Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Futbolo aikštei skyrė papildomus 30 tūkstančių eurų

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2020-07-10

Kretingos miesto stadione statomos futbolo treniruočių su dirbtine danga aikštės sankasos defektus rangovas uždaroji akcinė bendrovė „Alkuras“ pavasarį šalino už įmonės lėšas. Išaiškėjusiam naujam sankasos brokui ištaisyti šią savaitę Kretingos rajono savivaldybės Strateginė taryba skyrė papildomus 30 tūkst. eurų.

Naują broką nustatė subrangovai, turintys pakloti viršutinę – dirbtinę – aikštės dangą. Subrangovai reikalauja nukasti apie 8 tūkst. kv. m aikštės 3 cm viršutinį sankasos sluoksnį (jis esą supiltas iš per grubios skaldos) ir sankasos paviršių padengti surišančiomis akmens dulkėmis. Šį broką bandoma primesti aikštės projektuotojams iš Kauno – uždarosios akcinės bendrovės „Simper“.

Aikštės dirbtinė danga, kurią davė Lietuvos futbolo federacija, į Kretingą buvo atvežta šių metų birželio pradžioje ir saugoma Savivaldybės įmonės „Kretingos autobusų parkas“ teritorijoje. Ragindamas Strateginės tarybos narius – Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkus – skirti 30 tūkst. eurų aikštės sankasai sutvarkyti pagal dirbtinės dangos klojimo specialistų reikalavimus, meras Antanas Kalnius perspėjo, kad delsiant kloti dirbtinę dangą, federaciją ją gali atsiimti nesugrąžinamai.

„Ar projektuotojams reikšime pretenziją? Kieno tai klaida, kas už ją, mere, atsakys?“ – klausimų pažėrė Kontrolės komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė. Meras teigė, kad klaidą padarė projektuotojai. „Bet pirmiausia padarykime darbus, tada ieškokime, iš ko susigrąžinti tuos papildomai išleistus pinigus“, – kalbėjo jis. Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Vytautas Ročys pritarė papildomų 30 tūkst. eurų skyrimui futbolo aikštės statybai užbaigti, tačiau abejojo, ar bus įmanoma įrodyti projektuotojų kaltę ir atgauti tuos 30 tūkst. eurų. „Bet kokiu atveju už projektą atsako projektuotojai, be jų parašo jokio keitimo nedarome“, – tvirtino Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Povilas Černeckis. J. Vaickienė replikavo, kad projektuotojai aikštės projektą jau keitė dėl „Alkuro“ padarytų defektų prieš „Alkurui“ imantis juos šalinti. Sankasos defektus tąsyk nustatė Savivaldybės pasamdytas bendrovės „Vakarų regiono biuras“ statybų ekspertas Artūras Sabeckis. (Aikštės sankasos ekspertizė kainavo per 8 tūkst. eurų.) J. Vaickienė, V. Ročys pasigedo futbolo aikštės statybos techninio prižiūrėtojo. Paaiškėjo, kad šią statybą prižiūri tik Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus specialistai. Tokia priežiūra, jos efektyvumu suabejojo ir Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Dovydas Bajoras. „Turi būti konkretus statybos darbų prižiūrėtojas, kai aikštei statyti yra gauta apie 150 tūkst. eurų ES parama. Savivaldybė už aikštės statybą atsako kaip užsakovas“, – buvo įsitikinęs jis. P. Černeckis, jam pritarusi Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė įrodinėjo, kad futbolo aikštės statybos projektas priklauso nesudėtingoms statyboms, kurioms nėra privaloma samdyti statybų techninės priežiūros specialistus. A. Kalnius pasidžiaugė, kad aikštės statybos darbus prižiūri futbolo entuziastas Vidas Burba. „Pro jo akis nė vienas aikštės kampelis nepraslysta“, – tarė meras. D. Bajoras atsakė: „V. Burba iš idėjos tą daro kaip šios sporto šakos žinovas, bet turi būti statybos techninis prižiūrėtojas, jo vardas, pavardė. Ar vėl ekspertus samdysime.“ P. Černeckis ramino politikus, primindamas, kad Statybos skyriaus specialistai irgi turi kvalifikaciją vykdyti statybų techninę priežiūrą, tačiau pripažino, kad nėra raštiško įsakymo dėl įpareigojimo konkrečiam skyriaus specialistui vykdyti futbolo aikštės statybos darbų techninę priežiūrą. „Turime pasitikėti Savivaldybės specialistais. Manau, kur kas geriau jie savo pareigą atlieka negu buvęs prižiūrėtojas Konstantinas Skierus, kuris liepė projektą keisti“, – pareiškė A. Kalnius. K. Skierus prižiūrėti futbolo aikštės statybą buvo pasamdytas, kai Savivaldybės administracijai dar vadovavo Virginijus Domarkas. Po rinkimų, pasikeitus Savivaldybės valdžiai, naujoji administracijos direktorė Jolanta Girdvainė nutraukė sutartį su K. Skierumi. K. Skierus dėl šios sutarties kaip politikas buvo patekęs etikos sargų nemalonėn.

„Ką A. Sabeckis darė, kodėl nepastebėjo, kad viršutinis sankasos sluoksnis yra netinkamas?“ – klausė Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Juozas Mažeika. P. Černeckis atsakė, kad ekspertas sankasą tikrino, kai viršutinio jos sluoksnio dar nebuvo.

J. Vaickienė abejojo, ar Strateginė taryba futbolo aikštės statybai gali skirti papildomus 30 tūkst. eurų. „Projektas brangsta, sprendimą skirti papildomas jam lėšas priimti turėtų Savivaldybės taryba“, – teigė politikė.

Administracijos Strateginio planavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Violeta Turauskaitė patvirtino, kad dėl papildomų 30 tūkst. eurų futbolo aikštei statyti skyrimo teks koreguoti Savivaldybės Strateginį planą, kad tam yra būtinas Savivaldybės tarybos sprendimas, kurį taryba priimti turėtų rugpjūčio mėnesį.

Pradinė dirbtinės dangos futbolo aikštės statybos kaina buvo 831 tūkst. 270 eurų. Aikštės statybai užbaigti Savivaldybei biudžete pinigų trūko, todėl tarybos sprendimu buvo paimta 186,4 tūkst. eurų banko paskola. Tiek pat – 186 tūkst. eurų šios aikštės statybai Savivaldybė gavo iš Valstybės programos nuo COVID-19 nukentėjusiai šalies ekonomikai gaivinti.

A. Kalniaus teigimu, sankasos viršutinės dangos frakcijos pakeitimas gali trukti iki 10 dienų, o dirbtinei dangai pakloti prireiks 2–3 savaičių, jeigu nelis, nes lietus dirbtinės dangos klojimą stabdo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas