Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įvertino pokyčius Baublių pagrindinėje mokykloje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2006-04-11

Baublių pagrindinės mokyklos pedagogai, mokinių tarybos ir klasių tėvų komitetų nariai rinkosi į popietę „Kelionė MTP vagone“, kad įvertintų Mokyklų tobulinimo programos (MTP) poveikį jų mokyklai.

„Traukiniu“ pagal Kastyčio Kerbedžio dainą atkeliavę Baublių pagrindinės mokyklos pedagogai „stotelėse“ pristatė teigiamus pokyčius, įgyvendintus pagal MTP programą.

Renginio vedėja, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Lina Odinienė pakvietė visus dalyvius patogiai įsitaisyti „traukinio, vadinamo MTP, kupė ir aplankyti devynias stoteles“. „Stotelėse“ devyni mokyklos pedagogai pristatė mokykloje įvykusius pokyčius, kuriais buvo siekiama pagerinti 5-10 klasių moksleivių mokymo ir mokymosi sąlygas, pasidžiaugė stipriai pagerėjusia mokymosi aplinka.

MTP – tai didžiausias Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų investicinis projektas. MTP programa siekiama pagerinti pagrindinių mokyklų moksleivių ugdymą, modernizuoti bendrąjį lavinimą ir užtikrinti veiksmingą švietimui skirtų lėšų panaudojimą. Ji pradėta įgyvendinti nuo 2002 metų gegužės. Programai įgyvendinti per 3,5 metų skirta 180 mln. Lt, iš jų – 100 mln. Lt – Pasaulio banko paskola, o kitos lėšos – Vyriausybės ir savivaldybių indėlis.

MTP vykdoma trimis etapais 403-jose pagrindinėse šalies mokyklose, tarp jų – ir penkiose mūsų rajono pagrindinėse mokyklose: Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus, Grūšlaukės, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio ir Rūdaičių bei Baublių.

Baublių pagrindinė mokykla vienintelė iš rajono mokyklų pakliuvo į antrąjį programos etapą, vykdomą nuo 2004 metų. Baublių mokykla, pasak direktorės Verutės Keblienės, konkursą laimėjo, rengdama projektus. Vykdant MTP programą, Baublių mokykla taip pat dalyvauja ir vidaus audito metodikos kūrime.

Direktorės Verutės Keblienės žodžiais, Baublių mokykla, dalyvaudama MTP, stipriai pagerino mokymo aplinką. Gautas 19 vietų mokyklinis autobusas, kainavęs 100 tūkst. Lt. Ugdymo procesui buvo skirta priemonių už 22 tūkst. Lt. Mokykla praturtėjo interaktyvia lenta, keturiais „Multimedia“ projektoriais, filmavimo kamera „Sony“, elektriniais klavišiniais vargonais. Sporto salei gauta krepšinio lenta ir gimnastikos paklotai, dirbtuvėms – ventiliacijos įrenginys. Mokyklai atvežti ir du klasių baldų komplektai, kuriuos sudaro po 28 suolus moksleiviams, stalas mokytojui bei lenta.

Mokykla yra laimėjusi 12 kompiuterių pagal atskirą informacinių technologijų projektą.

„Gavę tokias geras šiuolaikines priemones, dedame visas pastangas, kad vaikas noriai eitų į mokyklą, atrastų įdomios veiklos ir jaustųsi jaukiai. Stengsimės, kad visa tai neliktų po storu dulkių sluoksniu. Šiuo savo mokyklos turtu dalinsimės ir su kitomis rajono mokyklomis“, - tvirtino direktorė.

Į renginį buvo pakviesti svečiai: Švietimo ir mokslo ministerijos deleguotos išorės vertintojos Adelė Kubilienė ir Ilona Balsienė, Švietimo skyriaus atstovė Nijolė Žilienė, Kūlupėnų pagrindinės mokyklos direktorius Vidas Kelpša ir mokytojai. Svečiai pasidžiaugė, jog įgytos priemonės pagerino mokymo ir moksleivių mokymosi procesą. Juos maloniai stebino mokykloje tvyranti šeimyniška aplinka.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas