Pajūrio naujienos
Help
2023 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Piktina tamsoje plieskianti futbolo aikštė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2020-12-01
Kretingiškiai stebisi, kad ryškios lempos apšviečia futbolo aikštę net savaitgaliais, kada sportininkų joje nė nesimato.

Praėjusią savaitę į redakciją skambinę Savanorių gatvės daugiabučių gyventojai piktinosi, kad atnaujintoje futbolo aikštėje naktį plieskia galingi modernūs šviestuvai: kambariuose iš stadiono pusės – šviesu lyg dieną, ryški šviesa akina ir neleidžia užmigti.

Šviestuvai – pagal reikalavimus

„Naujoji futbolo aikštė ir turi šviesti. Tam ir atnaujinome dangą, kad joje nuolat vyktų veiksmas, kad žmonės, o ypač – Sporto mokyklos jaunimas, judėtų, grūdintųsi“, – kontrargumentų pažėrė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Atnaujintoje kone 8 tūkst. kv. m ploto Kretingos dirbtinės dangos futbolo aikštėje buvo pastatyti 4 stulpai, ant jų įrengta po 6 lempas. „Šviestuvai įrengti pagal specialius standartus ir reikalavimus, kad tinkamai būtų apšviesta tokio dydžio aikštė“, – tvirtino meras.

Treniruotės – pagal grafiką

A. Kalniaus žodžiais, įrengiant dirbtinę dangą, buvo siekiama, kad kuo daugiau jaunųjų kretingiškių būtų užimti sportu, o ne vakarais šlaistytųsi gatvėmis. Tačiau meras apgailestavo, kad šiuo metu dėl pandemijos sportinė veikla yra stipriai ribojama, ir aikštėje negali vykti intensyvios treniruotės: „Su Sporto mokyklos treneriais kalbėta, kad sudarytų grafikus, ir veikla miesto stadione vakarais vyktų kiek galint ilgiau.“

„Gal kažkam ir atrodo, kad lempos plieskia be reikalo, tačiau iš tikrųjų joje treniruojasi vaikai. Treniruotėse negali būti daugiau kaip 5 vaikai, tačiau treneriai yra pasiskirstę aikštę zonomis“, – patikino meras.

Kretingos sporto mokyklos direktoriaus Remigijaus Malakausko žodžiais, laikantis neformaliajam švietimui taikomų reikalavimų, treniruotės vyksta pagal griežtą tvarką kas valandą: 45 min. skiriama treniruotei, o 15 min. kamuolių ir kito inventoriaus dezinfekavimui. Persirengimo kambariais vaikai nesinaudoja, jie ateina jau pasirengę treniruotei. „Esant pandemijai, ne kiekviena vaikų grupė pilna tesusirenka, dėl to praeiviams kitąkart ir atrodo, kad aikštėje nieko nevyksta“, – sakė R. Malakauskas.

Įvykęs incidentas

Sporto mokyklos jaunųjų futbolininkų treniruotės prasideda 16 val. ir tęsiasi iki 19.30 val., – tuo metu automatiškai įjungiamas ir išjungiamas aikštės apšvietimas. Be jaunųjų futbolininkų, aikštėje dar treniruojasi ir rajono futbolo komandos „Minija“ žaidėjai. Meras A. Kalnius neslėpė buvus atvejį, kai apšvietimas dėl trenerio neapsižiūrėjimo liko įjungtas ir šviestuvai degė per naktį. „Treneris dėl neapdairumo buvo įspėtas. Šiaip jau naktimis apšvietimas išjungiamas specialiai tam įrengtu laikmačiu“, – patikino meras. Pašnekovų manymu, pasibaigus karantinui, stadionas vėl prisipildys sportuojančių žmonių, juolab kad naujoji danga pritaikyta žaisti futbolą, temperatūrai nukritus net iki 10 laipsnių šalčio.

Estrada – apšviesto parko dalis

Maironio gatvės gyventojai taip pat stebisi, kad ne sezono metu taip ryškiai apšviesta ir Vasaros estrada Pastauninko parke: „Iš ten į namų langus plieskia tokia ryški šviesa, nors joje išvis nebūna žmonių arba praeina vos vienas kitas.“

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė į šį pastebėjimą atsakė: „Po estradą šaltuoju metu gal ir nevaikšto žmonės, bet parke nuolat vyksta judėjimas. Vieni žmonės kaip tik pageidauja, kad būtų kuo šviesiau, nes taip jiems saugiau grįžti ir iš darbų. Be to pastebėta, kad tamsoje piktavaliai niokodavo parką ir jo prieigas.“

Seniūnė tikino suprantanti, kad dėl ryškių lempų kyla nepatogumų Maironio gatvės gyventojams. „Tačiau Vasaros estradoje nėra įrengta specialaus apšvietimo, – ji apšviesta kaip dalis parko, ir atjungti lempų neišeitų. Tektų atjungti apšvietimą visoje seniau sutvarkytoje parko dalyje, palei Maironio gatvę“, – tvirtino G. Liobikienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas