Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Su salantiškiais buvusio kino teatro „Už taiką!“ prieigose savo prisiminimais apie gimtuosius Salantus pasidalino kraštietis, pedagogas, aktorius ir režisierius Žilvinas Beniušis. Renginio organizatorių tikinimu, panašių pokalbių salantiškiai gali tikėtis ir ateityje.

Apie gimtuosius Salantus savo prisiminimais pasidalino kraštietis, pedagogas, aktorius ir režisierius Žilvinas Beniušis (dešinėje). Renginio organizatoriaus Aurimo Rapalio tikinimu, panašių pokalbių salantiškiai gali tikėtis ir ateityje.

Susitikimo su kraštiečiu iniciatorius Aurimas Rapalis teigė, kad šis renginys – vienas Salantų kultūros centro įgyvendinamo projekto „Praeities atspindžių beieškant: Salantų krašto kultūros paveldo sklaida“ elementų.

„Siekiame gaivinti krašto istorinę atmintį, kūrybiškai, iniciatyviai pažvelgti į svarbius kraštui istorinius momentus, aktualizuodami kultūros ir gamtos paveldo išteklius, neišnaudojamą miesto urbanistiką – netradicines erdves, apleistus pastatus, rekreacines zonas“, – tikino A. Rapalis.

Salantų kultūros centro vadovės Stasės Preibienės tvirtinimu, susitikimui neatisiktinai pasirinkta buvusio kino teatro erdvė: „Nenorėjome tradiciškai susitikimo rengti Salantų kultūros centre – kilo mintis bent trumpam sugrįžti į buvusį kino teatrą. Džiaugiamės, kad dabartiniai pastato savininkai geranoriškai mus įsileido.“

Kraštiečiui Ž. Beniušiui šis pastatas taip pat kelia sentimentus – kurį laiką, užsidarius kino teatrui, pastate veikė šeimai priklausiusi kepykla, kurioje, dar būnant moksleiviu, jam teko dirbti ir padėti tėvams. Prieš dvylika metų išvykęs iš Salantų, kraštietis studijavo filosofiją, baigė teatro edukologiją su mokytojo kvalifikacija, įgijo teatro meno pedagogikos magistrą. Ž. Beniušis atskeidė siekiantis Vilniaus universitete sukurti teatro pedagogikos studijas, kad kiekvienoje mokykloje veiktų teatras, turintis vadovą.

Ž. Beniušis tęsė aktorystės mokslus vienoje garsiausių Europos teatro mokyklų „Ecole Philippe Gaulier“ Paryžiuje, sėmėsi žinių iš garsiausių šių laikų fizinio teatro ir klounados mokytojų Aitor Basauri Barruetabena, Ami Hattab, Jos Hauben, Sergi Estabanell ir daugelio kitų, taip pat nuolat tobulina savo įgūdžius tarptautinėje klounų mokykloje „School of humor“ Vienoje.

Kraštietis yra vienas organizacijos „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ kūrėjų, aktorius/klounas ir ugdomasis vadovas, vaidybos dėstytojas Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje ir Vilniaus universitete, teatro mokytojas Vilniaus Valdorfo mokykloje. Jis skaito pranešimus teatrinio ugdymo tema meninio ugdymo konferencijose, režisuoja spektaklius įvairiuose teatro kolektyvuose.

Pastaruoju metu Ž. Beniušis aktyviai dirba Oskaro Koršunovo teatre. „Su Oskaru Koršunovu dirbame jau dvejus metus. Kuriame intensyvius santykius, daug diskutuojame apie statomus sprektaklius ir įvairius režisūrinius sprendimus. Abu esame maištininkai – aš paskutiniais metais besimokant mokykloje, pamenu, savo pažymių knygelę išmečiu į Salanto upę“, – su šypsena kalbėjo salantiškis.

A. Rapalis atskleidė, kad tokių susitikimų tikslas – naujai ieškoti ženklų, palikusių ryškius atspindžius iki šių dienų – kuršių genties, žydų, laisvės kovų, sovietmečio, tarpukario istoriniuose-kultūriniuose sluoksniuose, todėl keli susitikimai ir pokalbiai su garsiais Salantų krašto žmonėmis laukia ateityje.

Sigita RAZMUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas