Pajūrio naujienos
Help
2021 Balandis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 3 %
Naktį9°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar kiekvienas rajono Savivaldybės tarybos narys turėtų atsiskaityti rinkėjams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savivaldybėje tebestumdo valdžios kėdes

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-01-19
Kretingos rajono meras Antanas Kalnius su Egidijumi Viskontu, kandidatu į rajono Savivaldybės administracijos direktorius (dešinėje), susitiko gyvai mero kabinete.

Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius praėjusį penktadienį pirmąkart susitiko su naujos Savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos kandidatu į Savivaldybės administracijos direktorius Egidijumi Viskontu, kalbėjosi ir su į direktoriaus pavaduotojo pareigas siūloma Violeta Turauskaite. Administracijos direktoriaus kėdė jau tuščia, tačiau Povilas Černeckis pavaduotoju tebedirba, ar užleis vietą savo noru – neaišku.

„Nesigilinau į E. Viskonto darbinę praeitį, kadangi į direktoriaus pareigas jį teikia tarybos nauja valdančioji dauguma, dauguma žino“, – sakė A. Kalnius. Meras teigė su E. Viskontu aptaręs Savivaldybės strateginių objektų, tokių, kaip antai: Sporto ir sveikatingumo centro, nakvynės namų Kretingoje statybą, Kretingos miesto stadiono renovacijos projektą, Rotušės aikštės sutvarkymo perspektyvą, Vilniaus gatvės renovacijos darbus ir kt. „Pristačiau strateginių objektų dabartinę būklę. E. Viskontas domėjosi ir dviračių takais rajone, Kretingoje, išsakė lūkestį, kad dviračių takai Kretingą sujungtų su kitais miestais“, – tarė A. Kalnius, patvirtinęs, kad jo pokalbis su E. Viskontu buvo dalykiškas. A. Kalnius dar kartą užtikrino, kad netrukdys valdantiesiems direktoriumi paskirti jų pasirinktą E. Viskontą, teiks tarybai jį patvirtinti. „To chaoso užtenka, susitelkti darbui po šitų iššūkių turime, nurimti. Tęsti darbus, kad nestrigtų, ypač jei P. Černeckio neliks, susilpnės Strateginis skyrius“, – kalbėjo A. Kalnius.

Violeta Turauskaitė yra socialdemokratė. Tarybos naujos valdančiosios koalicijos daugumą su konservatoriais-krikščionimis demokratais sudarantys socialdemokratai V. Turauskaitę ir delegavo į administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Skirtingai nuo administracijos direktoriaus pareigų, kurių savo noru prieš Naujuosius metus atsisakė Jolanta Girdvainė, pavaduotojo pareigos tebėra užimtos – pavaduotoju dirbantis P. Černeckis laikinai eina ir direktoriaus pareigas.

V. Turauskaitę į pavaduotojas merui teikti turėtų direktoriumi patvirtintas E. Viskontas, o meras – tarybai, kad patvirtintų. Tam, kad V. Turauskaitė taptų pavaduotoja, šiame poste turi nelikti P. Černeckio – jis turėtų pasitraukti savo noru, kaip J. Girdvainė, arba jį turėtų atleisti taryba. „Povilas atsidavęs darbui, dirba sąžiningai. Jei dirba blogai – tegul pasako, be pagrindo atleistas žmogus gali ir į teismą kreiptis“, – teigė A. Kalnius.

P. Černeckis komentuoti situaciją atsisakė. „Nenoriu veltis čia į tuos politinius reikalus, kaip nuspręs, tokį sprendimą priimsiu“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė jis.

Valdžios postų Savivaldybėje, taip pat taryboje (naujai turėtų sudaryti komitetus, patvirtinti jų pirmininkus, pavaduotojus) perdalijimas turėtų būti sprendžiamas sausio 28 d. numatytame tarybos posėdyje. Pagal tarybos reglamentą, sprendimo projektą dėl P. Černeckio atleidimo užregistruoti reikėjo vėliausiai iki sausio 18 d. 12 val., tačiau to padaryta nebuvo.

V. Turauskaitė dirba Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja. Šiame skyriuje šiandieną trūksta vieno darbuotojo, pasitraukus V. Turauskaitei, liktų dvi laisvos vietos.

Nauja valdančioji dauguma nusprendė sumažinti mero komandą – pateikė sprendimo projektą vietoj 3 politinio pasitikėjimo etatų (mero patarėjo, padėjėjo ir tarybos sekretorės) palikti vieną. Jei taryba patvirtins šį sprendimo projektą, meras turės spręsti, kaip užtikrinti vykdymą funkcijų, kurias iki šiol atlieka 3 darbuotojai. Savivaldybės tarybą aptarnauja administracija, todėl tikėtina, kad tarybos sekretorės darbui atlikti gali būti įsteigtas naujas etatas administracijoje.

Sausio 18-osios vakare nuotoliniu būdu E. Viskontą prisistatyti pakvietė tarybos opozicija, kurią dabar sudaro visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ (5), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (2), Darbo partijos (2) nariai ir partijai Tvarka ir teisingumas priklausanti Jolita Vaickienė.

Egidijus Viskontas apie tai, kodėl iš Vilniaus grįžta į gimtąją Kretingą, ryžtasi vadovauti Savivaldybės administracijai, kokią turi Kretingos ir rajono viziją, „Pajūrio naujienoms“ patikino kalbėsiąs, kai Savivaldybės administracijos vadovu jį patvirtins taryba. „Tikriausiai dar nė vienam buvusiam administracijos direktoriui siekiant šio posto neteko pereiti tiek filtrų kaip man: socialdemokratų, valdančiosios koalicijos, mero, opozicijos. Pasvarstau, ar tai neatmuša jaunų žmonių noro grįžti dirbti gimtinei“, – kalbėjo E. Viskontas.

Savivaldybės tarybos eilinis šių metų sausio mėnesio posėdis dėl valdžios postų dalybų bus išskirtinis: posėdžiui planuojamos net dvi darbo dienos. Pagal tarybos darbo reglamentą, posėdis vieną darbo dieną negali trukti ilgiau kaip 6 val. Sausio mėnesio posėdžio darbotvarkėje numatyta apie 30 klausimų be jau minėtų organizacinių. Pagal reglamentą direktorių tarybos nariai tvirtina slaptu balsavimu, balsavimo biuletenius įmesdami į balsadėžę, balsus suskaičiuoja tarybos sudaryta balsų skaičiavimo komisija. Atlikti visa tai, nepažeidžiant karantino reikalavimų, laikantis saugos nuo COVID-19 priemonių, bus iššūkis. Planuojama, kad tarybos nariai pirmą posėdžio dieną, kai spręs organizacinius reikalus, tvirtins administracijos direktorių, dirbs Savivaldybės administraciniame pastate Savanorių g. 29A, atskiruose kabinetuose. Antrą dieną posėdis turėtų vykti vien nuotoliniu būdu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas