Pajūrio naujienos
Help
2021 Balandis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 3 %
Naktį9°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar kiekvienas rajono Savivaldybės tarybos narys turėtų atsiskaityti rinkėjams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Teigti, kad Jolanta Girdvainė padarė žalą Kretingos rajono savivaldybei ir gyventojams, teisinio pagrindo nėra.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė, administruodama Kretingos rajono savivaldybės 2015 m. rugpjūčio 27 d. su UAB „LitCon“ sudarytą Kretingos Sporto ir sveikatingumo centro statybos darbų sutartį, tarnybinio nusižengimo nepadarė – tokią išvadą šių metų sausio 6 d. Savivaldybei pateikė J. Girdvainės veiklą vykdant šią sutartį išnagrinėjusi komisija, sudaryta iš Skuodo, Plungės, Klaipėdos rajonų, Neringos savivaldybių administracijų deleguotų juristų, Užimtumo ir Nacionalinės žemės tarnybų atstovų.

Įvertinti, ar administruodama sutartį su UAB „LitCon“, J. Girdvainė nepadarė žalos Savivaldybei, praėjusių metų birželio mėnesį pareikalavo Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas, vadovaujamas Jolitos Vaickienės.

Pagal sutartį bendrovė „LitCon“ Sporto ir sveikatingumo centro pastatą Savanorių g. Kretingoje už 6 mln. 261 tūkst. 750 eurų pastatyti turėjo per 6 metus. Sutartyje buvo numatyta galimybė statybos laiką pratęsti ne daugiau kaip 2 kartus po 12 mėnesių. Darbus rangovas vykdė pagal kiekvieniems metams sudaromą darbų grafiką, 2019 metais suplanuoti darbai statybvietėje vyko iki gruodžio. Tais metais darbų buvo numatyta atlikti už 1 mln. 358 tūkst. 951,58 euro, atlikta už 1 mln. 352 tūkst. 574,70 euro. Nuo praėjusių metų sausio „LitCon“ į komplekso statybvietę nebegrįžo, sausio 23 d. raštu kreipėsi į Savivaldybę dėl rangos darbų sutarties nutraukimo. Sutartį su „LitCon“ Savivaldybė vienašališkai nutraukė 2020 m. birželio 11 d. „LitCon“ atliko apie 86 proc. sutartyje numatytų statybos darbų.

J. Girdvainė Savivaldybės administracijai vadovauti pradėjo 2019 m. gegužės 15 d.

Kontrolės komitetas klausė, ar sutartis su „LitCon“ nutraukta buvo nepavėluotai, ar buvo fiksuojamas rangos darbų brokas, darbų atlikimo terminų pažeidimai, ar nuostoliai dėl broko buvo išskaičiuoti iš mokėtinų sumų rangovui, kodėl „LitCon“ buvo leidžiama tęsti darbus ir, kai 2019 m. spalį paaiškėjo, kad nėra galiojančio darbų garanto, kadangi „LitCon“ už jį nesumokėjo draudimo kompanijai ERGO Insurance SE.

Komisija nustatė, kad „LitCon“ palikus statybvietę, buvo skubiai inicijuotos procedūros dėl sutarties nutraukimo, lygiagrečiai administracija reikalavo, kad „LitCon“ statybą tęstų ir užbaigtų 2020-ųjų vasarą. Administracija 517 tūkst. 500 eurų draudimo išmoką iš ERGO Insuranse SE Lietuvos filialo atgauti siekia teisme. Ieškinys priteisti Savivaldybei minėtą sumą nagrinėjamas Vilniaus administraciniame teisme. Komisija konstatavo, kad „LitCon“ atliktų darbų kokybę vertino UAB „SDG“ ekspertai, o Savivaldybės administracijos direktorė atliktų darbų aktus pasirašydavo po ekspertų išvados. „Skiriantis“ su „LitCon“, atliktų darbų kokybei įvertinti Savivaldybės administracija buvo pasamdžiusi UAB „Vakarų regiono konsultacinis biuras“ ekspertus, kurie nustatė defektus ir jų šalinimo kainą – beveik 228 tūkst. eurų. „LitCon“ nesutiko Savivaldybei atlyginti broko šalinimo išlaidų, todėl Savivaldybė kreipėsi į teismą. Ieškinys restruktūrizuojamai UAB „LitCon“ ir UAB „SDG“ dėl beveik 228 tūkst. eurų Savivaldybei priteisimo nagrinėjamas Vilniaus apygardos teisme. Komisija pripažino, kad didžiuma defektų buvo padaryti, kai J. Girdvainė dar nedirbo administracijos direktore, t. y. ankstesnės administracijos, kuriai vadovavo Virginijus Domarkas, laikotarpiu, kad rangos darbų sutarties vykdymas strigo jau 2018 metais. Komisija akcentavo, kad J. Girdvainė vienašališkai jokių reikalų su LitCon“ nesprendė, jos veiksmai buvo suderinti su Savivaldybės meru, mero pavaduotoju, administracijos direktorės pavaduotoju ir atlikti pritarus Savivaldybės tarybos narių daugumai. Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė patvirtino, kad už rangos sutarties su UAB „LitCon“ vykdymą atsakinga buvo jinai.

Komisija atliko Savivaldybės administracijos pateiktų dokumentų (sutarčių, darbų atlikimo aktų ir kt.) analizę, išanalizavo J. Girdvainės paaiškinimą, apklausė su sutarties vykdymu susijusius administracijos darbuotojus.

Komisijos išvadoje teigiama, kad Savivaldybės administracija visus veiksmus vykdant sutartį atliko tinkamai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas