Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį4°C debesuotumas 18 %
Apklausa

Ar iškeisite automobilį į nemokamą visuomeninį transportą Kretingos mieste?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Policijos pareigūnai turi mažuosius pagalbininkus – kitą savaitę būriui vaikų bus įteikti Jaunųjų policijos rėmėjų pažymėjimai.

Jaunieji policijos rėmėjai rengiasi palikti savo pirštų atspaudus.

Į pirmąjį susitikimą su policijos pareigūnais susirinko apie 20 būsimųjų jaunųjų policijos rėmėjų iš įvairių miesto ir rajono mokyklų. Daugiausia tarp būsimųjų jaunųjų rėmėjų – merginų.

Simono Daukanto vidurinės mokyklos dvyliktokė Diana Zaboraitė ir vienuoliktokė Iveta Stonkutė sakė norinčios tapti jaunosiomis policijos rėmėjomis, nes ketina tapti policininkėmis.

„Apie tokį darbą svajojame nuo septintos klasės, domimės šia tema. Kai būsim jaunosios policijos rėmėjos, pranešime policijai apie daromus pažeidimus, padėsime mažinti nusikalstamumą“, - tvirtino merginos.

„Girdėjome, kad policijai trūksta žmonių, ypač išsilavinusių. Mes mokinsimės ir grįžusios į Kretingą dirbsime, kelsime policininkų darbo prestižą“, - sakė Diana Zaboraitė ir Iveta Stonkutė, jau dabar įsivaizduojančios save su uniformomis. Merginų manymu, policininko darbas, nors ir pavojingas, bet įdomus: gausu ekstremalių situacijų, teks naudotis ginklais.

Pašnekovės tvirtino, jog jų tėvai pritaria šiems planams. D.Zaboraitei žinomi policininkų darbo užkulisiai - jos tėtis dirba Kretingos rajono policijos komisariate. D.Zaboraitės teigimu, tėtis didžiuojasi ir džiaugiasi, kad dukra nori sekti jo pėdomis.

„Traukia policijos darbas. Nuo vaikystės svajoju būti arba gydytoja, arba policininke. Tai ir dabar svarstau, kurią profesiją pasirinkti.

Manau, kad man tiktų policininkės darbas, nes esu drausminga, jei kyla jaunimo muštynės – išskiriu mušeikas. Be to, mėgstu ekstremalumą, iššūkius.

Noriu tapti jaunąja policijos rėmėja, nes taip padėčiau policijai, ir pati įgaučiau teisės žinių“, - sakė Kartenos vidurinės mokyklos devintokė Živilė Pabriežaitė.

Pakalbintos merginos teigė visai nebijančios, kad būdamos policininkėmis turės susidurti su agresyviais, pavojingais žmonėmis.

Visi jaunaisiais policijos rėmėjais norintys tapti vaikai per pirmąjį susitikimą buvo supažindinti su policijos darbu. Per ekskursiją po Kretingos rajono policijos komisariatą policijos pareigūnai supažindino su įvairių poskyrių veikla, specialiomis policininkų darbo priemonėmis, ginklais.

Jaunųjų policijos rėmėjų veiklą kuruojančios Nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistės Lijana Galdikienė ir Gitana Macienė susirinkusius vaikus supažindino su jų būsimu darbu. Tai - ir susitikimai, paskaitos, teisės straipsnių studijavimas, įvairūs renginiai, patruliavimas viešose vietose. Patruliuodami viešose vietose ar per renginius jaunieji policijos rėmėjai dėvės specialias liemenes su užrašu „Jaunasis policijos rėmėjas“, taip pat segės specialų ženklą.

Jaunieji policijos rėmėjai kartu su Nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistėmis svarstys, kaip mažinti paauglių nusikalstamumą. Dažniausiai dar nė 18 metų neturintys jaunuoliai į policijos akiratį patenka už girtavimą, chuliganizmą. Pastaruoju metu daugėja mergaičių, kurios nebegalėdamos išspręsti problemų, pabėga iš namų.

Jaunaisiais policijos rėmėjais gali tapti kiekvienas moksleivis, turintis gerą reputaciją, nepadaręs pažeidimų ir vyresnis negu 14 metų. Jaunųjų policijos rėmėjų veiklą, teises ir pareigas apibrėžia Jaunųjų policijos rėmėjų nuostatai, kuriuos patvirtino Policijos departamentas.

„Nebežiūrėkite į daromus pažeidimus abejingai. Perspėkite netinkamai besielgiančius žmones ir patys nepažeiskite įstatymų ir teisės normų. Prašome stebėti aplinką, nes daug nusikaltimų atskleidžiama žmonių, kurie mums apie juos praneša, dėka“, - sakė Kretingos rajono policijos komisariato atstovė spaudai Neringa Retkienė. Ji mokinius paragino stoti į policijos pareigūnus rengiančias mokslo įstaigas, o pabaigus studijas - grįžti dirbti į Kretingą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas