Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Lavino skambinimo fortepijonu įgūdžius

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2020-10-16
Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis, fortepijono mokytoja Kilnutė Skripkauskienė, kraštietė pianistė Albina Šikšniūtė (dešinėje) bendru sutarimu patvirtino, kad tobulumui ribų nėra, o seminaras, surengtas išskirtiniu laikotarpiu, parodė, kiek visi yra išsiilgę profesinio pabendravimo.

Kretingos meno mokykloje įvyko seminaras „Fortepijoninės technikos vystymas pradiniame etape. Skambinimo fortepijonu įgūdžių lavinimas“, kurį inicijavo šios mokyklos fortepijono mokytoja Kilnutė Skripkauskienė. Anot jos, šis seminaras – tai dvi dienos sunkaus darbo, kuris ne tik atskleidė mokinių ir mokytojų pasiekimus. „Turėjome galimybę aptarti tuos dalykus, kurie leidžia siekti dar geresnio rezultato“, – teigė ji.

Seminare žinių sėmėsi beveik 40 pedagogų ne tik iš Kretingos, bet ir Mažeikių, Prienų, Plungės, Klaipėdos, Šilutės. Vyko atviros meistriškumo pamokos, kuriose įgūdžius demonstravo geriausi savo mokymo įstaigoms atstovaujantys mokiniai.

„Šis seminaras – tai didelė šventė, į kurią susirinko jaunasis fortepijono elitas, kuris galbūt ateityje Lietuvą ir mūsų šalies fortepijono mokyklą garsins visame pasaulyje“, – įvykusiu renginiu pasidžiaugė Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis, kurio vertinimu, seminaro laukiamas rezultatas – dar didesnis domėjimasis fortepijonu, o jo dalyviams pasiklausius vienas kito, – ir kylantis poreikis labiau pasitempti, papildoma motyvacija rengtis ir dalyvauti konkursuose, siekti rezultato.

Seminaro iniciatorė K. Skripkauskienė, kalbėdama apie mokinių motyvaciją, ypač akcentavo tėvų vaidmens svarbą: „Jeigu tėvai palaiko vaiką ir jį nukreipia muziko keliu, neblaškydami kitomis veiklomis, skatina, motyvuoja, vadinasi, galime dirbti profesionaliai, vos ne dieną-naktį, atiduodami tam visas jėgas.“

Tęsdamas mintį apie seminaro turinį ir svarbą, B. Anužis pastebėjo, kad ir kiek fortepijono muziką sietume su klasika, niekas vietoje nestovi: „Atsiranda naujų atlikėjų, vadinasi, ir naujų interpretacijų. Matome, kaip į pianistų olimpą veržiasi ir ateina Kinijos atlikėjai, kurie pateikia savitą klasikos suvokimą. Iš jų galima mokytis, bet europietiškas mąstymas mumyse vis dėlto išlieka.“

Jam pritarė ir seminaro viešnia lektorė mūsų kraštietė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijono katedros docentė, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokytoja Albina Šikšniūtė, kurios teigimu, meistriškumui ribų nėra. Gerą žodį ji skyrė ir K. Skripkauskienei, su kuria ją sieja dešimtmečio bendrystė ir bendradarbiavimas, ir kretingiškiams pianistams, kurie visada puikiai pasirodo nacionaliniuose, tarptautiniuose konkursuose. Beje, Kretingos meno mokyklos auklėtinė, buvusi K. Skripkauskienės mokinė Marija Guščiūtė šiuo metu mokosi A. Šikšniūtės klasėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

„Mūsų, fortepijono mokytojų darbe, viskas prasideda nuo pamatų – jeigu jų nesuformuosi, nieko nebus. Jeigu mokinys nepagros tam tikrų kompozitorių menuetų, etiudų ar fugų, tai vėlesniame amžiuje tas spragas bus labai sunku užpildyti, o ir vadinamųjų regtaimų be klasikos nepagrosi ir „nepadžiazuosi“, – A. Šikšniūtė, seminarą vertindama per profesionalumo prizmę, sakė, kad tiek mokytojams, tiek mokiniams klasikos reikėtų laikytis įsikibus, ypač popso perpildytoje aplinkoje.

Seminaro viešnia ir mūsų kraštietė, pasidžiaugusi galimybe dalintis gerąja darbo patirtimi, apgailestavo dėl vieno – kad Kretingoje, kur yra tiek puikių erdvių koncertams, nėra instrumento profesionaliajai muzikai atlikti. „Juo įvairiomis progomis galėtų groti ir profesionalūs atlikėjai, ir meno mokyklų pedagogų parengti mokiniai. Tai, manau, svariai papildytų kultūrinį rajono gyvenimą“, – neabejojo ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas