Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Vydmantiškių sukurta Morė nukeliavo gerą kelio gabalą, kad pasirodytų, kokia besanti graži.

Tradicijų švęsti Užgavėnes entuziastai gerą nuotaiką dalino visame rajone: Užgavėnės buvo švenčiamos Grūšlaukėje ir Salantuose, Vydmantuose ir Kretingoje, Žvainiuose ir Laukžemėje, Darbėnuose ir Baubliuose, Senojoje Įpiltyje ir Kalniškiuose, Kurmaičiuose, Lazdininkuose, Budriuose, Šukėje, Jokūbave, Kartenoje.

Persirengėliai šurmuliavo grupėmis ir pavieniui, kviesdami užmiršti savo bėdas, ligas ir šėliodami vis dėlto varė lauk trumpam pasirodžiusią žiemą. Kvepėjo kepamais blynais, karšta arbata, žmonės sotinosi ir linksminosi taip, kad būtų, ką prisiminti visus metus. Salantuose Užgavėnes visų pirma skelbė centrinėje aikštėje išstatyta Morių alėja, o persirengėliai vaikščiojo po miestą ir lankė vietos įstaigas, gyventojus. Vakare salantiškiai susirinko prie Salantų kultūros centro, kur vaišinosi blynais, šoko, žaidė, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą bei visi kartu sudegino Užgavėnių Morę! Anot Salantų kultūros centro renginių organizatoriaus Aurimo Rapalio, Morių alėją kurti padėjo Salantų lopšelio-darželio „Rasa“, Salantų meno mokyklos ir Salantų kultūros centro Laivių skyriaus bendruomenės – visų pajėgos buvo sutelktos tam, kad Užgavėnės būtų iš tiesų linksmos, įdomios, įsimintinos.

Tokios jos buvo ir Vydmantuose – Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus, vadovaujamo Jolantos Japertienės, saviveiklininkai, Užgavėnių dieną virtę šaunia persirengėlių kompanija ne tik kad sukūrė 4 m aukščio Morę, kuri pasisvečiavo ir Kretingoje ir kurią į automobilio priekabą kėlė 3 vyrai.

Grūšlaukės persirengėliai šėlionėms pasirengę.

„Gerokai prieš Užgavėnes paprašėme vydmantiškių, kad jie į konteinerį prie parduotuvės suneštų savo senus nebedėvimus megztinius, kuriuos tvirtinome prie metalinės konstrukcijos. Morės rankas, galvą kimšome šiaudais, porolonu, puošėme ją, kad tik gražesnė būtų“, – apie iniciatyvą kalbėjo J. Japertienė, šiek tiek apgailestaudama, kad važiuodama per Vydmantų duobes Morė šiek tiek pasmuko, bet grožio neprarado...

Metalinę konstrukciją Morei išlankstė naujasis Vydmantų skyriaus meno vadovas Saulius Vaičiulis, vadovaujantis ir dramos kolektyvui – sukurti didelę Morę buvo jo sumanymas.

Persirengėliai aplankė Kretingos rajono savivaldybę, Vydmantuose veikiančias verslo įmones ir tuos gyventojus, kurie iš anksto užsiprašė, kad linksmieji persirengėliai kartu su More pabuvotų ir pas juos.

„Žmonės mielai fotografavosi, rodė ir aiškino vaikams, kokios tai tradicijos ir kodėl Užgavėnės yra švenčiamos. Mes Vydmantuose šias tradicijas irgi palaikome nuo seno ir esame vietos žmonių laukiami“, – teigė J. Japertienė.

Vakarop, degant įspūdingajai Morei, vydmantiškiai vaišinosi arbata, blynais, kitais skanėstais.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas