimas dažnam pažįstamas iš teatro scenos ar televizijos ekranų, tačiau jis – ir pedagogas bei retorikos meistras.

Aktorius ir TV laidų vedėjas. Pedagogas. Retorikos meistras. Žmogus, besidomintis rytų filosofija, joga ir meditacijomis. Tėvas, kartu su indų tautybės žmona Malini auginantis 3 vaikus. Tokia būtų lakoniška 41-erių iš Klaipėdos kilusio Vytauto Kontrimo dosjė.

Kuria kitokiame teatre

V. Kontrimas sakė esąs laisvai samdomas aktorius, dirbęs teatre „Cezario Grupė“, TV laidoje „Dviračio žinios“, o šiuo metu – itin populiarioje forumo teatro trupėje „4 Rooms“.

„Tai – kitoniškas teatras negu esame įpratę: publika pati siūlo temas ir sprendimo būdus, o aktoriai išpildo. Tai nėra aktorių improvizacija, o būdas išanalizuoti tam tikras situacijas, dažnai – konfliktines. Visada siūloma nauja tema, naujas sprendimas, o tai – ir labai geras postūmis pačiam aktoriui“, – kalbėjo V. Kontrimas.

Jis neslėpė, kad jau vaikystėje žinojo būsiąs aktorius, nes su pusbroliais ir pusseserėmis mėgęs vaidinti, dainuoti – būdavęs jų „choro“ dirigentu. Tačiau vėliau nusprendęs – nėr čia ko, reikia pasirinkti rimtesnę profesiją, važinėjęs į įvairias atvirų durų dienas. Bet vis dėlto stojęs į tuometinę Lietuvos muzikos akademiją studijuoti aktorystę. „Ligi tol nelankiau nė meno mokyklos, o šast – ir priimtas. Pats tai priėmiau kaip palaiminimą, kad turiu atsiraitoti rankoves ir nenuvilti dėstytojų“, – tikino pašnekovas.

Pedagoginėje veikloje – 16 metų

V. Kontrimas mano, kad žmogus, rinkdamasis profesiją, pasirenka tik tam tikrą sritį, tačiau nežino, kur jį nuneš gyvenimo srovė: „Niekad negalvojau, kad būsiu aktorius ir pedagogas.“ O atsitiko taip, kad išsyk po studijų ir ligi šiol jau 16 metų jis dirba ir pedagoginį darbą: dėstė Edukologijos, Vytauto Didžiojo universitetuose, dabar Vilniaus dizaino kolegijoje būsimuosius aktorius ir fotografus moko komunikacijos ir vaidybos pagrindų.

Puikiai įvaldęs retorikos meną, 9-tus metus jis to moko ir tuos, kurie nori stiprinti viešojo kalbėjimo įgūdžius. „Šiandien mokėti kalbėti reikia verslui konkurencingame pasaulyje. Žmonės aiškiai jaučia komunikacijos poreikį: kitas gali turėti daug žinių, tačiau nemoka jų įtaigiai pateikti“, – kalbėjo pašnekovas.

Jis neslėpė jau galvojęs užsiimti vien privačiu verslu, tačiau priprašytas dar pasiliko pedagoginėje veikloje. „Nors turiu įgyvendinti ir ilgalaikį projektą „3 vaikai ir šeima“, kuris tęsis mažiausiai dar 15 metų“, – juokavo ir papasakojo apie savąjį projektą – savo šeimą.

Vytauto ir Malini šeima gerai jaučiasi ir Lietuvoje, ir Indijoje.

Vardų prasmės iš sanskrito

„Esu iš migruojančių paukščių giminės, – vėl juokavo aktorius ir pedagogas. – Kai tik Lietuvoje atšąla orai, skrendu žiemoti į šiltus kraštus. Daug sykių buvau Indijoje, pažinau tos šalies kultūrą, – man įdomu ją giliau patyrinėti. O su būsima žmona Malini susipažinau visai ne Indijoje. Viskas įvyko labai paprastai: ji gyveno Niujorke, aš – Lietuvoje, o abu susitikome jogos ir meditacijų seminare Italijoje.“

Susituokę Indijoje, įsikūrė Vilniuje, galvodami, kad trumpam. Norėjo, kad Malini pažintų Lietuvą, jos kultūrą, susipažintų su Vytauto šeima, draugais. Ilgam įsikurti ketino ne Indijoje ir ne Lietuvoje. „Bet tuomet intensyviai vaidinau teatre – turėjau bent 10 skirtingų vaidmenų, darbo taip greit nepakeisi. Nusprendėme truputį pagyventi Vilniuje, o „prilipome“ čia jau 10 metų“, – kalbėjo V. Kontrimas.

Vyriausiai sutuoktinių dukrai Šrėjai – 9-eri. Jos vardas, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia šventumą: jei muzika ar maistas skirti Dievui, vadinasi, palaiminti – „šrėja“. 5-metį sūnų pavadino Arijumi: šis vardas – vėlgi iš sanskrito, ir reiškia orus karys. Šiandien Indijoje, pašnekovo žodžiais, arijų kultūra išliko kaip kasta. O 2,5 metų mažylis yra Vydūnas.

„Šį vardą kaip tik norisi paaiškinti: jį pasirinko Lietuvos šviesuolis, ypatingo proto filosofas, rašytojas, pedagogas Vilhelmas Storosta. Jei manęs paklaustų, kas yra tikrasis Lietuvos šviesulys, nė nedvejodamas atsakyčiau – Vydūnas“, – tvirtino V. Kontrimas.

Gerokai prieš dešimtmetį Vytautas su Malini susituokė Indijoje.

Kretingos kvapas – labai stiprus

36-erių žmonos, kuri yra IT specialistė ir jau puikiai šneka lietuviškai, vardas Malini reiškia gėlių girlianda, arba gėlių karalienė.

Paklaustas, kokios tradicijos – rytietiškos ar katalikiškos – labiau vyrauja jų šeimoje, aktorius atsakė: „Pas mus dvigubai daugiau švenčių negu kitose šeimose. Man labai įdomu ieškoti jų ištakų: žinoti priešistorę, raidą – kas, kaip ir kodėl. Beje, tarp lietuviškų ir indiškų tradicijų – daug sutapimų, nes mūsų tautų šaknys – sanskrite“, – patikino pašnekovas.

Jis sakė, kad pats, kaip asmenybė, formavosi vaikystėje iš močiutės išminties, jos pamokymų. „Visos mano atostogas, savaitgaliai prabėgo Kretingoje, pas močiutę Sofiją Saukalienę. Ryšys su ja buvo ir išliko labai stiprus. Prisimenu, ji už rankos mane visur vedžiojosi ir pasakodavo apie žmones: čia Bajorai, čia gyveno Pipirai, Karaliai, Blynai. O aš taip ir įsivaizduodavau, kad karaliai sėdi soste, o pipirai ir blynai tie, kurie daug jų suvalgo. Visa Kretinga mano iššliaužiota ir išvažinėta dviračiu. Kretingos kvapas man labai stiprus: kai važinėjamės su vaikais rogėmis Vilniaus užmiestyje, ir pakyla krosnių dūmas, vis prisimenu, kaip močiutė mane tempdavo rogėmis po Kretingą“, – prisiminė pašnekovas, patikindamas, kad ir savo vaikus moko meilės ir pagarbos vyresniems žmonėms.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas