Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ir šiandienos sąlygomis dalijosi sėkmės istorijomis

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2020-12-01

Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojos Živilė Sabaliauskaitė ir Lina Nikartienė savo kolegas dailės ir technologijų mokytojus pakvietė dalyvauti jau šeštą kartą surengtoje respublikinėje teorinėje-praktinėje konferencijoje „Kūrybinės pamokų interpretacijos“. Šiemet dėl suprantamų priežasčių konferencija įvyko nuotoliniu būdu, tačiau „išaugo savo marškinėlius“ – konferencijoje sudalyvavus viešniai iš Latvijos, renginys tapo tarptautiniu.

„Kuo daugiau iššūkių – tuo geriau, tuo daugiau patirties ir pasitenkinimo, kai viskas baigiasi sėkmingai. Tai, kad konferenciją buvome priverstos rengti nuotoliniu būdu, tik dar labiau mus sutelkė, sustiprino renginio tikslą dalintis sėkmės istorijomis bet kokios sąlygomis ir bet kokia forma“, – teigė viena konferencijos sumanytojų Ž. Sabaliauskaitė, akcentavusi, kad renginio įvaizdį sustiprino entuziastinga Kretingos meno mokyklos komanda, moderatorės Raimondos Kučiauskienės indėlis ir įkvepianti originali kasmetinė Kretingos meno mokyklos direktoriaus Bernardo Anužio konferencijos atidarymo kalba.

Renginyje dalyvavo 75-i dailės ir technologijų mokytojai iš įvairių šalies mokyklų, lektoriai parengė 10 pranešimų, kurių turinys buvo pats įvairiausias: nuo Kretingoje kuriančio dailininko Andriaus Miežio „išpažinties“ apie savo kūrybą iki įžvalgų apie dailės disciplinos ribų praplėtimą, suvokiant, kad viskas keičiasi ir kad nėra vienos nusistovėjusios dogmos. „Apskritai visas meninio ugdymo procesas – organiškas ir kintantis, nes didžioji dalis dailės ir technologijų  mokytojų kuria kiekvieną dieną, skaito ir gilinasi į meno procesus ir po to šią savo asmeninę kūrybinę patirtį atsineša į klasę. Aš labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad dėl šio renginio ir mūsų įdėto darbo mes kiekvienais metais pažįstame vis daugiau nuostabių, talentingų, entuziastingų ir aktyvių  mūsų kolegų, kurie noriai dirba, kuria įdomias pamokas, gerbia ir kelia aukštus lūkesčius kiekvienam savo mokiniui“, – akcentavo Ž. Sabaliauskaitė, ypač pasidžiaugusi konferencijos viešnia Ginte Žulyte, kino edukatore, antropologe, dokumentinio filmo „Sengirė“ scenarijaus autore, kuri dailės pamokų ribas išplečia savo projektais pakviesdama mokytojus „prisijaukinti“ įvairias medijas, skatindama vartoti, analizuoti kiną, reklamą ir kitokius judančius vaizdus. „Man patiko jos pastebėjimas, kad į  kiekvieną žmogų ji žiūri kaip į kuriančią asmenybę ir atsisako nuostatos, kad „kaip mokiniams užteks“. Manau, toks tikėjimas tik sustiprina mūsų, dailės ir technologijų mokytojų darbą, nes niekada negali žinoti, kiek toli mokinį gali nuvesti geras žodis, palaikymas, pastiprinimas“, – patirtu įspūdžiu pasidalino Ž. Sabaliauskaitė.

Jos kolegė L. Nikartienė akcentavo parengiamąjį konferencijos darbą: planuojant šį renginį, mokytojos išsiunčia labai daug asmeninių laiškų su motyvuojančiais kvietimais dalyvauti konferencijoje. „Per šešerius metus susikaupė gausybė kontaktų, ir jie kasmet pildosi. Rengimosi konferencijai „sistema“ – patikrinta laiko, ji gerai veikia, nes iš esmės visi pranešėjai mūsų konferencijoje sutiko dalyvauti be didelių abejonių. Kartais užtenka priminti mokytojui jo stipriąsias puses, įvykusius sėkmingus renginius ir jis mielai sutinka apie tai pakalbėti“, – kaip sekėsi suburti pranešėjus, mintimis pasidalino L. Nikartienė.

Konferencijos rengėjos jau turi ir ilgamečių draugų, pranešimus konferencijoje skaičiusius ne pirmąkart: tarkim, Aleksandras Ronkus iš Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos konferencijoje savo patirtimi dalinosi jau ketvirtus metus, kretingiškė Valdonija Karaliūnienė iš Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Lina Ruginienė iš Platelių meno mokyklos, Rima Baukaitė iš Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos su kolegomis bendravo trečią sykį.

„Planuojant dalyvių sąrašą, kilo mintis pakviesti kolegę iš Latvijos. Vasarą Veiviržėnuose įvykusiame kūrybiniame plenere „Durys“ susipažinome su mokytoja, talentinga grafike, Jūrmalos meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja Kristine Belte. Mokytoja labai aktyvi, stengiasi garsinti savo mokyklą, kalba apie ją ir mokinius su didele meile, rengia įvairius projektus. Užteko žinutės, kad mokytoja sutiktų dalyvauti konferencijoje. Taip jau atsitinka, kad konferencijos pranešėjus pažįstame asmeniškai, jie jau tapo bendrų projektų ir renginių draugais“, – L. Nikartienė ir Ž. Sabaliauskaitė neabejojo, kad didžiausia konferencijos dovana yra ilgalaikė dailės, technologijų mokytojų bendrystė, per kurią užgimusios idėjos įkvepia įdomesnėms pamokoms, suteikia galimybę tas idėjas realizuoti kartu su mokiniais.

---

Konferencijoje „Kūrybinės pamokų interpretacijos“ pranešimus skaitė: Rima Baukaitė (Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykla) – „Aplinka skatinanti tyrinėti ir kurti“; Valdonija Karaliūnienė (Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazija) – „Dailės mokytojai tarptautiniame projekte „Durys“; Daiva Šipulskienė (Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija) – „Integruota pamoka – tai kūrybiškumas ir bendradarbiavimas“; Kristine Belte (Jūrmalos dailės mokykla) – „Jūrmalos meno mokyklos kūrybinė veikla“; Lina Ruginienė, Violeta Rimkuvienė (Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija) – „Šiltos spalvos eilėraščiuose apie rudenį. Koliažas“; Aleksandras Ronkus (Klaipėdos „Versmės“ progimnazija) – „Darbo aplinkos formavimas“; Inga Šmitienė (Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykla) – „Metodinis nuotolinių pamokų pristatymas. Tema: „Velykinis medis“; Jurgita Lukminienė, Vilma Ramelytė (Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras) – „Profesinis bendradarbiavimas ugdymo procese“; Inga Šilinskaitė (Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija) – „Karpiniai. Karpinių technikos taikymo galimybės meniniame ugdyme“; Loreta Laurinavičienė (Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras) – „Kūrybiškumo ugdymas dailės pamokose“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas