Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kalnai ant kalnų, o ant tų kalnų – kalnai ir maži kalneliai“, – neatsitiktinai šia poeto Antano Baranausko žodžiais parašytos dainos melodija popietę šalia paslaptingąja vadinamos grafų Tiškevičių kalvelės Dvaro parke pradėjo saksofonistas Antanas Milerius: Lietuvos muziejų asociacija parengė programą „Tėvynės ieškojimas“, kurios viena temų – „Lietuvos kraštovaizdžiai: kalnų ir kalvų kultūriniai renginiai“.

„Lietuvos muziejų kelio“ renginį pasakojimu apie paslaptingąją grafų Tiškevičių kalvelę pradėjo Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

„Tai „Lietuvos muziejų kelio“ renginys, besidriekiantis per 10 Žemaitijos regiono muziejų. Viena stotelių – pas mus“, – kalbėjo Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

Grafų Tiškevičių kalvelė esanti apipinta legendomis ir padavimais. Senieji kraštotyrininkai teigia, kad čia buvusi piliavietė, žmonių vadinama pilalė, kiti sako, kad Juozapas Tiškevičius šioje vietoje yra palaidojęs savo mylimiausią šunį, su kuriuo keliaudavo į medžioklę. O gal vis dėlto įtikinamiausia paskutinė versija – kad kalvelės viršuje grafas buvo įsirengęs altaną, čia vešėjo kaštonas ir buvo pastatyta palapinė, o į kalną vedė tiesi takelio gija?

„Manau, čia grafas Juozapas Tiškevičius rasdavo sielos atgaivą, ramybę, po tuo medžiu galbūt jis galvojo, kaip plėsti Kretingos dvaro valdas, svajojo, kaip puošti vasaros ir žiemos sodus, kurie jau tuomet buvo garsūs ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje“, – svarstė V. Kanapkienė. Jos žodžiais, kalvos, kalneliai – arčiau debesų, arčiau dangaus, kur kyla pačios gražiausios žmonių svajonės, o su savo kasdieniais rūpesčiais ir darbais jie gyvena papėdėje, saulei, bitėms, medžiams ir, žinoma, Aukščiausiajam dėkodami už pažinimo skonį.

„Niekas apie mūsų gyvenimo kasdienybę tiek istorijų nėra išklausęs, kaip per savo klebonavimo metus gerasis Kretingos muziejaus draugas Astijus Kungys“, – kviesdama jį palaiminti susirinkusiuosius ir pasakyti pamokslą, sakė V. Kanapkienė.

Po su renginio temą atspindinčio dvasingo A. Kungio pamokslo savo eilėmis prabilo brolis Bernardas Belickas, Nobelio literatūros premijos laureato Lietuvos garbės piliečio Česlovo Milošo poeziją interpretavo taip pat muziejaus bičiulė aktorė Virginija Kochanskytė. Beje, naująją „Lietuvos muziejų kelio“ programą ir įkvėpė Č. Milošas, vienas didžiųjų XX a. rašytojų, kaip sakė aktorė, jautriai ir tauriai išreiškęs tėvynės ieškojimo temą, savo kūryba pasauliui parodęs gražiausius Lietuvos kraštovaizdžius.

Paslaptingosios kalvelės papėdėje nutilus saksofono garsams, renginio dalyviai buvo pakviesti prie Kretingos dvaro parke atidengtų dviejų naujų suoliukų, skirtų architektui Edmundui Giedrimui ir kraštietei Stefanijai Kviklytei-Guobužienei, ir pagerbė šias asmenybes.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas