Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos miesto stadiono futbolo aikštėje su dirbtine danga, kurią paklojo bendrovė „Epufloor“ iš Lenkijos, treniruotės ir rungtynės galės vykti nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.

Rytoj, rugsėjo 26-osios vidurdienį, Kretingos rajono 8x8 futbolo turnyru pagaliau bus atidaryta ilgai laukta dirbtinės dangos futbolo aikštė. Šio įvykio laukė visa Kretingos futbolo bendruomenė – nuo profesionalių futbolininkų ir besirengiančių jais tapti bei sporto mokyklos trenerių ir sirgalių.

Laukė ne vienerius metus

„Jūs net neįsivaizduojate, kaip mes laukėme, kol bus baigta statyti futbolo treniruočių aikštė Kretingos miesto stadione ir paklota dirbtinė danga, ant kurios galėsime treniruotis, – kalbėjo VšĮ „Kretingos Minija“ vadovas Vidas Burba. – Laukėm tikrai ne vienerius, o kokius penkerius metus, pavydžiai žvilgčiojome į kaimynų, pavyzdžiui, Plungės, Gargždų, kitų miestų ir rajonų, kurių futbolo komandos taip pat žaidžia Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pirmojoje lygoje, aikštes su dirbtine danga“.

V. Burba sakė, kad, neturint padorios bazės treniruotėms, „Minijos“ žaidėjams buvo sunku siekti itin gerų rezultatų: „Mūsų komandai tuo metų laiku, kai jau nebebūdavo įmanoma žaisti stadione, ant žolės, tekdavo važiuoti į Klaipėdą, kur nuomodavomės aikštę su dirbtine danga. Visų pirma, kelionė atimdavo laiko, antra – nuoma nėra pigu. Be to, laiką mums dažniausiai paskirdavo po aštuntos valandos vakaro. Treniruotė – pusantros valandos, tad grįždavom namo pusiaunaktį“.

Nuo šiol keturis kartus per savaitę į treniruotes susirinksiantys „Minijos“ žaidėjai ketina nuo vasario, kai prasidės naujas sezonas, treniruotis kiekvieną darbo dieną. Sportininkai viliasi, kad tiek dažnesnės treniruotės, tiek puikios jų sąlygos turės įtakos siekiant geresnių rezultatų. Be to, planuojama gal būt dar šiemet, nuo spalio pabaigos, kai baigsis šis futbolo sezonas, savaitgaliais naujoje aikštėje rengti draugiškas rungtynes su kitų miestų ir rajonų futbolo klubais.

Prisidės prie futbolo populiarinimo

„Manau, kad ne tik mes, bet ir augantys būsimieji futbolininkai džiaugsis turėdami galimybę treniruotis naujoje aikštėje. Tikimės, tėvai daugiau vaikų leis mokytis žaisti futbolą: vaikas iš treniruočių negrįš visas šlapias ir murzinas, kaip buvo anksčiau“, – viltis dėl futbolo ateities Kretingoje išsakė V. Burba.

„Kretingos Minijos“ vadovo išsakytoms mintims ir lūkesčiams pritarė Kretingos sporto mokyklos direktorius Remigijus Malakauskas: 220 vaikų, kuriuos šio pasaulyje pripažįstamo populiariausiu žaidimu paslapčių mūsų mieste moko 4 treneriai, labai laukė naujos aikštės. „Tai, kad futbolo treniruotės galės visus metus vykti lauke, kad pavasarį ir rudenį, kai orai nelepina, vaikams nebereikės balose taškytis, yra labai svarbu. Be to, kiekvieną sezoną, kai futbolininkai iš treniruočių salėse išeidavo į aikštę, ilgai užtrukdavo adaptacinis periodas. Tai atsiliepdavo ir žaidimui, ir rezultatams“, – aiškino R. Malakauskas.

Direktorius sakė tikintis, kad, pagaliau atsiradus visus aukščiausius standartus atitinkančiai futbolo treniruočių aikštei su dirbtine danga, pagerės ne tik ugdymo procesas, bet išaugs susidomėjimas šia sporto šaka, ji taps populiaresnė ir vis daugiau vaikų ją rinksis.

Bet ko į aikštę neįleis

Pagaliau baigtomis statybomis ir tuo, kad šis svarbus sporto infrastruktūros objektas pradeda funkcionuoti, džiaugiasi ir Kretingos rajono savivaldybė.

„Objektas buvo neeilinis, ir labai džiaugiamės, kad darbai jau baigti. Taip, turėjome bėdų ir dėl rangovų, ir dėl techninės priežiūros, tačiau dabar norisi nebe problemas prisiminti, o pasidžiaugti“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė administracijos direktorė Jolanta Girdvainė.

Direktorė viliasi, jog naująja aikšte su dirbtine danga galės naudotis ne tik futbolo bendruomenė, bet ir eiliniai kretingiškiai bei rajono gyventojai – tėvai su vaikais galės čia irgi pažaisti futbolą.

„Tačiau jaunimui būriuotis, sėdėti vakarais ir „pramogauti“ tikrai neleisime: dirbtinė danga – ne žolė, ji yra labai jautri. Dangą reikia tausoti ir saugoti, ypač – nuo bet kokios kibirkšties“, – aiškino J. Girdvainė, pridūrusi, jog pati aikštė bus apšviesta, jos teritoriją stebės vaizdo kameros. Be to, yra rengiami informaciniai stendai, kuriuose bus surašytos taisyklės ir įspėjimai, kaip reikia naudotis danga, ko nevalia čia daryti – pavyzdžiui, žaisti naujoje aikštėje galima tik avint tinkamą avalynę.

Kad į aikštę su naująja danga negalės pateikti bet kas patvirtino ir jos atidarymo turnyrą organizuojantis Kultūros ir sporto skyriaus vyriausias specialistas Erikas Žiubrys. Pasak jo, aikštė visų pirma skirta Kretingos miesto ir rajono futbolo komandų, pradedant „Minija“, treniruotėms, sporto klubų, taip pat Sporto mokyklos moksleivių reikmėms.

„Galbūt ateityje čia bus rengiami tokie turnyrai, kaip šis, kuriuo atidarysime aikštę. Šeštadienį čia ketina susirungti per 10 futbolo 8x8 komandų iš Kretingos miesto, Kurmaičių, Rūdaičių, Salantų, Darbėnų, Kūlupėnų, Žibininkų. Užsiregistravo žaisti ir 15-mečiai, ir veteranai“, – sakė E. Žiubrys.

---

Futbolo treniruočių aikštės Kretingos miesto stadione statybos darbų rangos sutartis su UAB „Alkuras“ pasirašyta 2018-ųjų gruodį. Darbų priėmimo-perdavimo aktas pasirašytas 2020-ųjų rugsėjį. Statyba kainavo beveik 861 tūkst. Eur.

Dirbtinę dangą Kretingos rajono savivaldybė gavo neatlygintinai iš Lietuvos futbolo federacijos. Ja užklota 8 tūkst. kv. m aikštės ploto.

Aikštės statybai užbaigti Savivaldybės tarybos sprendimu buvo paimta 186,4 tūkst. Eur banko paskola. Tiek pat, 186 tūkst. Eur, šios aikštės statybai Savivaldybė gavo iš Valstybės programos nuo COVID-19 nukentėjusiai šalies ekonomikai gaivinti.

Dukart darbai stabdyti nustačius defektus. Pirmąkart bendrovė „Alkuras“ už įmonės lėšas juos šalino pavasarį. Liepos pradžioje Kretingos rajono savivaldybės Strateginė taryba skyrė papildomai 30 tūkst. Eur sankasos brokui ištaisyti.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas