Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ūkininkai prašo pagalbos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-04-11

Vakar į rajono merą Valerijoną Kubilių kreipėsi grupė rajono ūkininkų, kurie rajono valdžios paprašė operatyvios pagalbos dėl 100 proc. iššalusių žiemkenčių.

Ūkininkai ir ūkininkų savivaldos institucijų atstovai sakė norėję ne tik informuoti rajono vadovus dėl susidariusios situacijos, bet ir paprašyti tarpininkavimo, apie tai informuojant žemės ūkio ministrę Kazimirą Prunskienę.

Su savo naujais rūpesčiais dėl iššalusių pasėlių grupė rajono ūkininkų vakar kreipėsi į rajono merą Valerijoną Kubilių (kairėje), kuris ūkininkams girdint apie susidariusią situaciją informavo Žemės ūkio ministeriją ir paprašė atsiųsti specialistą nuostoliams įvertinti.

Rajono meras Valerijonas Kubilius įpareigojo rajono Savivaldybės administracijos direktorių Valerijoną Černcekį kuo skubiau sudaryti komisiją, kuri įvertintų gamtos padarytus nuostolius. Komisijos darbe dalyvaus rajono Žemės ūkio skyriaus specialistai, ūkininkų savivaldos atstovai bei patys ūkininkai, kurių pasėliai nukentėjo nuo šalnų. Ūkininkams prašant, dalyvauti komisijos darbe bus pakviesti Žemės ūkio ministerijos atstovas ir mokslininkai, konsultuojantys ūkininkus augalininkystės klausimais.

Skubiame pasitarime rajono mero kabinete dalyvavę ūkininkai teigė, jog šalčio padaryti nuostoliai yra dideli – iššalo beveik visos žieminės kultūros: žieminiai kviečiai, miežiai, rugiai, rapsai, kvietrugiai. Vienas stambiausių rajono ūkininkų Virginijus Čėsna teigė, jog jo laukuose iššalo beveik 1 tūkst. ha žiemkenčių, Vytauto ir Gintaro Liebų laukuose – per 300 ha, Stasio Pielikio – beveik 250 ha. Pasitarime dalyvavęs ūkininkas Stasys Sandaras kalbėjo, jog į iššalusius plotus ūkininkai turės sėti naujas kultūras, tad įvertinti nuostolius būtina kuo skubiau. “Žemė brinksta. Jei tik orai bus palankūs, sėją bus galima pradėti ir po geros savaitės”, - teigė G.Liebus.

Apie iššalusius pasėlius Žemės ūkio ministeriją informavo ir rajono žemės ūkio specialistė Ingrida Augutienė. “Ministerija nustebusi – esame pirmieji Lietuvoje, prakalbę apie šalčio padarytus nuostolius”, - sakė ji.

Šimtu procentų iššalę pasėliai kelia nerimą: ūkininkai prarado tai, ką investavo (ūkininkai teigė, jog į 1 ha vidutiniškai investuojama per 1 tūkst. Lt), pajamas už negautą derlių, prisidės ir naujos sėjos iššalusiuose plotuose rūpesčiai.

Mūsų rajono ūkininkai dar nėra gavę išmokų dėl vasarą patirtų nuostolių, kurių pridarė netikėtos liūtys ir kruša. Rajono ūkininkai tada patyrė nuostolių už 1 mln. 900 tūkst.Lt. Rajono Ūkininkų sąjungos pirmininkas Antanas Stonkus vakar dėl šių išmokų skambino į Briuselį, ir jam buvo pažadėta, kad rytoj bus pasirašyti visi reikalingi dokumentai dėl išmokų už patirtus nuostolius. “Tačiau ar gausime visą prašomą sumą, tikrai neaišku”, - sakė A.Stonkus.

Rajono ūkininkai kartu su meru aptarė ir galimybę paspartinti savidraudos fondo steigimą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas