Pajūrio naujienos
Help
2021 Balandis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 3 %
Naktį9°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar kiekvienas rajono Savivaldybės tarybos narys turėtų atsiskaityti rinkėjams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šunų augintojai viliasi, kad aikštelė bus

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-02-09
Savaitgalį Kretingos šunų augintojai savo augintinius suvedė prie trečiojo tvenkinio, kur žiemą jiems yra galimybė išsilakstyti. Tačiau vasarą tai keltų didelių problemų ilsėtis prie vandens pamėgusiems poilsiautojams.

Stiprėjanti ir gausėjanti „Kretingos šunų mylėtojų“ bendrija su didele viltimi laukia šį mėnesį įvyksiančio Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame bus svarstomas ir tvirtinamas rajono biudžetas. „Mes labai tikimės, kad mūsų poreikiams bus skirti tie 11 tūkst. eurų, apie kuriuos yra kalbama svarstant biudžeto projektą“, – kalbėjo viena šios bendrijos narių Kristina Ančerevičienė.

Kartu su bendraminčiais ji surinko 205 šunų augintojų parašus ir juos įteikė Kretingos rajono merui Antanui Kalniui. Esminis šunis auginančių kretingiškių prašymas – kad būtų skirta lėšų segmentine tvora aptverti šunų išvedžiojimo aikštelę Savanorių gatvėje, netoli LIDL‘o parduotuvės. Ta vieta gyvūnų mėgėjus tenkina, jie ypatingų reikalavimų nekelia.

„Visi suprantame esamą situaciją ir jokios prabangos nereikalaujame – tiesiog norime aptvertos aikštelės, šiukšliadėžių, jeigu pakaktų lėšų – vieno kito suoliuko“, – K. Ančerevičienė įsitikinusi, kad kretingiškius be reikalo papiktino „Pajūrio naujienų“ atlikta apklausa dėl 30 tūkst. Eur galinčios kainuoti šunų išvedžiojimo aikštelės – apie tokią aikštelę, aptardami šunų augintojų poreikius, rajono politikai tik pasvarstė ir konkrečių sprendimų dar nepriėmė.

Pritardamas Kristinai kretingiškis Irmantas Valužis laikėsi tokios pozicijos, kad 205 parašai – tai 1 proc. Kretingos miesto gyventojų, kurių, kaip mokesčių mokėtojų, poreikiai taip pat turi būti tenkinami. „Mūsų mokesčiai patenka į rajono biudžetą, vadinasi, ir dėmesio mums turi būti parodyta“, – neabejojo vyras.

Jo pastebėjimu, aptverta šunų išvedžiojimo aikštelė išspręstų didelę visuomenės problemą – labai daug žmonių bijo palaidų šunų, o to, kad augintiniai ištrūksta iš rankų, irgi niekaip neišvengsi.

„Aptverta aikštelė – saugesni žmonės, saugesni ir mūsų augintiniai. Yra tokių veislių šunų, kurie iš prigimties yra sargūs, atsargiai žiūri į žmones, jautriai reaguoja į aplinkos dirgiklius. Kad to išvengtų, sąmoningi šunų augintojai ir pageidauja susitikimų, susiėjimų, kad jų augintiniai taptų socializuoti“, – paaiškino I. Valužis, akcentuodamas, kad ir gyvūnų augintojams norisi susitikti, pabendrauti, pasidalinti patirtimi.

„Kretingos šunų mylėtojų“ bendrijos nariai pritaria, kad segmentine tvora ir būtų aptverta jau dabar šunims išvedžioti skirta teritorija Savanorių gatvėje: iki čia su savo augintiniais ateina žmonės ir iš miesto centro, ir naujojo mikrorajono, kitų kvartalų.

„Čia – Kretingos muziejaus dvaro teritorija, į Pastauninko parką irgi kojos neįkelsi – sutvarkytas jis už europines lėšas, ten keisti nieko negalima kelerius metus. Gal ir atsirastų kur nors laisvas sklypas, bet jis turi būti parankus ir patogus pasiekti“, – kalbėjo K. Ančerevičienė, savo bendraminčius šeštadienį sukvietusi prie vadinamojo trečiojo tvenkinio, kurį vasarą pamėgę miestelėnai vargu ar pageidautų šunų kaimynystės, o ir laisvos žemės gali prireikti kitiems tikslams.

Kretingos rajono meras A. Kalnius patvirtino, kad rajono Savivaldybės biudžete yra numatyta 11 tūkst. Eur šunų išvedžiojimo aikštelei Savanorių gatvėje aptverti – šios lėšos būtų skirtos iš Sveikatos apsaugos programos.

„Rajono politikai, prieš priimdami sprendimą dėl biudžeto, dar diskutuoja komitetų posėdžiuose, ir iki galo nėra nutarta, kiek lėšų reikėtų skirti šunų išvedžiojimo aikštelei: ar skirti 11 tūkst. Eur ir atlikti būtiniausius darbus, ar skirti daugiau lėšų, kad aikštelė būtų šiuolaikiškesnė – būtų įvestas vanduo, pastatyta įrenginių, – kad esama dvejopų pamąstymų, pripažino meras. – Mano asmenine nuomone, šiais metais būtinai reikėtų skirti tuos 11 tūkst. eurų, kitąmet – ieškoti galimybių aikštelę patobulinti.“

Meras nedvejojo ir dėl vietos šunų išvedžiojimo aikštelei: „Tokiais atvejais visada stengiuosi su žmonėmis diskutuoti ir paisyti jų nuomonės: jeigu šunų augintojus ta vieta tenkina, vadinasi, ten ir reikia ją įrengti.“

Prieš įrengiant aikštelę Savanorių gatvėje ji turės būti įregistruota, taip pat parengtas projektas.

„Savivaldybei žengus pirmą žingsnį, mes, kaip bendrija, galėtume rengti projektą Gyventojų iniciatyvoms, tai yra su savo parengtu projektu dalyvauti taip vadinamame dalyvaujamajame biudžete“, – sakė K. Ančerevičienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas