Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Tarptautiniai ryšiai plėtojami visus metus

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2020-03-27
Kretingos meno mokyklos birbynininkų ansamblis, viešėdamas Vokietijoje, koncertavo senelių namuose.

„Kretingos meno mokykla visus metus bendradarbiauja su įvairiomis Vokietijos organizacijomis, ir greta pedagoginio darbo esama dar ir kito, kai, mezgant ilgalaikius tarptautinius ryšius, puoselėjant partnerystę, vyksta nuolatinis susirašinėjimas, bendraujama telefonu, rengiami dalykiniai susitikimai“, – teigė bendradarbiavimo projektų iniciatorė Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokytoja Rūta Šulskienė.

Ji pripažino, kad jai labai svarbu, jog kuriant ir vykdant įvairius projektus, Kretingos miesto ir Kretingos meno mokyklos vardas garsinamas ne tik šalyje, bet ir užsienyje.

Apžvelgdama tai, kas nuveikta per šiuos mokslo metus, R. Šulskienė prisiminė gruodį, kai Blankenfeldės-Mahlow meno mokykla „Regenbogen“ kartu su diakonu Tomu Hartmannu Kretingos meno mokyklos birbynininkų ansamblį pakvietė dalyvauti Blankenfeldės-Mahlow savivaldybės organizuojamuose adventiniuose renginiuose. Birbynininkų ansamblis, kuriam atstovavo Jokūbas Juškevičius, Eitvydas Gedžius, Motiejus Liakas, Tomas Perkumas, Gabrielius Rimkus, vadovaujami mokytojo Donato Merkelio ir lydimi mokytojos R. Šulskienės, per tris dienas koncertavo 5-iuose senelių namuose ir hospise, taip pat savivaldybės rengiamose bendruomenių mugėse. „Mokiniams tai buvo didžiulė koncertinė ir gyvenimiška patirtis – bendrystė su senjorais, abipusis nuoširdumas, meilė šildė ir jaunų, ir pagyvenusiųjų širdis“, – neabejojo R. Šulskienė.

Po jubiliejinio koncerto, skirto Blankenfeldės-Mahlow meno mokyklos „Regenbogen“ 25 metų sukakčiai, – Kretingos meno mokyklos akordeonininkai su savo mokytoja Silva Garbaliauskiene, mokytoja Rūta Šulskiene, „Regenbogen“ meno mokyklos direktoriumi Wolfgang Locher ir Blankenfeldės-Mahlow miesto meru Michael Schwuchow.

Vasarį Kretingos meno mokyklos akordeonininkų ansamblis, vadovaujamas mokytojos Silvos Garbaliauskienės vėlgi lankėsi tame pačiame Vokietijos mieste, „Regenbogen“ meno mokyklos 25 metų jubiliejiniame koncerte, kuriame pasirodė šios mokyklos įvairių konkursų laureatai. Kretingiškiai irgi buvo pakviesti ne šiaip sau: akordeonininkų ansamblis, atstovaujamas Žygimanto Valančiausko, Roko Meškausko ir Edvino Navicko, yra daugelio konkursų nugalėtojas. Tik grįžę iš kelionės vaikinai dalyvavo Žemaitijos ir Klaipėdos krašto akordeonininkų konkurse ir laimėjo pirmą vietą. Kartu su laureatais Vokietijoje koncertavo ir Povilas Valička.

„Šia nuostabia partneryste tarp Kretingos meno mokyklos ir Blankenfeldės-Mahlow meno mokyklų ne tik džiaugiamės – mes ir toliau plečiame naujas pažintis, partnerių ryšius“, – teigė R. Šulskienė.

Kol dar Europoje nebuvo išplitęs koronavirusas, kovą Kretingos meno mokykloje apsilankė svečiai iš Berlyno: šio miesto katedros berniukų choro vadovas profesorius Kai-Uwe Jirka ir jo bendradarbiai Judith Rautenberg ir Jochannes Johst. Susitikę su Kretingos mokyklos direktoriumi Bernardu Anužiu, „Saulainės“ choro vadove Violeta Andruškevičiene ir R. Šulskiene jie aptarė bendrą projektą – spalio mėnesį Kretingoje žada viešėti 50 choristų. Jie kartu su Kretingos meno mokyklos choru „Saulainė“ surengs 3 koncertus Kretingoje, Vilniuje ir Šilutėje.

Lydimi R. Šulskienės svečiai lankėsi Vilniuje, Šilutėje, apžiūrėjo Kretingos miestą, Palangą, „Vienkiemio“ sodybą, aplankė Kretingos miesto savivaldybę, maloniai pabendravo su mūsų rajono meru Antanu Kalniumi.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas